Skocz do zawartości

Gc Z Losowania A Wyjazd Męża I Dziecka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pewnie temat był już poruszany, ale nie oglam go znaleźć na forum. Wylosowalam teraz Gc i mam spotkanie w ambasadzie w kwietniu.Aplikowalam razem z mężem i 7-letnim dzieckiem.Wiem, że mamy jechać razem na rozmowę. Jak przejdziemy pomyslnie rozmowe, to czy mogę wleciec do USA razem z mężem i dizeckiem odrazu czy ja musze lecieć sama, a oni później. I jak to jest z oczekiwaniem tam na gc.Zamierzamy wyjechać w sierpniu najwcześniej.wiem ze jest 180 dni ja wjazd co się liczy od momentu badań, ale czy na lotnisku dostaniemy jeszcze jakiś termin na załatwienie formalności związanych z gc?Boję się że wyjedziemy w sierpniu, a termin ten 180 dni minie we wrześniu a my niendostaniemy jeszcze wtedy gc i mąż zdzieckiem będą musieli wracać. Powiedzcie mi jak to jest.Dzięki wielkie.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno musicie wlecieć wszyscy przed upływem ważności wiz, jeśli chcecie otrzymać zielone karty.

W momencie przekroczenia granicy na lotnisku dostaniecie do paszportu pieczątkę, która będzie zastępowała fizyczną zieloną kartę.

Będzie ona ważna przez rok, więc tyle będziecie mieli czasu, żeby otrzymać faktyczny kartonik :)

Z tego, co na forum piszą, nie trwa to aż tak długo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po otrzymaniu wiz imigracyjnych macie 180 dni na wjazd do USA .Jeżeli się spóźnicie 1 godzinę to nie zostaniecie wpuszczeni ( żadne tłumaczenie nie pomoże).Dlatego nie radzę przylotu na ostatnią chwilę bo nie macie pewności ,że samolot nie ulegnie awarii i nie wyleci danego dnia ..Ponieważ Ty wylosowałaś GC musisz pierwsza wjechać do USA ,nie może wjechać pierwszy mąż ani dziecko.Oczywiście możecie wjechać razem. Po przylocie przejdziecie specjalną odprawę ,zostaną Wam pobrane odciski do plastikowej GC . W moim przypadku ( 10 lat temu) plastikowe GC przyszły do domu pocztą przed upływem 30 dni natomiast numery SS dotarły w ciągu 2 tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...