Skocz do zawartości

Wyjazd Do Kanady - Pomoc Z Wizą


perki51

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na imię mi Łukasz i aktualnie uczęszczam do technikum na profilu informatycznym. Patrzę w przyszłość i chce jakoś zaplanować sobie życie, aby w wieku 30 lat nie skończyć jako bezrobotny. Tak więc zainteresowałem się Kanadą. Spodobało mi się i teraz wiem, że wyjazd do tego państwa to jest to czego pragnę. W związku z tym... po ukończeniu studiów informatycznych, mam zamiar wyjechać do Kanady i rozpocząć tam pracę (o ile mi się to uda). I tutaj pytania do was: W jaki najlepszy sposób się tam dostać? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szansę na otrzymanie wizy? Czy warto skorzystać z programu pracy przez 1 rok? Jaki jest koszt otrzymania takiej wizy?

Proszę o pomoc, po prostu doradźcie mi jak najlepiej to "rozegrać". Jestem jeszcze młody, więc mam duże pole manewru i chcę to jakoś wykorzystać. Naprowadźcie mnie na najlepszy tor prowadzący do tego pięknego państwa jakim jest Kanada! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Gość Violonczela

jak bylam w Twoim wieku, tez marzylam o Kanadzie..;). w zeszlym roku bylam pierwszy raz w Vancouver, musze stwierdzic, ze moglabym zatrzymac sie tam nieco dluzej... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak dopuki masz za co placic ;) bo ta Prowincja do tanich nie nalezy ;)

sa tacy ze tam startuja i odnosza sukces :)

Nie wiem jak sie uczysz,co bedziesz umial ale nigdy w wieku 30 lat nie bedziesz bezrobotny majac fach w reku :)

chyba ze konczysz szkole i nic nie umiesz ,znam troche osob ktore teraz po ukonczeniu szkoly nie wiedza co to bezrobocie.,bo sa dobrzy w tym co robia :)

Tak samo masz w Kanadzie,jak bedzie dobry a do tego bedziesz umial sie sprzedac to bedzie ok,w innym przypadku szybko wrocisz z Kanady

a jak ze znajomoscia jezyka angielskiego,francuskiego?

taki wyjazd na 1 rok ma pewne plusy ale nie zalatwia Ci stalego pobytu,jedynie zdobywasz doswiadczenie i widzisz czy Ci sie podoba Kanada czy tez nie

reszta to w rekach danego pracodawcy jest,znajomosci prawa oraz danej tez Prowincji

troche tych wyjsc jest aby zostac dluzej w Kanadzie,np na stale

a jakiej Prowincji chcialbys zamieszkac?masz cos upatrzone na tzw start.

poznales moze ta strone

http://canada.ca/en/index.html

a oplata za IEC wynosi kolo 500 zl i oczywiscie wiesz o tym ze miejsca moga sie skonczy po paru godzinach jak nie minutach na rok 2014

poczytaj dobrze dzial o IEC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak dopuki masz za co placic ;) bo ta Prowincja do tanich nie nalezy ;)

sa tacy ze tam startuja i odnosza sukces :)

Nie wiem jak sie uczysz,co bedziesz umial ale nigdy w wieku 30 lat nie bedziesz bezrobotny majac fach w reku :)

chyba ze konczysz szkole i nic nie umiesz ,znam troche osob ktore teraz po ukonczeniu szkoly nie wiedza co to bezrobocie.,bo sa dobrzy w tym co robia :)

Tak samo masz w Kanadzie,jak bedzie dobry a do tego bedziesz umial sie sprzedac to bedzie ok,w innym przypadku szybko wrocisz z Kanady

a jak ze znajomoscia jezyka angielskiego,francuskiego?

taki wyjazd na 1 rok ma pewne plusy ale nie zalatwia Ci stalego pobytu,jedynie zdobywasz doswiadczenie i widzisz czy Ci sie podoba Kanada czy tez nie

reszta to w rekach danego pracodawcy jest,znajomosci prawa oraz danej tez Prowincji

troche tych wyjsc jest aby zostac dluzej w Kanadzie,np na stale

a jakiej Prowincji chcialbys zamieszkac?masz cos upatrzone na tzw start.

poznales moze ta strone

http://canada.ca/en/index.html

a oplata za IEC wynosi kolo 500 zl i oczywiscie wiesz o tym ze miejsca moga sie skonczy po paru godzinach jak nie minutach na rok 2014

poczytaj dobrze dzial o IEC

Dzięki za odpowiedź.

