Skocz do zawartości

Czy Muszę Się Rozliczać Z Podatku?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Zaproponowałam turbotax tak zebys zrobil dla siebie samego z ciekawosci co Ci wyjdzie w ogóle :P

te firmy zdzierają kase z ludzi , nie ma co się dziwić, ze juz nie odp.

Earned income - to jest to co zarobiłes pracą - employed lub selfemployed

Gross - earned income + wszystkie inne przychody np. dochód z obrotu akcjami, jakieś inwestycje, dochód z wynajmu mieszkania, etc.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to pomoże:

"If you are a nonresident alien doing business or working in the United States, you are required to file a tax return if your U.S. source income is greater than your personal exemption ($3,900 in 2013). "

Wg tego Peter87 nic nie musisz składać w IRS :)

Jedynym problemem jest polski US :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ogóle gdzieś zapytanie wysłałem kiedyś do jakiejś takiej lepszej firmy zagranicznej i dzwonili do mnie dzisiaj z... Bułgarii O_o bo tam centralę mają na tę część Europy i... też twierdzą, że nie muszę.

Natomiast firma ze Szczecina dalej uparcie twierdzi, że powinienem sie rozliczyć... >_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ich olej, są w mniejszości :D

tu masz link o przepisach dla Nonresident Alien: http://www.form1040nr.com/filingrequirements.php

nie chcę Cię straszyć, ale niestety mamy obowiązek wykazać dochód zagraniczny w Polsce i zapłacić podatek.... kochany urząd skarbowy :wub:

Kochany jak go zglosisz. nigdy nie zglaszalem dochodow z W&T i dam sobie uciac costam, ze zaden z moich znajomych rowniez. Tak naprawde zadnych dochodow z USA nigdy nie zglaszalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to Cię zmartwię, ale jeśli jesteś rezydentem podatkowym Polski to jest obowiązkiem (nieograniczony obowiązek podatkowy). Każdy jednak robi co chce... i radzę dobrze zapoznać się z przepisami, bo ich nieznajomość nie zwalania z ich przestrzegania:

"Polski rezydent podatkowy rozliczenia rocznego dokonać musi sumując całość uzyskiwanych w danym roku kwot przychodów, zarówno tych uzyskanych w kraju, jak i za granicą (nieograniczony obowiązek podatkowy)."

Jak Cię nie złapią to tylko się cieszyć, ale jeśli kiedykolwiek będziesz miał kontrolę to może być niewesoło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam przepisy i nie mowilem, ze nie trzeba placic. Kontrola "kiedykolwiek" nie zadziala, bo to juz sie przedawnilo.

Mowilem od strony praktycznej z wlasnego doswiadczenia i osob, z ktorymi jezdzilem na WT. 11 lat to dosc dlugo, zeby sie przekonac. :) W obecnym cyklu pobytu w USA, US sie nigdy nie zainteresowal czemu nagle przestalem w Polsce pracowac 4 lata temu (bo mialem dochody przez dwa lata po wyjezdzie do USA). Bardzo mi przykro z tego powodu. :(

Kazdy musi podjac decyzje indywidualnie. US musialby sprawdzac wszstkie kraje na swiecie odnosnie kazdego obywatela czy przypadkiem nie zarobil tam pieniedzy na boku. Ty wiesz, ze bylas w stanach, ale US nie.

Po Warszawie niby trzeba jezdzic 50 km/h. A jak jest w rzeczywistosci?

Cieszy mnie jednak, ze nasz narod sie zrobil taki uczciwy. Roznie z tym bywalo. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...