Skocz do zawartości
Sasklacz

Przedluzenie Dwuletniej Gc

Recommended Posts

Mam nastepujace pytania.

Mam dwuletnia GC po slubie z Obywatelem. Na 3 miesiace przed uplywem jej daty waznosci wysylam forme I-751 z dolaczonymi wszystkimi wymaganymi dokumentami. Dosteje wezwanie na odciski palcow.

Czy to prawda ze moze obyc sie bez Interview? Wtedy wysylaja mi po prostu nowa GC? Na jak dlugo ona bedzie wazna? Na 10 lat?

Czy z doswiadczenia osob przechodzacych przez ten proces nowa GC dostaje sie przed uplywem tej dwuletniej? Czy zdarza sie ze stara jest juz niewazna a nowa jeszcze nie przyszla?

Dziekuje

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szans na otrzymanie 10-letniej przed uplywem waznosci 2-letniej nie ma praktycznie zadnych, natomiast po wyslaniu I-751 dostaniesz NOA1 ktory przedluzy 2-letnia o rok.

Mniej wiecej ~10% aplikantow ma interview - ja nie mialem, dostalem 10-letnia po ~3.5 miesiaca mniej wiecej (CSC). Vermont jest wyraznie wolniejszy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dostales po 3,5 miesiaca od wyslania I 751 czy od uplywu daty waznosci tej dwuletniej?

A z tym rocznym przedluzeniem moge przedluzyc prawo jazdy?

Moja dwuletnia konczy sie w pazdzierniku, rozumiem ze przed jej uplywem moge spokojnie podrozowac. Czytalam rowniez ze z tym przedluzeniem rowniez, to prawda?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

po 3.5 miesiaca od wyslania I-751. Z rocznym przedluzeniem mozesz przedluzyc ale przedluza Ci tylko o rok - i w niektorych DMV jako ze sa niedoinformowani potrafia robic problemy...

Przedluzenie jest wlasnie w celu umozliwienia podrozowania.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

po 3.5 miesiaca od wyslania I-751. Z rocznym przedluzeniem mozesz przedluzyc ale przedluza Ci tylko o rok - i w niektorych DMV jako ze sa niedoinformowani potrafia robic problemy...

Dokladnie. Dzisiaj przedluzalam swoje prawko o rok i nikt problemow nie robil. Co wiecej, byli bardzo dobrze poinformowani i od razu jak zobaczyli moj papierek to wiedzieli co robic. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przedluzenie jest wlasnie w celu umozliwienia podrozowania.

Wow! Szczesciarz z Ciebie. Ja wyslalam I-751 w pazdzierniku 2011, w listopadzie dostalam list z przedluzeniem na rok, a karte otrzymalam dopiero w czerwcu 2012. Obylo sie bez interview, ale troche to trwalo! I zajmowalo sie moja aplikacja CSC. ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dokładnie to samo pomyślałam, jak tinki, że kzielu szczęściarz, jeżeli chodzi o długość czekania. U mnie było to o miesiąc dłużej niż to zajęło tinki i też obyło się bez interview. I-751 wysłałam we wrześniu 2012, a kartę otrzymałam w czerwcu 2013.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Epic. No to już nie licze, ze dostanę swoją kartę przed wyjazdem wakacyjnym do Polski, bo aplikację wysyłałam na poczatku stycznia tego roku. :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moi drodzy, mam pytanie. Dwuletnia konczy mi sie 22 pazdziernika. Najpozniej w poniedzialek wysylamy papiery o przedluzenie. Dzisiaj spanikowalam, bo kadry przyslaly mi dosc kategoryczne pismo, ze do 22 pazdziernika musze przedlozyc zaswiadczenie, ze posiadam prawo do pracy na terenie USA. Czy NOA, ktore przychodzi po wyslaniu pakietu, jest takim dowodem? Jak szybko jest nadawane? Czy moze byc tak, ze zamiast NOA bedzie RFE?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na dokumencie (NOA) ktory dostaniesz bedzie napisane:

Your conditional resident status is extended for a period of one year. During the one-year extension you are authorized employment and travel.

Moje NOA przyszlo mniej wiecej tydzien od wyslania papierow.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

NOA jest wysyłane automatycznie więc RFE nie dostaniesz, chyba że czek będzie na złą sumę i odesla wszystko spowrotem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Booking.com

Mam pytanie w tym temacie: jakie dokumenty dolaczyliscie do I-751, jako tzw. supporting documents establish your "good faith" marriage? Czy wystarczy Tax returns, ubezpieczenie medyczne i wspolne konto w banku?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam pytanie w tym temacie: jakie dokumenty dolaczyliscie do I-751, jako tzw. supporting documents establish your "good faith" marriage? Czy wystarczy Tax returns, ubezpieczenie medyczne i wspolne konto w banku?

Ja dolaczylem wiecej - wspolne rachunki (prad, telefony komorkowe), dwie wspolne karty kredytowe, dwa konta, tax returns - tylko pierwsze strony (obydwa byly married filing separately), wspolny car loan, akt urodzenia wspolnego dziecka, rachunki z daycare - rachunki / wyciagi byly po ~5 sztuk z przestrzeni 2 lat

Approval dostalem po 2.5 miesiaca od wyslania...