Żadnej prowincji nie mam upatrzonej, wiem tylko że jest taka w której przebywa dużo Polaków (chyba fajnie byłoby tam zamieszkać).

Co do angielskiego to idzie mi bardzo dobrze, nigdy nie miałem niższej oceny niż 4 (zazwyczaj 5). Przebywałem rok w Wielkiej Brytanii, rozmawiałem z wieloma Anglikami. Czasem oglądam filmy po angielsku bez napisów.. ogółem to myślę, że jeśli będę się uczył jak się teraz uczę - to do wyjazdu nie będzie problemów z językiem. Z francuskim nie miałem styczności.

Myślę nad tym IEC, ponieważ powinno mi to pomóc w późniejszym otrzymaniu wizy.. mam rację? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jaka masz na mysli wize moze od tego zacznijmy?

bo IEC ma tak samo wize ;)

co do nauki to dobrze ze sie uczysz ,a co do miejsca to w Ontario duzo mieszka Polonii .

np w innej Prowincji znajdziesz dobra prace,szybko dostaniesz pobyt a w Ontario juz nie i co wtedy wybierzesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jaka masz na mysli wize moze od tego zacznijmy?

bo IEC ma tak samo wize ;)

co do nauki to dobrze ze sie uczysz ,a co do miejsca to w Ontario duzo mieszka Polonii .

np w innej Prowincji znajdziesz dobra prace,szybko dostaniesz pobyt a w Ontario juz nie i co wtedy wybierzesz?

Wolę szybciej znaleźć pracę, szczerze mówiąc nie zależy mi na miejscu w którym będę przebywał.. w Kanadzie nie mam żadnej rodziny więc wszystko mi jedno.

Właśnie chciałem otrzymać jakąś wskazówkę - na jakiej wizie najlepiej się tam dostać. Chciałbym tam po prostu pojechać i mógłbym pracować od pierwszego dnia przyjazdu. Wiem, że można załatwić sobie pracę przed przyjazdem i postarać się o wizę. No nie wiem.. chyba jesteś obeznany w tym temacie, może doradziłbyś mi coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wyjechac przez ten program IEC-praca wakacyjna,masz otwarte pozwolenie na prace ,mozesz prace zmieniac na rekawiczki i to przez 1 rok czasu.chyba ze chodzi o takie prace gdzie musisz miec badania lekarskie

potem zobaczysz co bedzie dalej,jakie beda przepisy..

Dlaczego napisalem IEC-praca wakacyjna bo jest cos takiego jak staz i praktyka ale tutaj musisz miec umowe o prace

co do normalnej wizy pracowniczej to znajdz pracodawce co bedzie wiedzial jak wystapic dla Ciebie o LMO a nie bedzie to latwe bez doswiadczenia.

a ta wiza jest dla danego pracodawcy,chcesz zmienic prace to musisz miec nowe pozwolenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wyjechac przez ten program IEC-praca wakacyjna,masz otwarte pozwolenie na prace ,mozesz prace zmieniac na rekawiczki i to przez 1 rok czasu.chyba ze chodzi o takie prace gdzie musisz miec badania lekarskie

potem zobaczysz co bedzie dalej,jakie beda przepisy..

Dlaczego napisalem IEC-praca wakacyjna bo jest cos takiego jak staz i praktyka ale tutaj musisz miec umowe o prace

co do normalnej wizy pracowniczej to znajdz pracodawce co bedzie wiedzial jak wystapic dla Ciebie o LMO a nie bedzie to latwe bez doswiadczenia.

a ta wiza jest dla danego pracodawcy,chcesz zmienic prace to musisz miec nowe pozwolenie.

Rozumiem. Czyli dobrą opcją jest nabranie doświadczenia przez program IEC, aby potem ułatwić sobie wjazd do Kanady np. przez zawarcie umowy z pracodawcą (który zwróci uwagę na udział w IEC)..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...