Skocz do zawartości

Europa Grozi Usa Sankcjami Za Wizy


lord_lbn_87

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

No ale Sikorski wreszcie powiedział "do końca" co oznacza zniesienie wiz (oczywiście dalej podtrzymując stanowisko, że powinniśmy wejść do ruchu bezwizowego)

Szkoda tylko, że w mediach ta część wypowiedzi jest pomijana..

"Analizujemy w tej chwili wszystkie aspekty prawne i polityczne tej sprawy tak, aby ewentualne decyzje doprowadziły nas do celu, a nie tylko wywołały awanturę" - powiedział Sikorski w radiowej Jedynce.

Jego zdaniem, obecny stan rzeczy "jest dla nas prestiżowo nie do przyjęcia, bo stanowi inne nas traktowanie niż pozostałe kraje w Unii Europejskiej".

W ocenie szefa polskiej dyplomacji, ruchu bezwizowego między Europą a Stanami Zjednoczonymi de facto już nie ma dla nikogo. "Ruch bezwizowy nie oznacza, że bierzemy paszport i lecimy do Stanów Zjednoczonych, lecz oznacza, że trzeba się wpisać w bazie danych, co jest odpłatne, i o ile wiem, ta rejestracja może być nawet odmówiona" - tłumaczył Sikorski.

Jak podkreślił, tocząc dyskusję w Polsce o ruchu bezwizowym do USA, należy pamiętać też, że przy zniesieniu wiz "wzrosłaby ilość zawróceń z granicy amerykańskiej, co wiąże się z większymi kosztami i większą niedogodnością".

"Trzeba też uważać, czego sobie życzymy, bo potem mogą być jeszcze większe pretensje" - zaznaczył szef MSZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile lat można analizować ? Informacja analizujemy jest żadną informacją , jeśli dodatkowo jest opatrzona "trzeba też uważać "oraz"ewentualne decyzje" to jest to równoznaczne z NIC NIE ROBIMY I MAMY WAS DRODZY POLACY GŁĘBOKO. Po pierwsze nikt już nie jeździ do USA do pracy na czarno

bo ma całą Europę otwartą , bliżej i bezproblemowo . Po drugie nasz "przyjaciel" decyduje o procencie odrzuconych wniosków wizowych. Po trzecie

ja wcale nie jestem przekonany czy nasz rząd jest rządem który reprezentuje Polaków czy interesy innych państw (nie wiem skąd nagle pojawił się

Rostowski czy Sikorski ten pierwszy bez obywatelstwa to już w/g mnie kuriozum ). Nie żebym politykował ale jak coś się ciągnie tyle lat to naprawdę

można uznać że rządzą u nas amatorzy .Andy Opole ma rację nic tak dobrze nie działa jak skubanie portfela .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jezeli mamy dwa paszporty (PL i USA) to tez musielibysmy placic za wize?

Takie "przechrzty" potraktowal bym wyjatkowo. Najpierw skasować jako amerykanina. Po ujawnieniu polskiego paszportu przepytalbym ze znajomości hymnu narodowego do trzeciej zwrotki. Po przejsciu tego etapu i po przedstawieniu zaświadczenia moralnosci wystawionego przez macierzysta parafi z Ciupagowa zastosowalbym powiedzmy 10% znizki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie "przechrzty" potraktowal bym wyjatkowo. Najpierw skasować jako amerykanina. Po ujawnieniu polskiego paszportu przepytalbym ze znajomości hymnu narodowego do trzeciej zwrotki. Po przejsciu tego etapu i po przedstawieniu zaświadczenia moralnosci wystawionego przez macierzysta parafi z Ciupagowa zastosowalbym powiedzmy 10% znizki.

Troche Cie ponosi fantazja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andy Opole ma rację nic tak dobrze nie działa jak skubanie portfela .

GC kosztuje 330$ plus badania chyba 330 zł plus 180 $ za wydrukowanie GC zobaczcie około 600$ za samo pozwolenie na pracę :) .Ciekawe ile to w Polsce kosztuje takiego Amerykanina ? Czy tak naprawdę cokolwiek kosztuje ?

Dajemy się skubać wszystkim a jak brakuje w budżecie to w końcu efektywnie płacą za to Polacy no bo tak ich rząd rządzi

po najmniejszej linii oporu , zerżnąć obywatela . Proponuję zrobić prawo jazdy za 6 tyś vs 48$ na Florydzie . Na marginesie

przepraszam za off top prawko w USA robiłem 2 godziny natomiast w kraju jak skończył mi się dowód rejestracyjny(brak miejsc na pieczątki ) wytopiłem 3 dni :1 dzień rano brak wolnych numerków ,2 dzień wtórnik czasowy , 3 dzień po dwu tygodniach odbiór nowego dowodu rejestracyjnego z miejscem na pieczątki .Czy to nie jest upodlenie ludzi ??? Nie mówię że tutaj jest raj ale nie ma idiotycznych badań i dowodów wpadam do urzędu komunikacji i w przeciągu 15 min po opłaceniu 58 $ mogę wyjść i nakleić na rejestrację decal i to wszystko . Za stan samochodu odpowiadam ja i nikt inny. Jak mam pieniądze płacę za dwa lata i mam spokój i nie topię 3 dni. Jak człowiek nie wie że tak można to go nic nie denerwuje stoi jak przystało w kolejce i myśli że tak jest wszędzie . Ja niestety mam uczulenie na te sprawy od 20 lat za naszą granicą w Niemczech kupowałem z kuzynami auta na handel kupiliśmy 3 szt aut , blachy i rejestracje 3 aut w urzędzie w Bremie trwały 15 min. Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak czlowiek wie ze mozna inaczej to co?zrobi rewolucje w urzedzie,urzedach ;)

a przeciez sa wybory,mozna zapytac sie osob co zamierzaja z tym zrobic :) aby cos usprawnic,pomoc :)

Szkoda życia :) jak mam wybierać ze skrzynki zgniłych śliwek te mniej zgniłe mówię PASS .

Łatwiej jest zmienić otoczenie i poczekać jeśli się coś zmieni wrócić . Szkoda bo czas mija

dzieci rosną i patrzą na to coraz bardziej krytycznie. Z drugiej strony popatrzcie gdzie kształcą

się dzieci naszych elit ? z reguły poza granicami kraju . Nawet jak ja emigrowałem spotkałem

znajomą żonę posła na lotnisku i cytat z ust tej żony "no moje dzieci też nie chcą mieszkać w Polsce "

Czy naprawdę "nasze elity " są aż tak bezrefleksyjne tylko nachapać się tutaj i teraz a po nas

tylko potop. Wyjechałem z kraju bo brakowało mi wizji politycy od lat zajmują się tematami zastępczymi

połowa nawet nie ogarnia poprawnej polszczyzny , za to kłótnie i zabawa w kolesi jak najbardziej im się udaje.

Dlaczego ich dzieci nie chcą tutaj mieszkać ???

Czy córka premiera musi chwalić się majtkami z Victoria Secret ???

Coś od dłuższego czasu nie mamy szczęścia do elit .

Polska staje się jedynie tanim rynkiem siły roboczej o ile nie najtańszym w Europie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...