Skocz do zawartości

Przedluzenie Dwuletniej Gc


Sasklacz

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ze swoja GC (ponad rok temu) dostalem mailera z kodami kreskowymi, ktorego USCIS zaleca dolaczyc do kazdej kolejnej petycji.

Nigella, nie do konca tez rozumiem na jakiej podstawie robia Ci w pracy reweryfikacje? Instrukcje do I-9 jasno precyzuja, ze:

However, employers should not reverify

...

2. Lawful permanent residents who presented a Permanent Resident Card (Form I-551) for Section 2.

Moze pokaz to w swoim dziale HR i Ci dadza spokoj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 131
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

W pismie od HR jest wyjasnione, ze 22 pazdziernika konczy mi sie zielona karta, a wiec mam przedstawic dowod, ze po 22 pazdziernika mam nadal aktualne zezwolenie na prace… Co ciekawe, skoro mam 90 dni na wyslanie dokumentow, teoretycznie moglabym to zrobic nawet 21 pazdziernika… ale pracodawca chce miec dowod na biurku do 22 pazdziernika najpozniej. Dobrze, ze dali mi znac wczesniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko problem jest taki że przy nie przedłużeniu karty traci się status, po upływie ważności 10 letniej - nie, więc pracodawca ma jak najbardziej prawo zweryfikować GC.

Na logike masz racje, ale instrukcje nie okreslaja wyjatku dla dwuletniej karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dodatkowe trzy pytania, ktore "urodzily" sie w trakcie kompletowania pakietu.

1. W I-751 jest opcja "Other Names Used (including maiden name)". Od slubu posluguje sie tylko i wylacznie nazwiskiem po mezu, ale miesiac temu lecialam do Polski na stary paszport i nazwisko panienskie. Czy w zwiazku z tym wypelnic te rubryke? Moglabym dolaczyc bilety do/z Polski jako jeden z dowodow, natomiast tak jak napisalam - sa wystawione na nazwisko panienskie i mogloby to zmylic urzednikow.

2. Jak robiliscie z czekiem - dolaczaliscie jeden czy dwa (osobno za filing fee i biometrics)? Przeczytalam instrukcje i nie moge znalezc odpowiedzi.

3. Jak organizowaliscie dokumenty - zszywaliscie, spinaliscie, wkladaliscie do koszulek? Po skompletowaniu pakietu widze, ze jest tego sporo i zastanawiam sie, jak ulatwic sprawe urzednikom, a jednoczesnie nie przedobrzyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Jeden czek.

3. Nie zszywaj bo oni wszystko skanuja więc muszą mieć każda stronę osobno - ją osobiście grupowalem dokumenty spinaczami i na wierzch naklejalem sticky note z opisem co to jest. Działalo to chyba nieźle bo wszystko szło bardzo szybko ale może to kwestia małego oblozenia field office w Cinci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam fioła na punkcie organizacji rzeczy i to tez dalo sie zauwazyc w mojej aplikacji. Kupilam w Walmarcie taki segregator za jakies 2 dolce i powpinalam koszulki z dokumentami w kolejnosci od najwazniejszych dokumentow do tych mniej waznych, a jesli mialam kilka dokumentow z tej samej grupy np. leases czy explanation of benefits to wpinalam w kolejjnosci chronologicznej;) Tak, wiem, moze to jakies zboczenie z organizacja, ale przynajmniej znajduje odpowiedni dokument 3 sekundy, a mojemu mezowi, ktory ma wszystko "all over the place" zajmuje to pol dnia :P wiec jakas oszczednosc czasu to jest ;)

Mimo to, ze tak wszystko ladnie im poukladalam to dostalam GC jak juz lecial 7 miesiac od wyslania aplikacji, ale nie narzekam. ;)

Ja wpisalam swoje maiden name, bo jakby nie bylo to gdzies tam jest wciaz w uzytku, bo np. w dokumentach IRS wpisali mnie tak jakbym miala nazwisko łączone tzn. moje panienskie i po mezu. Nie wiem dlaczego tak zrobili, no ale niech im bedzie ;) na kazdym innym dokumencie mam nazwisko po mezu tylko i wylacznie.

Czek rowniez dolaczalam jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. W I-751 jest opcja "Other Names Used (including maiden name)". Od slubu posluguje sie tylko i wylacznie nazwiskiem po mezu, ale miesiac temu lecialam do Polski na stary paszport i nazwisko panienskie. Czy w zwiazku z tym wypelnic te rubryke? Moglabym dolaczyc bilety do/z Polski jako jeden z dowodow, natomiast tak jak napisalam - sa wystawione na nazwisko panienskie i mogloby to zmylic urzednikow.

Normalnie wpisz panieńskie (jak byk jest "including maiden name" ) i absolutnie nie doczepiaj zadnych biletów, kopi czy tłumaczeń - to tylko moze kogoś zmylić. Panienskie masz na akcie urodzenia - było, jest i będzie twoim nazwiskiem, nie wazne czy go przez ostatnie 2 lata w stanach uzywałaś czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...