Skocz do zawartości

Jak Moja Mama Sobie Poradzi Na Lotnisku?


Rekomendowane odpowiedzi

Moja mama leci do mnie do US we wtorek. To jej pierwszy lot. Starsza pani po 60tce, strasznie sie stresuje przesiadka. Wroclaw-Monachium-Charlotte. Staralam sie jej powiedziec, ze da sobie rade, ze lotnisko w Monachium nie jest takie zle. Tyle, ze ja ostatni raz bylam tam prawie 5 lat temu. Zapomnialam jak sie przez to wszystko przechodzi. Ona ma lot do Charlotte z terminalu 2. WIec moje pytania:

1. Moze ktos tak w punktach powiedziec, jak po tym jak wysiadzie z autobusu ma sie dalej pokierowac? Jakich nazwy szukac na tablicach informacyjnych aby doprowadzily ja do odprawy.

2. Jako, ze jedzie na wizie turystycznej, to oprocz paszportu z wiza i biletem musi miec przy sobie jakies dokumenty (chodzi o rozmowe z celnikiem juz w USA).

3. Deklaracje celna i to I-94 oddaje celnikowi w USA?

4. Czy celnik w jakis sposob bedzie wiedzial na ile ona chce tu przyjechac, czy ona ma mu powiedziec (na 3 miesiace) zeby jej nie wbil np. tygodnia? :) Ona slabo z angielskim stoi. Nawet nie wiem czy bedzie potrafila cokolwiek mu powiedziec. Cos tam sie uczyla ale wiadomo, stres i to wszystko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Moja mama leci do mnie do US we wtorek. To jej pierwszy lot. Starsza pani po 60tce, strasznie sie stresuje przesiadka. Wroclaw-Monachium-Charlotte. Staralam sie jej powiedziec, ze da sobie rade, ze lotnisko w Monachium nie jest takie zle. Tyle, ze ja ostatni raz bylam tam prawie 5 lat temu. Zapomnialam jak sie przez to wszystko przechodzi. Ona ma lot do Charlotte z terminalu 2. WIec moje pytania:

1. Moze ktos tak w punktach powiedziec, jak po tym jak wysiadzie z autobusu ma sie dalej pokierowac? Jakich nazwy szukac na tablicach informacyjnych aby doprowadzily ja do odprawy.

2. Jako, ze jedzie na wizie turystycznej, to oprocz paszportu z wiza i biletem musi miec przy sobie jakies dokumenty (chodzi o rozmowe z celnikiem juz w USA).

3. Deklaracje celna i to I-94 oddaje celnikowi w USA?

4. Czy celnik w jakis sposob bedzie wiedzial na ile ona chce tu przyjechac, czy ona ma mu powiedziec (na 3 miesiace) zeby jej nie wbil np. tygodnia? :) Ona slabo z angielskim stoi. Nawet nie wiem czy bedzie potrafila cokolwiek mu powiedziec. Cos tam sie uczyla ale wiadomo, stres i to wszystko...

Lecialem na tej trasie w wakacje. Tego się nie da opisać szczegółowo w stylu skrec w lewo a potem w prawo. To wszystko zależy od gatow, które zmieniają się ciągle.

Musi mieć paszport dokument celny. Nie ma i-94.

Celnik nic nie będzie wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lecialem na tej trasie w wakacje. Tego się nie da opisać szczegółowo w stylu skrec w lewo a potem w prawo. To wszystko zależy od gatow, które zmieniają się ciągle.

Musi mieć paszport dokument celny. Nie ma i-94.

Celnik nic nie będzie wiedział.

jak to nie ma i-94?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dają. Chyba, że komputery padną i wtedy trzeba wypełnić papierowy co mi się dokładnie w Charlotte przytrafiło. Ale jak doszedłem do celnika system juz działał i poszło automatycznie.

Aha. Czyli idzie do celnika z paszportem i niebieskim papierkiem z samolotu, oddaje mu to i tyle? On wtedy cos pyta tak? Jak ona nie zna angielskiego to jak to rozegraja? Moze sama z soebie na wstepie wypalic po angielsku, ze jedzie do corki na 3 miesiace (tego ja moge nauczyc haha)...czy sie nie wychylac?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozne sa sposoby

sa takie ze radz sobie Matko,Ojcze sama i juz ;) nic mnie nie obchodzisz za duzo ;) tak to sa prawdziwe tez odpowiedzi dzieci :)

a takie ktore mozna podac to,,napisac na kartce w j.angielskim ,wyjasnic po krotce i takie cos przechodzi na rozmowie :)

podaje sie tez numer telefonu wrazie czego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...