Skocz do zawartości

Praca Informatyka


Barti;)

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 48
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Przecież po Technikum/maturze to tak jakby zdany high school dodatkowo z zawodem.

Chyba pomyliliscie to z szkoła zawodową.

Taka rada odnosnie szukania pracy, szczegolnie w USA. Nie jest tylko istotne co skonczyles, ale jak to sie ma innych osob na, ktore sa na rynku. Po technikum nie masz zbyt silnej karty przetargowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeżeli będę chciał się przeprowadzić na stale do USA to do średniej/dobrej pracy potrzeba ukończyć studia?

A czy Ty myślisz, że absolwenci high school zostają od razu kierownikami?

No i chcesz polskie wykształcenie przeliczać jeden na jeden do amerykańskiego? Powodzenia :)

Jeśli masz skończone technikum, to spełniasz minimalne wymogi loterii.

Nie chce odrazu kierownika, chciałbym mieć prace która pozwoli mi opłacenie rachunków i normalne funkcjonowanie, oczywiście o pracy w mc/KFC nawet nie myślę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeżeli będę chciał się przeprowadzić na stale do USA to do średniej/dobrej pracy potrzeba ukończyć studia?

Pomimo tego co sie tu mowi, oprocz samych umiejetnosci dyplom zdecydowanie pomaga. Oczywiscie mowimy tu o przypadku, ze wygrasz zielona karte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę uwierzyć żeby dostać jakąś sensowną pracę w USA trzeba ukończyć studia a po technikum zostaje tylko KFC czy kasa w sklepie

Bez doswiadczenia nie ma co liczyc na dobra prace. Zgadnij kogo pracodawca wybierze majac do wyboru kogos z Polski po technikum a po studiach w USA? Nie da sie generalizowac, ze trzeba miec studia, ale do awansu moga byc potrzebne. Jak przyjechalem (jak kryzys sie zaczynal) srednia wieku ludzi w sali wykladowej byla ze 40, bo ludzie musieli zdobyc magistra lub PhD, zeby nie tylko awansowac, ale zeby utrzymac dotychczasowa prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sorry ze burzymy Twoj american dream, ale zycie to nie filmy w telewizji. Po technikum bez doswiadczenia na poczatek nic lepszego nie dostaniesz. Zdajesz sobie sprawe ze wyksztalcenie techniczne po technikum jest praktycznie nieistotne ? Tutaj jest naprawde duzo ludzi ktorzy z powodu braku wyksztalcenia wcale sobie swietnie nie radza - moge przytoczyc przyklady chocby ze strony rodziny mojej zony.

Myslisz ze Ci tu glupoty opowiadamy zeby Cie zdolowac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...