Skocz do zawartości

Pierwszy Dzień W Stanach Z Gc


Gość miqhs

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli od czego proponujecie zacząć budowanie credit score? Od debit card a po otrzymaniu SSN credit card? Czy może nie podniecać się tak i poczekać spokojnie na SSN?. Można w jakiś sposób z Polski zacząć już budować swoją historię czy ich to nie interesuje co się dzieje za ich granicami?

Debetowa nie ma absolutnie zadnego znaczenia jezeli chodzi o credit score tak przy okazji. Musisz zaczac od jakiejs karty z tym ze jak pisze KaeR dlugosc historii kredytowej jest istotna i wplywa na credit score, wiec zaloz z gory ze tej pierwszej karty szybko sie nie pozbedziesz.

Ja po ~ dwoch latach bycia tutaj z nudow kliknalem na karte Amazonu i przyszla z $7k limitem wiec w sumie da sie to zrobic relatywnie szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

w sprawie ubezpieczenia samochodu: geico nie chcialo ubezpieczyc mnie z polskim prawem jazdy. przeszlismy do state farm, gdzie nie bylo wiekszych problemow

wynajmowalismy jakas baze na poczatek przez internet - warto przeszukac oferty mieszkan w wiekszych kompleksach, niektore z nich wynajmuja mieszkania na krotki okres (my wynajelismy na 3 m-ce, zeby spokojnie poszukac domu, musielismy wplacic kaucje przy rezerwacji i wartosc jednego czynszu; no i ustawic otwrzyc konto w bazie firmy dostarczajacej energie do domu); czesto nawet jesli strony internetowe nie pokazuja opcji short-term lease, warto zadzwonic i wypytac na miescu

z doswiadczenia znajomych, ktorzy pomagali nam szukac, nalezy raczej unikac takich kompleksow, ktore oferuja month-to-month lease - w 90% to raczej kiepskie warunki w szemranych czesciach miasta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z doswiadczenia znajomych, ktorzy pomagali nam szukac, nalezy raczej unikac takich kompleksow, ktore oferuja month-to-month lease - w 90% to raczej kiepskie warunki w szemranych czesciach miasta

Na MTM przechodzi sie przewaznie po roku i tak. Inaczej moznaby sie wyprowadzic tylko na okragla rocznice. Warto zwrocic uwage na okres wypowiedzenia.

Poniewaz szukam wlasnie mieszkania, dobre miejsca tez wynajmuja MTM od poczatku tylko sie wiecej placi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj. Ja wpisalem w wyszukiwarke i BoA ma aplikacje online. Nie brnalem dalej to nie wiem o co moga pytac, ale lepiej zalozyc w USA, zeby miec adres, na ktory przysla czeki i karte.

A tak w ogole to sie nie ma co stresowac. Kazdego dnia ludzie rozpoczynja zycie w USA. Po miesiacu bedziecie ustawieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...