Skocz do zawartości

Wyjazd Do Kanady Turystycznie


Karolcia2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie odnośnie wyjazdu do Kanady. Wraz z mężem (obywatelem USA) oczekujemy na zatwierdzenie Naszego wniosku o sponsorowanie. Zrezygnowałam z próby o wize turystyczną do USA. Czy bez problemów mogę wyjechać do Kanady? Chodzi o tygodniowy pobyt żeby spotkać się z Mężem i przy okazji trochę zwiedzić (wyjazd w okolicach kwiecień-maj). Z góry dziękuję za odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że mam :) Tylko się upewniam ;). A jak to wygląda na lotnisku? Żadnych problemów nie będzie? Chodzi mi o to czy nie wezmą mnie za potencjalną imigrantkę (np ze chcę przekroczyc granice z USA nielegalnie). Znajomy Męża mówił, że lepiej by było gdybym sama zarezerwowała stąd jakiś hotel a nie by on to zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polacy do Kanady podróżują bez wiz ale zawrócenia do Polski nie należą do rzadkości. Każdy, bez wyjątku jest pytany do kogo jedzie ,na jak długo ,w jakim celu .

Należy być odpowiednio przygotowanym do wyjazdu.Osobiście znam przypadek jak dwie osoby podróżujące razem zostały zawrócone.Poczytaj trochę w internecie na ten temat.Ruch bezwizowy do Kanady czy (być może w przyszłości ) do USA nigdy nie da gwarancji wjazdu do tych krajów.

http://www.goniec.net/goniec/inne-dzialy/porady/prawo-imigracyjne/z-wizyt%C4%85-w-kanadzie.html

P.S. Znajomy męża zdecydowanie ma rację !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lecisz do Kanady na 1 tydzien to taki tez wykup sobie bilet,taki tez podasz czas pobytu na granicy

odpowiadac na pytania,nie mowic o zadnej petycji czy co tam bedziesz chciala mowic o sponsorowaniu w USA

Nawet na tym forum byly pytania jak poleciec do Kanady i dostac sie nielegalnie do USA .,wez takie cos pod uwage

Radze tez zapoznac sie dobrze z temtami na tym forum w dziale Kanada ,jest ich troche jak jest na granicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedzi na pewno zagłębię się w wolnej chwili bardziej w tym temacie. To nawet może nie być tydzień, a 5 dni zależy jak Mąż i jego znajomi dostaną wolne. Planujemy małą wycieczkę nad Niagarę. dareknow0 tak też zrobię, zabukuje hotel, motel czy tam cokolwiek płacąc ze swojej karty. sly6 nielegalnie do USA nie mam zamiaru emigrować ;) 4 miesiące czekamy na zatwierdzenie petycji i już jest bliżej niż dalej ;).

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...