Skocz do zawartości

Szukanie Pracy, Pisanie Resume


Sara

Rekomendowane odpowiedzi

Gość espe

Korzystaliście może z jakichś rekruterów w Stanach? W Polsce to działa z różnym skutkiem, zgłosiły się do mnie jakieś amerykańskie firmy na linkedin i nie wiem, czy się z nimi nie dogadać.

Jak wszędzie - to zależy :) . Generalnie warto sprawdzić co to za osoba i jaką ma sieć kontaktów. Niestety jest sporo naciągaczy i wyłudzaczy danych oraz super ofert... akwizycji - czyli wszelaka sprzedaż ubezpieczeń, planów itd. wszystko na prowizji. Zależy też czego szukasz. Jeżeli jakaś specjalizacja to warto samemu odnaleźć odpowiednich HH z danej dziedziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Korzystaliście może z jakichś rekruterów w Stanach? W Polsce to działa z różnym skutkiem, zgłosiły się do mnie jakieś amerykańskie firmy na linkedin i nie wiem, czy się z nimi nie dogadać.

Przerabiam to od roku i to co mogę zaobserwować to wygląda to dokładnie tak samo jak w Polsce. Dostają w USA jakieś 1000$ za pracownika lub sami oferują 500$ za osobę.

Zbierają dane o kandydatach i przedstawiają pracodawcy. Generalnie szukają pracowników za niskie stawki. Raczej nie udostępniają oferty pracy, bo takiej nie mają do czasu przedstawienia kandydata pracodawcy. Zdarza się, że nie bardzo się znają na kwalifikacjach, które kandydat ma spełniać w przypadku rekruterów w zawodach technicznych. Oczekują podania wynagrodzenia bądź historii wynagrodzenia. Praca raczej tymczasowa na kontraktach coś jak u nas na umowach śmieciowych. Polecam bezpośrednio celowanie w pracodawców nawet, jeśli nie potrzebują oni obecnie pracowników można się przypominać. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o poradę i szybka odpowiedz. Czy warto rac prace płacona under table tzn bez płacenia podatków itd. Może to bardzo zaszkodzić statusowi imigracyjnemu? Na interwie powiedzieć o pracy na czarno to nie bardzo. Jest w przyszłości możliwość żeby jednak te tacy płacić kiedystawka sie podwyższy ale w związku z niska płaca te tacy pomijamy.

Chyba taka praca będzie kosztowała więcej nerwów niż to warte?

Praca bez placenia podatkow i innych skladek jest nielegalna, sama sobie odpowiedz jakie moga byc tego konsekwencje. Jak ktos jest bez papierow i nie ma wlasciwie zadnej szansy na legalizacje pobytu w najblizszym czasie, powiedzmy piecioro dzieci na utrzymaniu to przeciez za cos je musi wyzywic. Takie osoby biora co jest i za ile jest bo nie maja wiele do stracenia. Ty masz papiery, wiec nie wiem ile wiecej by Ci musieli oferowac niz na takim samym stanowisku z wszelkimi odliczeniami zeby taka opcje w ogole rozwazac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca bez placenia podatkow i innych skladek jest nielegalna, sama sobie odpowiedz jakie moga byc tego konsekwencje. [/size]Jak ktos jest bez papierow i nie ma wlasciwie zadnej szansy na legalizacje pobytu w najblizszym czasie, powiedzmy piecioro dzieci na utrzymaniu to przeciez za cos je musi wyzywic. Takie osoby biora co jest i za ile jest bo nie maja wiele do stracenia. Ty masz papiery, wiec nie wiem ile wiecej by Ci musieli oferowac niz na takim samym stanowisku z wszelkimi odliczeniami zeby taka opcje w ogole rozwazac.[/size]

Dzieki, chyba miałam atak paniki i musiałam szybko zapytać xD przecież logiczne, ze wszystko musi być zgodnie z prawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko od siebie, ze bardzo dobrym pomyslem jest zaprzyjaznic sie z LinkedIn

Tam sobie mozna zbudowac swoje resume za pomoca fajnego i prostego kreatora, a pozniej je sobie sciagnac do PDFa

Duza ilosc firm rekrutuje bezposrednio z LinkedIn, mozna tez za pomoca profilu zaaplikowac do wielu systemow.

Dobrze sie jest rozjerzec - sa tam grupy tematyczne, rozmowy, zawsze mozna zobaczyc o czym rozmawiaja kolezanki i koledzy po fachu z tej samej firmy / okolicy

NIe mowiac juz, ze zawsze mozesz poznac ludzi z firmy i informacje o firmie, zaaplikowac i ogolnie trzymac reke na pulsie

Al;e wszystko zalezy co robisz i jakiej pracy szukasz.

Ja moge chetnie pomoc w kwestii napisana resume, ale to juz raczej na priv :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat ty6lko ta droga zdobywam kontrakty i oferty pracy.

LInkedIn jest tez dobry z innego powodu - mniej tam podejrzanych firm i mniej scamu.

Facebook, google czy IBM rekrutuja stamtad a to juz cos mowi.

Mozna szukac pracy na craiglist, ale nigdy nie wiaodmo na co sie trafi.

Linekdin nie bedzie jednak pomoca jezeli szuka sie pracy w charakterze np. kelnerki. Obawiam sie, ze tam takich ofert nie znajdziemy i trzeba szukac gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...