Generalnie czytajac VJ w kwestii RFE, wydaje mi sie przy tym co opisalas masz na nie szanse...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Paulina_89 i kzielu - dzieki za odpowiedz! Reamona - ja wlasnie kompletuje pakiet, mam wyciagi ze wspolnego konta bankowego, umowe najmu mieszkania, na ktorej widnieje jako lokator, kopie kopert wyslanych z Polski zaadresowanych na nas oboje, ubezpieczenie na zycie, kopie prawa jazdy ze wspolnym adresem, tax returns za dwa lata, ubezpieczenie samochodow, kopie umowy z AT&T (family plan), zdjecia plus czek, na ktorym widniejemy oboje ("firmowo" wydrukowane imiona, nazwiska, adres). Szukam jeszcze biletow lotniczych ze wspolnych wypraw i zastanawiam sie, czy da sie ominac dwa listy "polecajace" od osob, ktore nas znaja… nie chcialabym stawiac kogokolwiek w niezrecznej sytuacji, bo czytalam, ze teoretycznie takie osoby moga byc wezwane na "wywiad".

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja żadnych listów nie wysylalem -nie specjalnie wyobrazalem sobie proszenie ludzi o wypisywanie głupoty...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Paulina_89 i kzielu - dzieki za odpowiedz! Reamona - ja wlasnie kompletuje pakiet, mam wyciagi ze wspolnego konta bankowego, umowe najmu mieszkania, na ktorej widnieje jako lokator, kopie kopert wyslanych z Polski zaadresowanych na nas oboje, ubezpieczenie na zycie, kopie prawa jazdy ze wspolnym adresem, tax returns za dwa lata, ubezpieczenie samochodow, kopie umowy z AT&T (family plan), zdjecia plus czek, na ktorym widniejemy oboje ("firmowo" wydrukowane imiona, nazwiska, adres). Szukam jeszcze biletow lotniczych ze wspolnych wypraw i zastanawiam sie, czy da sie ominac dwa listy "polecajace" od osob, ktore nas znaja… nie chcialabym stawiac kogokolwiek w niezrecznej sytuacji, bo czytalam, ze teoretycznie takie osoby moga byc wezwane na "wywiad".

Ja nie wysylalam zadnych listow polecajacych,Wyslalam wszystko to co Ty plus bilety lotnicze z wycieczek,oraz kopie wspolnych kart kredytowych.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czytam i widze, ze idziemy podobnym tropem. Listy "uwierzytelniajace" sobie daruje, skupie sie na oficjalnych dokumentach, korespondencji i biletach. Dzieci brak,ale za to pierwsza karta przyszla bez interview, wiec daje sobie prawo wierzyc, ze sprawdzono nas juz dokladnie i uznano za wiarygodnych. Teraz mamy ich w tym upewnic.

Nikt nie wspomnial o zalaczeniu czesci pisma USCIS, ktore przyszlo z pierwsza GC. Na odwrocie jest info: the tear-off portion of this mailer can also help speed your later application for another card...

Brzmi obiecujaco, ale moze to tylko ulatwienie dla urzednikow.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bo przynajmniej jeszcze rok temu nie było tear-off portion of mailer....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja ze swoja GC (ponad rok temu) dostalem mailera z kodami kreskowymi, ktorego USCIS zaleca dolaczyc do kazdej kolejnej petycji.

Nigella, nie do konca tez rozumiem na jakiej podstawie robia Ci w pracy reweryfikacje? Instrukcje do I-9 jasno precyzuja, ze:

However, employers should not reverify

...

2. Lawful permanent residents who presented a Permanent Resident Card (Form I-551) for Section 2.

Moze pokaz to w swoim dziale HR i Ci dadza spokoj :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tylko problem jest taki że przy nie przedłużeniu karty traci się status, po upływie ważności 10 letniej - nie, więc pracodawca ma jak najbardziej prawo zweryfikować GC.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W pismie od HR jest wyjasnione, ze 22 pazdziernika konczy mi sie zielona karta, a wiec mam przedstawic dowod, ze po 22 pazdziernika mam nadal aktualne zezwolenie na prace… Co ciekawe, skoro mam 90 dni na wyslanie dokumentow, teoretycznie moglabym to zrobic nawet 21 pazdziernika… ale pracodawca chce miec dowod na biurku do 22 pazdziernika najpozniej. Dobrze, ze dali mi znac wczesniej ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tylko problem jest taki że przy nie przedłużeniu karty traci się status, po upływie ważności 10 letniej - nie, więc pracodawca ma jak najbardziej prawo zweryfikować GC.

Na logike masz racje, ale instrukcje nie okreslaja wyjatku dla dwuletniej karty.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam dodatkowe trzy pytania, ktore "urodzily" sie w trakcie kompletowania pakietu.

1. W I-751 jest opcja "Other Names Used (including maiden name)". Od slubu posluguje sie tylko i wylacznie nazwiskiem po mezu, ale miesiac temu lecialam do Polski na stary paszport i nazwisko panienskie. Czy w zwiazku z tym wypelnic te rubryke? Moglabym dolaczyc bilety do/z Polski jako jeden z dowodow, natomiast tak jak napisalam - sa wystawione na nazwisko panienskie i mogloby to zmylic urzednikow.

2. Jak robiliscie z czekiem - dolaczaliscie jeden czy dwa (osobno za filing fee i biometrics)? Przeczytalam instrukcje i nie moge znalezc odpowiedzi.

3. Jak organizowaliscie dokumenty - zszywaliscie, spinaliscie, wkladaliscie do koszulek? Po skompletowaniu pakietu widze, ze jest tego sporo i zastanawiam sie, jak ulatwic sprawe urzednikom, a jednoczesnie nie przedobrzyc.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz