Skocz do zawartości

Czy Mozna Wziasc Eitc Tax Credit , Majac Ss Bez Pozwolnie Na Prace .....?


aldi79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdezcnie wszyskich , czy ktos z Was moglby sie wypowiedziec lub ma podobna sytuacje do naszej .....bo obdzwonilam kilka biur podatkowych i zdania sa w polwoie podzielone,jedni ze brac bo nikt tego nie sprawdza ,druga polwa ksiegowosci twierdzi ,nie brac bo sie nie nazlezy , bedzie dokladnie od tego roku sprawdzane , poprzez obama care i polaczenie sie tych 3 departamentrow czyli IRS, ICE i systemu ubezpieczn


w tym roku po raz 1 rozliczam sie razem z mezem , maz obywatel usa , ja mam ss ale z pieczatka z tylu -nie mam pozwolenia na prace , dzieci 2 obywatele usa ......czy musze spelniac wszyskie te warunki , zebysmy sie sie kwalifikowali na ten EITC tax credit , czy wystarczy ze jestem non resident alien marrid to U.S citizen ? Dodam, ze aplikacje o zielona karte zamierzamy zlozyc w przyszlym roku , po kolejnym rozliczeniu podatkowym za 2014 r. jakie moge byc konsekwencje , jesli jednak wezmiemy ten tax credit a nie powinnismy , czy tylko wtedy sie zwraca pieniadze do IRS czy to ma tez skutki imigracyjne ......?

przepraszam jesli sie komus wyda to pytanie smieszne i blahe ale ksiegowi nie sa jednoznaczni w odpowiedziach , ja tez nie jestem super biagla w czytaniu i interpretowaniu po angielsku prawa IRs, a to ponizej jest tak napisane enigmatycznie bo niby musze spelniac wszyskie warunki ale z drugiej strony moge byc non resident allien ale marrie dto US citizin ?


prosze o jakas podpowiedz tu , moze ktos jest w podobnej sytuacji i bardziej doinformowany , pytam bo kto pyta nie bladzi a ja jako matka niepracujaca z dwojka malutkich dzieci wole dzieciakom cos kupic niz wujka Sama kieszenei zapyachac


dziekuje za kazda odpowiedz z gory






To claim EITC on your tax return, you must meet all the following rules:

  • You, your spouse (if you file a joint return), and all others listed on Schedule EIC, must have a Social Security numberthat is valid for employment
  • You must have earned income from working for someone else or running or operating a farm or business
  • Your filing status cannot be married filing separately
  • You must be a U.S. citizen or resident alien all year, or a nonresident alien married to a U.S. citizen or resident alien and filing a joint return
  • You cannot be a qualifying child of another person
  • You cannot file Form 2555 or Form 2555 EZ (related to foreign earned income)
  • You must meet the earned income, AGI and investment income limits (income limits change each year), see EITC Income Limits for the tax year amounts
  • And you must meet one of the following:
    • Have a qualifying child (see who is a qualifying child below)
    • If you do not have a qualifying child, you must:
      • be age 25 but under 65 at the end of the year,
      • live in the United States for more than half the year, and
      • not qualify as a dependent of another person.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...