Skocz do zawartości

Szukanie Pracy, Pisanie Resume


Sara

Rekomendowane odpowiedzi

Z minimum requirements nie chodzi tylko o staż pracy ale np. Ukończony kierunek czy znajomość określonych zagadnień w ramach szerszej dziedziny. Oczywiście do pracy w sklepie to trzeba mieć tylko dwie ręce, ale do bardziej wymagających zawodów jest najpierw robiony pre-screening przez HR. Dodatkowo oferty pracy mają czasem dwie części, ta która jest oglaszana i dla HR, żeby wstępnie przebrali oferty. HR nie ma specjalistycznej wiedzy, żeby zawsze ocenić umiejętności kandydata, np. Programowanie, ale jakoś trzeba zredukować liczbę aplikacji dla decydentów. I tu właśnie liczy się wskazanie w cover letter dlaczego akurat Ty. Bo to, że umiesz w zespole pracować, jesteś fast lerner i takie tam, to każdy ma. Trzeba czymś zwrócić na siebie uwagę.

Ważne na jakiego typu Sara pozycję aplikujesz. Inaczej to będzie wyglądać na panią w okienku a inaczej na CEO Bank of America.

Widzisz, tu ludzie piszą, żeby resume dostosowywać, ale jak zawsze pracowalas w zawodzie to co masz dopasować? No chyba, że pracowalas w 20 miejscach, ale na to tez krzywo patrzą. Ludzie wpisują służbę w wojsku, nawet jak to się nijak nie ma do oferty pracy. Trzeba do tego z głową podejść.

Oczywiście aplikować jak się nie spełnia wszystkich wymagań można, bo potrafią się odezwać jak jest jakaś inna pozycja dostępna po jakimś czasie, ale też przeginac nie ma co. I to w jedną i w drugą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Z tym resume i CV to trochę inaczej. CV występuje w USA i to nie jest resume. W mojej branży pytają o CV a nie resume. To nie oznacza, że jest tam każde zajęcie, które wykonywałem. Jednak CV jest bardziej szczegółowe. Moje jedno zajęcie zajmuje pół strony w CV a samo CV ma około 5-ciu stron. Moje resume ma około 2 strony. Generalnie w resume jest wykształcenie i doświadczenie, a w CV np. lista publikacji, nagrody, członkostwo w jakiś organizacjach itd. Samego CV np nie zmieniam, ale polecam włożyć pracę w cover letter a nie zmieniać tylko nazwę stanowiska. Warto w cover letter odnieść się do requirements w ofercie, a już szczególnie do minimum requirements.

Generalnie potrzebuje resume i właśnie je tworze. Nie będę w stanie napisać nowego do każdej oferty, ponieważ stworzenie dobrego resume to kwestia kilku dni pracy nad nim. Moge ewentualnie trochę pozmieniać itp, i tak będę postępować :)

Jak najbardziej pisac resume pod konretna oferte pracy, ale z tymi minimum requirements to roznie akurat jest. Wiadomo, im wiecej umiejetnosci tym lepiej i latwiej znalezc prace, ale w dzisiejszych czasach gdy pracodawcy moga wybierac w kandydatach na prawo i lewo wiele stanowisk ma wymagania z kosmosu wziete. Tak wiec bez przesady, ale jak wymagaja powiedzmy minimum 5 lat doswiadczenia, a ktos ma 3 i glowe na karku to zazwyczaj nie ma problemu, szczegolnie jak mozna to nadrobic jakims innym atutem. Nie klamac ani nic takiego, ale jak ktos w miare pasuje na stanowisko to nawet jak sie nie spelnia wszystkich wymagan podanych w ogloszeniu to jak najbardziej aplikowac. Jak masz kogos kto by Cie mogl polecic (najlepiej z firmy gdzie bedziesz sie starac o prace) to tez bardzo pomaga.

Jak juz zaprosza na rozmowe i po mniej wiecej tygodniu nadal zadnych wiesci, koniecznie przypomniec sie (mailowo badz telefonicznie). Znam przypadki ze ludzie roboty nie dostali tylko dlatego ze sie nie przypomnieli. Pracodawca po prostu czekal na ruch ze strony przyszlego pracownika, sprawdzal czy kandydat potrafi doprowadzic sprawy do konca.

Dzięki za wskazówki. Moge mieć polecenie, jednak byłoby to do firmy tutaj, a my sie będziemy przeprowadzać wkrótce, także jestem zdana na siebie. Mam rownież 3 listy rekomendacyjne z PL, po ang. Czy orientuje sie ktoś czy kontakty do referencji umieszcza sie w resume czy nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie potrzebuje resume i właśnie je tworze. Nie będę w stanie napisać nowego do każdej oferty, ponieważ stworzenie dobrego resume to kwestia kilku dni pracy nad nim. Moge ewentualnie trochę pozmieniać itp, i tak będę postępować :)

Cover letter to nie resume. Cover letter to np. treść maila do którego jest dołączone resume. Jeśli aplikacja jest online to to jest oddzielny dokument. Oferty pracy wskazują co trzeba wysłać. Zamiast listów mogą chcieć same imiona, nazwiska, emaile i numery telefonów ludzi, którzy mogą Ci dać referencje. System często wysyła automatyczne prośby do nich o list. Ja dostaję takie prośby jak znajomi aplikuja. Ale to różnie bywa. Raz musiałem listy od razu załączyć. Trzeba wysłać o co proszą i w jakim formacie proszą. Raz widziałem aplikację 20 stron w Pdf. :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym resume i CV to trochę inaczej. CV występuje w USA i to nie jest resume. W mojej branży pytają o CV a nie resume. To nie oznacza, że jest tam każde zajęcie, które wykonywałem. Jednak CV jest bardziej szczegółowe. Moje jedno zajęcie zajmuje pół strony w CV a samo CV ma około 5-ciu stron. Moje resume ma około 2 strony. Generalnie w resume jest wykształcenie i doświadczenie, a w CV np. lista publikacji, nagrody, członkostwo w jakiś organizacjach itd. Samego CV np nie zmieniam, ale polecam włożyć pracę w cover letter a nie zmieniać tylko nazwę stanowiska. Warto w cover letter odnieść się do requirements w ofercie, a już szczególnie do minimum requirements.

Ma się rozumieć, szeryfie ;) Tak mnie tez uczyl jeden z profesorow - Amerykanin jeszcze w PL. Ale kolezanka chciala resume, to dalam jej po prostu porownanie do polskiego CV, bo duzo ludzi wkleja zdjecia, pisze o doswiadczeniu jako ratownik kiedy aplikuje na grafika itp. a to nie jest potrzebne ;) Za pare dni moze sie wybiore na A+ Resume Class (trwaja tylko kilka godzin), bo jestem ciekawa czy czegos nowego sie dowiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze cover letter to nie resume. Mialam na mysli fakt, ze nie potrzebuje CV, tylko wlasnie resume. Cover letter jest czyms w rodzaju odpowiednika polskiego listu motywacyjnego. Cover letter bede zawsze pisac osobno, pod kazda oferte.

Paulina, jakbys faktycznie wziela zajecia z pisania resume, to pliz napisz czego sie nauczylas :) pliz pliz pliz :)

Zrobilam maly research online i wiele zrodel podaje, zeby nie umieszczac w resume kontaktow do referencji. Ze te trzeba podac, tylko i wylacznie jesli potencjalny pracodawca ich wymaga (bardzo czesto jako osobny zalacznik). W kazdym razie nie nalzey tego umieszczac w resume (tak samo jak daty urodzenia, stanu cywilnego, hobby, zdjecia - przeciwnie do tego co zawiera cv w Polsce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Hej,

Jestem w trakcie szukania pracy i stwierdzilam, ze podziele sie moim dotychczasowym doswiadczeniem tutaj (branza finansowa)

Moze komus sie przyda, zwlaszcza osobom takim ja ja, takim ktore dopiero co wyemigrowaly i probuja sie odnalzc na amerykanskim rynku pracy.

1) Resume

- nie wymieniac osob do referencji w resume, wystarczy zakonczyc zdaniem "references available upon request" (referencje trzeba miec, najlepiej minimum 3, przy aplikacjach online bardzo czesto prosza o ich zalaczenie lub o podanie danych kontaktowych do osob wystawiajacych nam referencje)

- nie wypisujemy zadnych hobby czy zainteresowan, ponadto nie podaje sie danych typu wiek, religia, status malzesnki. Dane organiczaja sie do imienia i nazwiska, adresu, nr telefonu oraz adresu e-mail

- cel: zanim przejdziecie do doswiadczenia i edukacji dobrze jest wpisac objective (musi byc sensowny i odnsic sie do pozycji, na ktora aplikujecie, firmy i tego jak wasze skille sie do tego odnosza)

- przy wypisywaniu doswiadczenia skupcie sie na tym co osiagneliscie, podac konkretne liczby, konkretne tasks, ktore byly wasza odpowiedzialnoscia i sprobowac ujac to w ten sposob, zeby pokazac zwiazek z tym, czego wymaga pracodawca w danej ofercie pracy. Czyli np, jesli w ofercie wymaganiem jest "ability to analyze data", i jesli jakikolwiek element waszej poprzedniej pracy wymagal od was analizowania to warto to ujac.

- uzywajce czasownikow, ktore sa "proactive", czyli unikac pisania: my responsibilities were... a wykorzystywac slowa typu executed, administrated, managed itp, itd.

2) Interview

Zaczelam aplikowac okolo dwoch tygodni temu, zaaplikowalam na 6 pozycji, na kilku wciaz jestem "under consideration", do jednej mialam dwa phone interview i jedno face to face interview. Po pierwszym phone interview zorientowalam sie, ze w ogole nie jestem przygotowana do rozmowy kwalifikacyjnej. Dlatego poprzestalam szukac pracy i skupilam sie na przygotowywaniu do interview (mialam doswiadczenie zerowe na tym polu). Oto moje wskazowki.

1) Zrobic research firmy, do ktorej aplkiujemy - czym sie zajmuje, historia, misja, cele itp. - aby moc wykazac ze pasujemy do firmy

2) dokladnie zrozumiec na co aplikujemy (mozna zadzwonic do firmy i sie dopytac, albo w trakcie pierwszego interview, pre-interview, na ktorym umaiwana jest data interview, spytac o pozycje, wtedy bedzie prosciej nam komunikowac nasze skille i wiedze, przedstawic je w taki sposob zeby pokazac ze odpowiadaja wymaganiom i zadaniom, ktore beda przed nami staly.

3) znac nasze resume na wskros bez patrzenia, umiec opowiedziec o kazdej poprzedniej pracy wposminajac takze to czego tam sie nauczylismy, jak to nas rozwinelo - i znowu w odniesieniu do konretnej oferty pracy na ktora aplikujemy.

4) przygotowac sobie pytania z dzialu soft skill, behawioralne i pocwiczyc, i gdy padna podczas rozmowy odpowiedziec logicznie i na temat. (chodzi np: tell me about your biggest innovative idea, what was the biggest risk you have taken, what is your biggest regret form lat 5 years, tell me sth about yourself you would not put on your resume)

5) Weakness and failure - przygotowac sie na te pytania. Tylko z sensem. Nie podawac jakis wielkich porazek czy slabosci, albo przywolac bzdure typu: jestem perfekcjonista, tylko pomyslec co jest nasza slaboscia, jak z nia walczymy itd. To samo tyczy sie porazki. Powiedziec co nam nie wyszlo, czego nas to nauczylo i jak w takich sytuacjach postepujemy obecnie.

6) Utzrymywac kontakt wzrokowy (ja mam z tym ogromne problemy).

7) jesli czegos nie zrozumiemy (mialam problem z jednym pytaniem w phone interview) poprosic o powtorzenie albo "could you please clarify?" czy cos w tym stylu. Nie ma co sie tym stresowac. Jestem imigrantem i to, ze czegos nie zrozumiesz, nie doslyszysz, albo bedziesz szukac odpowiednich slow jest oczekiwane.

Bardzo dobrze mi poszlo phone interview, niestety bylam zbyt zestresowana na kolejnym face to face i mam wrazenie ze zaczelam mowic tu i tam bez ladu i skladu po angielsku niestety ;/

A szkoda bo pozycja byla swietna i dotyczyla pracy z europjskim rynkiem, bardzo kreatywna, duzo wyzwan i zwiazana scisle z analizowaniem.

Wiem, ze bylabym, w tym swietna, ale co z tego, skoro nie potrafilam sie odpowiednio "sprzedac" podczas ostatniego interview, w zwiazku z tym nie oczekuja pozytwnego wyniku. Dlatego radze cwiczyc i cwiczyc, bo gdy sie jest dobrze przygotowanym to prosciej jest walczyc ze stresem.

Jednakze zdobylam doswiadczenie z odbywania rozmow kwalifikacyjnych (to bylo w zasadzie moje pierwsze w zyciu) A to juz tworzy wartosc dodana :)

A jeszcze jedno: po kazdej rozmowie, czy nawet odmowie nalezy napisac thank you e-mail do osoby z ktora sie rozmawialo. Thank you for your time bla bla bla...

Mam nadzieje, ze przydadza sie komus moje wskazowi i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...