Skocz do zawartości

Wiza Turystyczna


anialiberacka

Rekomendowane odpowiedzi

hej,

mam pytanie odnosnie pracy w usa na wizie turystycznej, a konkretnie pracy w LA. Znam oczywiscie doskonale procedury wszystkich wiz, wiem ze na takowej nie moge legalnie pracowac, ale nie majac w LA zadnych znajomych i nie szykujac sie tam na studia-sam koszt jest ogromny, nie znam również biegle języka- czy naprawde jest tak ciężko poradzić sobie przebywając na wizie turystycznej? przeciez polowa polakow tak wyjeżdża i jakoś znajduje pracę, utrzymuje się i żyje tam krótko rzecz ujmujac. Mogłby mi ktoś przybliżyć kwestie życia i znalezienia pracy w LA bedac tam na wizie turystycznej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Dziewczyno, zejdz na ziemie. Czasy wyjazdu na turystycznej do wujka Staszka zeby pare miesiecy popracowac na budowie, potem wrocic do Polski i byc ustawionym do konca zycia dawno minely i juz nie wroca. Tak samo jak mlekiem i miodem zycie w USA na nielegalu, to bylo dawno, dawno temu za siedmioma gorami i za siedmioma lasami. Praca na turystycznej jest nielegalna. Zaden pracodawca nie da Ci wizy pracowniczej, to tak nie dziala.

Czy ciezko znalezc prace, bo ja wiem? Jak znasz hiszpanski, nie przeraza Cie ciezka praca z najnizszej polki za stawki ponizej minimum, o ile w ogole ta zarobiona kase zobaczysz to jasne, jedz. W okolicach LA gdzie chesz jechac to pewno nawet na czynsz z tego nie uzbierasz, a gdzie reszta. Moim zdaniem absolutnie nie warto. W dzisiejszych czasach do Stanow tylko legalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- czy naprawde jest tak ciężko poradzić sobie przebywając na wizie turystycznej? przeciez polowa polakow tak wyjeżdża i jakoś znajduje pracę, utrzymuje się i żyje tam krótko rzecz ujmujac.

Zyja,bo pracuje na 3 roboty,zachorywuja sie zeby na chleb starczylo i wiekszosc z nich nie jest na visie turystycznej,ale nielegalnie.

Przyjedz,rozejzyj sie,zobacz jak to wszystko wyglada,a jak Ci sie spodoba to szukaj drogi do zalegalizowania swojego pobytu i wtedy szansa na znalezienie pracy jest duza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyno, zejdz na ziemie. Czasy wyjazdu na turystycznej do wujka Staszka zeby pare miesiecy popracowac na budowie, potem wrocic do Polski i byc ustawionym do konca zycia dawno minely i juz nie wroca. Tak samo jak mlekiem i miodem zycie w USA na nielegalu, to bylo dawno, dawno temu za siedmioma gorami i za siedmioma lasami. Praca na turystycznej jest nielegalna. Zaden pracodawca nie da Ci wizy pracowniczej, to tak nie dziala.

Czy ciezko znalezc prace, bo ja wiem? Jak znasz hiszpanski, nie przeraza Cie ciezka praca z najnizszej polki za stawki ponizej minimum, o ile w ogole ta zarobiona kase zobaczysz to jasne, jedz. W okolicach LA gdzie chesz jechac to pewno nawet na czynsz z tego nie uzbierasz, a gdzie reszta. Moim zdaniem absolutnie nie warto. W dzisiejszych czasach do Stanow tylko legalnie.

dzięki za info :) w zasadzie nie zamierzam tam jechac zeby dorobic sie majatku i super zyc, raczej pomieszkac ipozwiedzac i jak bedzie szansa zostac..no ale miec prace rzecz oczywista taka by stac mnie bylo na wynjajem pokoju, ciuchy, kosmetyki , jedzenie itp-tj podstawy. Co do wziy pracowniczej- jak wspominalam-wiem wszystko o wizach i ani slowa nie wspomnialam o wizie pracowniczej, wiec nie wiem skad ten watek ...no ale generalnie dobrze wiedziec ze zostaja tylko studia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wziy pracowniczej- jak wspominalam-wiem wszystko o wizach i ani slowa nie wspomnialam o wizie pracowniczej, wiec nie wiem skad ten watek ...

Może stąd, że napisałaś, że chcesz pracować. A wiza turystyczna służy jednak do czegoś zupełnie innego.

Nie oczekuj wskazówek, jak łamać prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyja,bo pracuje na 3 roboty,zachorywuja sie zeby na chleb starczylo i wiekszosc z nich nie jest na visie turystycznej,ale nielegalnie.

Przyjedz,rozejzyj sie,zobacz jak to wszystko wyglada,a jak Ci sie spodoba to szukaj drogi do zalegalizowania swojego pobytu i wtedy szansa na znalezienie pracy jest duza.

dobrze wiedzieć, że tak czarno to wygląda,pomyślę jednak o studiach, dziękuje:)

Dzięki za komentarze, przynajmniej wiem ze nie warto zostawać nielegalnie i marnować swoją przyszłość. Chyba skupie się na języku i pomyślę o studiach.... może uda dostac się jakieś dofinansowanie ze strony uczelni:) A co do Europy, o której ktoś wspominał-raczej mnie nie interesuje..:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...