Skocz do zawartości

Wskazówki Dotyczące Wyjazdu


dzoana

Rekomendowane odpowiedzi

Heja,

Wylot za 1,5 miesiąca dlatego chciałabym was podpytać jak się przygotować do wyjazdu bez obaw, że o czymś się zapomniało. Co ze sobą zabrać, a co będzie zbędne? Może znacie jakieś ciekawe strony, z których można zaczerpnąć kilku podstawowych informacji, to chętnie zerknę.

Interesują mnie min. takie kwestie jak:

Czy w samolocie wypełnia się jeszcze jakieś druki, czy pobiera się je dopiero po wylądowaniu na lotnisku?

Czy na rozmowę z urzędnikiem można podchodzić we 2?

Jakie mapy będą przydatne na miejscu tak aby się nie zgubić?

Gdzie można zakupić tygodniową kartę na przejazdy metrem o ile takie są?

Jak najlepiej skontaktować się z rodziną w PL, nie będzie problemu z roamingiem? (orange)

Ostatnia kwestia, planujemy zakupy na miejscu, jakieś ubrania, może jeśli się trafią jakieś gadżety typu telefon, laptop do własnego użytku. Będą się bardzo czepiać o te rzeczy? trzeba będzie dodatkowo opłacać cło czy jeżeli nie będą rzucać się bardzo w oczy uda się przewieźć to bez problemu?

Z góry dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W samolocie wypełnia się druk celny. Są też do pobrania na lotnisku, po lądowaniu. Na rozmowe można podejść razem, jeśli się razem podróżuje. Mapy - ogólne z ciekawymi miejscami do zwiedzania i oczywiście mapę metra. Tygodniową karte na metro, można kupić na każdej stacji. Nie ma problemu z roamingiem z orange. Jeśli chodzi o cło to poszukaj sobie informacji ogólnej o aktualnych stawkach. Drobiazgi do 45 euro, zawsze były zwolnione z cła. Pewnie nawet cię nie sprawdzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z roamingiem problemu nie będzie. Zwróć tylko uwagę na jego koszty. Pomijając kwestię kosztów za minutę rozmowy jest jeszcze roaming danych. W październiku potrzebowałem sie zalogować dwukrotnie na konto. Przy okazji ściągnąłem maile (ale same nagłówki bez załączników). Rachunek po powrocie - ponad 150zł.

Do kontaktu z rodzina polecam automaty na ulicy i karty w rodzaju naszego Telegrosika, etc.

Karta kupisz już za 5$ i dzwonisz pawie bez ograniczeń.

Możesz tez kupić jeszcze w PL kartę prepaid np. AirBaltic. Wszystkie odebrane połączenia masz wtedy za darmo.

A jak kupisz dwie takie karty to rozmawiasz w ogóle za darmo bo połączenia pomiędzy dwoma abonentami AirBaltic na świecie są za free.

Tygodniowa karta unlimited ride na metro i autobusy to koszt 30$ + 1$ za wydanie karty i jest to zdecydowanie dobra opcja.

Jak już Ci napisano w automatach kupisz ja na każdej stacji, a na wybranych stacjach w punkcie obsługi rownież.

Mapę sieci metra możesz sobie wydrukować za free jeszcze w Polsce ze strony MTA, sugerowalbym jedynie drukowanie w kolorze i w formacie A3 bo mniejszy jest nieczytelny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O zakupy się nie martw .Z USA możesz wywieźć bez problemu nawet kilka laptopów i innych rzeczy nakłaść do walizki i nikt Ci nie będzie zaglądał .Ameryka będzie zadowolona jeśli tu zostawisz dolary i zrobisz duże zakupy,nikt nie będzie tego sprawdzał.Walizki przechodzą jedynie kontrolę bezpieczeństwa ( broń itp.) .Jedynie w Polsce możesz ( ? ) mieć ewentualną kontrolę na lotnisku .Ja latałem wiele razy do Polski i jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło aby tam ktoś zaglądał do moich walizek.Nawet celnika nigdy nie widziałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...