Skocz do zawartości

Dv 2013 - Aktualnie W Usa - Prosba O Pomoc W Znalezieniu Opcji Dla Mojej Dziewczyny.


gakudo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mysle ze temat taki był już poruszany jeśli ktoś będzie miał link bardzo proszę o przeslanie. Ja nie moglem znaleźć niestety wyczerpującej odpowiedzi.

Opisze w kilku słowach i szybkim skrocie moja - nasza sytuacje.

Po otrzymaniu zielonaje karty zalegalizowałem ja w USA i wrocilem do Europy dając sobie czas na zastanowienie. W tym czasie poznałem kogos i tak wyszlo ze chcemy być razem. W sumie to ona mnie namowila zebysmy spobowali w Stanach. Ona ma swoja fime w Polsce a ja troszkę już poukładane zycie w UK. Ale jedyne miejsce w którym chciałem mieszkac to South Floryda i tak zbiegiem okoliczności od trzech miesięcy jestem tutaj - jest mieszkanko - praca i fajne perspektywy dal nas.

Ona dostala na chwile obecna na 10 lat vise turystyczna i przylatuje 19 lutego do mnie.

I nie wiem czy ma się przyznać ze do mnie czy do mojej przyjaciolki na chwile obecna wybrałem opcje druga.

Będzie na miejscu będziemy myslec i tez z tej strony proszę was o pomoc i rade.

Nie musi isc do pracy tak legalnie jest fryzjerka wiec z tym sobie poradzi nawet na turystycznej tylko chcilbym żeby było legalnie i normalnie.

Opcje sa

1. Zmiana statusu na F- 1 trochę do szkoły i będziemy myslec

2. Wiem ze jakiś czas temu Rezydenci mogli się starac o legalny pobyt swojej zony. Nawet jeśli malzenstwo było po pewnym czasie. W ambasadzie w Polsce powiedzieli mi ze jest taka możliwość. Na stronach internetowych czytam ze tylko z obywatelem.

Jeśli macie komentarze bardzo będę wdzięczny.

Druga kwestia jeśli ma ktoś jakies pytania o loterie - procedurę pobyt - sprawy na miejscu - wszystko jest prostrze niż opisane w internecie. Forum bardzo pomaga tylko czasem za bardzo panikujecie.

Tez tak miałem ;-). Jeśli mogę pomoc zrobie to z mila checia.

Zrobilem tez prawo jazdy na Truck i Bus - znam wszytkie szczegoly i mogę pomoc w zrobieniu prawka nawet bez znajomości jezyka. Nie nie mój biznes ale mogę z kims skontaktowc. To tak dla ułatwienia startu.- jeśli to się komus przyda.

Serdecznie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już po jablkach - musisz wysłać petycje I-130, jako że jesteś tylko rezydentem, okres oczekiwania będzie od roku do niewiadomymo ile i jeżeli Twoja narzeczona zostanie w US to musi utrzymać legalny status bo inaczej GC nie dostanie.

Innej drogi zasadniczo nie masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze tak byłoby bez problemu ale akcja jest taka, ze poznaliśmy się miesiąc po mojej wizycie w Amabasadzie i tego przewidzieć nie moglem - i tak się potoczylo. Ze jestemy w takiej sytuacji. Czy podczas tego okresu oczekiwania może przebywać na terenie USA i na czym polega utrzymanie statusu ? Jeśli można prosić o male wyjaśnienie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz tez zmienic z turysty na studencki ..tutaj nalezy troche poczytac fora,forum na ten temat i np Karina pisze jak kto teraz z tym jest ,bywa

Do tego pracujac nielegalnie status sie traci..czy to turysty czy tez studencki,a Ty nie masz obywatelstwa USA wiec odchodzi tzw przebaczenie takiej pracy

tak robia tak ludzie ,pracuja ,kazdy za to ponosi odpowiedzialnosc za siebie.

a ta pomoc w sprawie prawy jazdy to jest za pieniazki czy za darmo? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje,

A jak wygląd kwestia wisa narzeczeńskiej w ambasadzie otrzymałem informacje ze mogę się o nia ubiegać w przypadku kiedy będzie ona moja zona .. kiedyś okres oczekiwania był bardzo dlugi a a teraz to się zmienilo taka otrzymałem informacje.

Odnosnie prawa jazdy nie jest to związane z zadnymi oplatami. wszystko jest legalne tylko wiem jak na Florydzie można to zrobić.

Oczywiście bez nauki się nie obedzie ale nie jest to tak skaplikowane jak w innych stanach i kosztowne.


obywatele mogą taka opcje wybrać bez problemu ale z tego co się dowiedziałem jest tez opcja dla stalych rezydentow ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzeczenska jest tylko dla obywateli. Okres oczekiwania o którym piszesz będzie jeszcze dłuższy niż samo zatwierdzenie petycji bo wizy dla małżonkow rezydentów nie są natychmiast dostępne, trzeba czekać aż tzw priority date będzie current. Do nie dawna okres oczekiwania był dwa i pol roku. Teraz w zasadzie nie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli malzenstwo i petycja ? ... Na razie może być na turystycznej zrobis sobie dluzsze wakacje ;-).

A co myślicie o H2B ... mam tu kilku znajomych co maja firmy ... Jak w skrocie może wygladac ten proces .. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz sie o takie sprawy ktore latwo sprawdzic,odszukac na forum a jestes jakis czas na tym forum,

np o wizie h2b

To ze masz znajomych to ok ,od tego zacznijmy czy sie znaja na prawie,chca sie bawic w papiery,znaja dobrego prawnika

bo samo mam to za malo w tym przypadku

strona rzadowa od ktorej nalezy zaczac

http://www.uscis.gov/working-united-states/temporary-workers/h-2b-non-agricultural-workers/h-2b-temporary-non-agricultural-workers

co do dluzszych wakacji to chyba wiesz o tym co moze miec Ona na granicy jak bedzie leciec po raz 2,3 -chyba ze dluzszy czas bedzie po za USA,

moze tez trafic na urzednika co powie dobrze lub ktory bedzie dociekliwy i wysle ja na 2 rozmowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...