Skocz do zawartości

Pierwszy Dzień W Stanach Z Gc


Gość miqhs

Rekomendowane odpowiedzi

Możecie polecić jakieś towarzystwa ubezpieczeniowe i banki przyjazne nowym imigrantom?

Jesli chodzi o ubezpieczenie, to kieruj sie stosunkiem ceny do tego co pokrywa. Jesli ludzie na wizach studenckich nie maja problemu z ubezpieczeniem to tym bardziej ludzie z GC. Ode mnie chciano numer prawka i z tego co pamietam nie interesowal ich moj status. Na wysokosc stawki miala wplyw data, kiedy otrzymalem prawko.

To samo z bankiem. Wybieraj tak, zeby byl wygodny i oferowal dobre warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

O karcie kredytowej to raczej zapomnij bez SSN, natomiast nie jest ona wymagana do ubezpieczenia samochodu...

Niektore banki wydaja karty kredytowe z zabezpieczeniem bez SSN, na podstawie rzadowego ID z innego kraju. Tak wiec jak ktos bardzo chce to pewno sie da, ale jak kzielu mowi, samochod mozna ubezpieczyc bez CC. Inna sprawa ze bez SSN raczej nie dostaniesz DL, wiec teraz trzeba szukac ubezpieczyciela kto Cie zaakceptuje bez prawka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektore banki wydaja karty kredytowe z zabezpieczeniem bez SSN, na podstawie rzadowego ID z innego kraju. Tak wiec jak ktos bardzo chce to pewno sie da, ale jak kzielu mowi, samochod mozna ubezpieczyc bez CC. Inna sprawa ze bez SSN raczej nie dostaniesz DL, wiec teraz trzeba szukac ubezpieczyciela kto Cie zaakceptuje bez prawka.

Ja przez pierwszy rok lecialem na debit card i nie mialem wiekszych problemow. Dopiero jak rozwinalem troche skrzydla to karty kredytowe zaczely sie przydawac (ubezpieczenie wypozyczanych samochodow, hotele, cashback itd.). Polecam na poczatek karte z CapitalOne. Daja niewielka linie kredytowa dla ludzi z ograniczona historia kredytowa. Po VJ widze, ze wiekszosc "swiezakow" dostaje $500 linii kredytowej od nich. Ja mialem chyba $1000, ale to byla moja druga karta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracac trzeba tez uwage na koszty obslugi kart kredytowych.

Jedne sa za darmo jak np. AMEX z COSTCO (oczywiscie nie ma nic zupelnie za darmo).

W wielu sa dosc wysokie oplaty za prowadzenie. Czasem daja pierwszy rok albo kilka miesiecy bez oplat a potem juz trzeba bulic.

Nie zawsze oplaca sie brac CC na sile, szczegolnie gdy limit jest maly. Na poczatku rzeczywiscie w zupelnosci wystarczy Debit Card.

Trzeba tez pamietac ze kazdy wniosek o CC I jej odmowienie przez Bank powoduje ujecie punktow w historii kredytowej. Punkty nie sa odejmowane gdy np. dealerzy samochodowi sprawdzaja zdolnosc kredytowa klienta poniewaz w ten sposob w jeden weekend koledujac po dealerach mozna by sobie calkiem spieprzyc CC score.

Kiedys kupowalem TV w Best Buy. Przynioslem ze soba gotowke ale w ostatniej chwili oswiecilo mnie ze przeciez moge wziac kredyt u nich wlasnie dla poprawy historii kredytowej. To bylo chyba w 2010 roku I tej historii praktycznie nie mialem. Dali mi karte z limitem $2500. TV kosztowal cos okolo $1300 ale odsetki byly takie ze gdy sie zorientowalem ile musze doplacac do tego TV w trzech ratach splacilem reszte I problem byl z glowy. Od wtedy CC z Best Buy lezy gdzies w szufladzie, nawet przyslali nowa bo stara stracila expire. Natomiast gdy kupowalem kolejny samochod przy sprawdzaniu Credit Score pani w Banku z uznaniem stwierdzila: "o, masz $2500 CC". Czyli oplaca sie miec dobra Karte ale niekoniecznie z niej korzystac. Oczywiscie przy zwyklych zakupach trzeba CC splacac w terminie bo odsetki sa mordercze. Wielu nowicjuszy uwaza ze dobrze jest wziac CC z wysokim limitem, narobic zakupow I uciec z nimi w swiat.

Autentyczne, znam takiego jednego amigo. Narobil dlugow na kilku dobrych CC I spierniczyl do Anglii zostawiajac zone z dlugami I niepelnosprawnym dzieckiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli od czego proponujecie zacząć budowanie credit score? Od debit card a po otrzymaniu SSN credit card? Czy może nie podniecać się tak i poczekać spokojnie na SSN?. Można w jakiś sposób z Polski zacząć już budować swoją historię czy ich to nie interesuje co się dzieje za ich granicami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Polski ich nic nie interesuje. Na CS sklada sie z czego co pamietam: wiek kont, procent zadluzenia do linii kredytowej (revolving credit), kredyt (z wylaczeniem hipoteki), hipoteka, ilosc twardych zapytan o Twoj CS. Ja jednak polecam jakas mala karte kredytowa, np. z macierzystego banku na podstawie oszczednosci lub karta dla ludzi z ograniczona historia kredytowa. Nawet jesli linia jest mala, nie trzeba z niej korzystac. Potem stopniowo brac karty z wiekszym kredytem (ja chyba po trzech latach zaczalem dostawac przywoity kredyt). Wiekszosc z podstawowych kart jest bezplatna. Platne sa przewaznie karty specjalistyczne np. Delta Amexu.

Nie warto brac kilku kart z malym limitem, bo jak bedziesz je potem zamykal i bral z lepszym to wiek konta bedzie niski i ujemnie wplynie na CS. Ujemny wplyw jest przez 6 lat chyba (5 lat i 11 miesiecy). Niektore karty nie przewiduja zwiekszania kredytu lub maksymalnie jest to $1000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...