Skocz do zawartości

Europa Grozi Usa Sankcjami Za Wizy


lord_lbn_87

Rekomendowane odpowiedzi

Może jakiś komentarz do sprawy z twojej strony, bo na razie w moderatora się bawisz.

Nie rozumiem o co Wam chodzi. Zobaczyłem artykuł, wrzuciłem tutaj na forum link żeby podzielić się z innymi użytkownikami i tyle. Chcesz to czytasz i już. A co do samego artykułu to mi obojętne czy zniosą wizy czy nie. Czy będą sankcje czy też nie. Nie wybieram się do USA bo tutaj mi dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

prawdziwy bystrzak z Pana, Panie Nalesnicku !! Pana posty czyta się z dużym politowaniem, naprawdę. nie musi Pan mi odpisywać, nie dam wciągnąć się w bezcelową dyskusję.

co do artykułu. farsa, UE nic nie zrobi, bo co ma zrobić ?? jak ktoś napisał, odpowiedzialności za obywateli sami nie wezmą, za duże ryzyko. wzniesienie wiz dla amerykanów ? w jakim celu ? ząb za ząb ? trzeba wykazywać się wyjątkową krótkowzrocznością żeby uznać taki pomysł za korzystny ekonomicznie czy politycznie. wprowadzając wizy im, przedłużamy brak wiz dla nas o conajmniej 100 lat (przypadkowo wysoka liczba aby podkreśłić dramaturgię sytuacji)

janpalony: po co się w ogóle odzywasz skoro nie dasz się wciągnąć w dyskusję?

uważasz, że tylko TY masz rację a reszta to "bystrzaki"?

uważasz, że jacyś tam politycy w UE to też "bystrzaki" bo próbują jakichś tam negocjacji z "cudownym i wszechmocnym obrońcą uciśnionych bliżej zwanym USA"?

ludzie, obudźcie się - USA nie jest żadnym obrońcą narodów - jest imperialną potęgą, któa pod przykrywką wprowadzania demokracji dba tylko o swoje interesy narodowe (czemu oczywiście się nie dziwię i popieram ale po co ta retoryka? chyba że dla takich "bystrzaków jak janpalony - inaczej może by nie zrozumiał ;) )

co do reszty Twojego wywodu to masz przykład właśnie z Czechami i Kanadą - naprawdę nie zrozumiałeś analogii?

jeśli nie to sorry, nie pomogę

lord_lbn_87: niestety na tym forum część osób jest bardziej ąmerykańska niż sami Amerykanie i oni nie próbują nawet myśleć samodzielnie

im myślenie narzucił wujek Sam, więc po co się wysilać

KaeR: wolno Ci komentować tylko jak żart kiepski to i komentarz na ten żart poszedł odpowiedni, jemu nie wolno komentować tylko Tobie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Z ostatniej chwili: z uwagi na te groźby w stanach panika. Ludzie wykupują wodę i żywność. Wojsko na ulicach, DEFCON 2. Politycy wzywają prezydenta do zaprowadzenia demokracji w tej Europie.

Rozwaliło mnie to :D

Myślę, że dużo więcej osób byłoby zawracanych do kraju po przylocie do US po zniesieniu wiz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na ile jesteś o tym przekonana?

Bo wiesz, ja obstawiam, że niewiele więcej.

A Ty zgadujesz na jakiej podstawie?

To wszystko jest gdybanie.

Myślenie kategoriami sprzed 20 lat. Wtedy postawiłbym na to (zwiększenie ilości osób zawracanych z USA) grube pieniądze. Teraz, złamanego grosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie brońcie już tych wiz tak bardzo.Nasz partner :) USA po prostu średnio się przejmuje naszymi aspiracjami .

Nie wiem czy takiej prostej sprawy nie można załatwić jednym telefonem . Proste telefon od prezydenta do konsulatu i prośba proszę

zmniejszyć ilość odmów do odpowiedniego poziomu'' bo to są nasi partnerzy'' . Natomiast sam byłem świadkiem jak mój znajomy on architekt jego żona stomatolog z poważnymi firmami w Polsce dostali odmowę . Zupełnie bez uzasadnienia . Po tym fakcie postanowili sprawę wyjaśnić (dodatkowa kasa dla ambasady ) i okazało się że to błąd ze strony ambasady bo ktoś miał to same nazwisko i też był z tego miasta i był budowlańcem. Nie było nawet przepraszam. Teraz z rozmowy z autochtonami na Florydzie wiem że z Europy to już mało kto do nich przylatuje w większości to tania siła robocza z Kuby , Haiti , Wietnamu czy Kolumbii .

Reasumując Jak sami się nie będziemy cenić to nikt nas nie doceni . Natomiast minister Sikorski jest dla mnie "palantem" uśmieszki i twitowania

to może pasują do mojej córki nastolatki a polityk powinien być skuteczny po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USA tak szybko wiz dla Polakow nie zniosa bo maja to w nosie. Europa zamiast wyglupiac sie z przywroceniem wiz dla Amerykanow powinna w ramach rewanzu wprowadzic takie same oplaty jakie europejczycy ponosza za uzyskanie prawa wjazdu do USA. Ci co musza miec wizy, czyli Polacy placa chyba $140 wiec tyle samo Amerykanin buli na granicy przy wjezdzie do Polski. Kto tam ma Visa waiwer to placi chyba kilkanascie $ za ta odprawe online wiec w ramach wzajemnosci obywatele USA tylez samo. Nic tak skutecznie nie dziala jak skubniecie portfela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USA tak szybko wiz dla Polakow nie zniosa bo maja to w nosie. Europa zamiast wyglupiac sie z przywroceniem wiz dla Amerykanow powinna w ramach rewanzu wprowadzic takie same oplaty jakie europejczycy ponosza za uzyskanie prawa wjazdu do USA. Ci co musza miec wizy, czyli Polacy placa chyba $140 wiec tyle samo Amerykanin buli na granicy przy wjezdzie do Polski. Kto tam ma Visa waiwer to placi chyba kilkanascie $ za ta odprawe online wiec w ramach wzajemnosci obywatele USA tylez samo. Nic tak skutecznie nie dziala jak skubniecie portfela.

O i to jest najbardziej w/g mnie szybkie i możliwe do wprowadzenia rozsądne rozwiązanie . Aż miło przeczytać . Teraz sobie przypomniałem

że jak leciałem do Kataru też w zasadzie za wbicie pieczątki do paszportu skasowano mnie na 100 zł . Uczmy się od innych cwańszych a może

mądrzejszych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...