Skocz do zawartości

Wakacje 2014 Nyc


justyś1984

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

w tym roku postanowiliśmy wybrać się na zwiedzanie NYC 28.05-6.06, My: ja Justyna i mój Łukasz, oboje mamy po 29 lat

niestety nie mamy żadnych znajomych, rodziny, przyjaciół, którzy mogliby nam pomóc w ogarnięciu tematów... bilety są, wiza jest... nie mamy noclegu, planu działania (co kiedy i w jakiej kolejności powinniśmy zobaczyć, co warto i na co nam czasu wystarczy). Wiem, że jest jakaś karta na metro i busy na tydzień, którą można kupić na każdej stacji metra ale co z wejściówkami (podejrzewam, że im wcześniej się coś kupi to taniej... ale mogę się mylić...gdzie jeść, spać, jak dojechać z lotniska.. czy są jakieś specjalne busy?gdzie kupić tanie ciuszki :)

Może znjadzie się jakaś przyjazna duszyczka, która podzieli się z nami swoim doświadczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Bylem turystycznie na sylwestra i kilka dni po sylwestrze w NYC wiec moge cos siebie napisac. Bylem sam, tzn sam wylecialem Z PL ale poznalem mase ludzi z ktorymi zwiedzalwm. Napisz cos wiecj. Na jak dlugo planujecie, gdzie chcecie spac hotele/hostele, jaki jest Wasz budzet. Piszesz ze bilety macie. Na JFK czy NEWARK ?

Wroce z pracy to napisze jak bylo u mnie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

w tym roku postanowiliśmy wybrać się na zwiedzanie NYC 28.05-6.06, My: ja Justyna i mój Łukasz, oboje mamy po 29 lat

niestety nie mamy żadnych znajomych, rodziny, przyjaciół, którzy mogliby nam pomóc w ogarnięciu tematów... bilety są, wiza jest... nie mamy noclegu, planu działania (co kiedy i w jakiej kolejności powinniśmy zobaczyć, co warto i na co nam czasu wystarczy). Wiem, że jest jakaś karta na metro i busy na tydzień, którą można kupić na każdej stacji metra ale co z wejściówkami (podejrzewam, że im wcześniej się coś kupi to taniej... ale mogę się mylić...gdzie jeść, spać, jak dojechać z lotniska.. czy są jakieś specjalne busy?gdzie kupić tanie ciuszki :)

Może znjadzie się jakaś przyjazna duszyczka, która podzieli się z nami swoim doświadczeniem.

Zacznę od tego ,że na zwiedzenie NYC ponad tydzień to bardzo krótko i zobaczycie tylko ułamek tego co należałoby zwiedzić w NY.

Noclegi musicie zarezerwować w hotelach bo innego wyjścia nie macie.Zakładam ,że lecicie LOT-em więc wylądujecie na JFK bo tylko na to lotnisko LOT lata. Zakładam ,że znacie j.angielski bo inaczej będzie problem bez znajomości języka i znajomości miasta. Z lotniska JFK macie wewnętrzną kolejkę pomiędzy terminalami która dojeżdża np.do metra linni A którym jedziecie prosto na Manhattan. Są tygodniowe karty na metro i autobusy ale ceny nie znam bo nie korzystam ze środków komunikacji.Jeśli chodzi o zwiedzanie to nie chcę Wam pisać programu zwiedzania gdyż jak pisałem macie bardzo mało czasu na zwiedzanie i sami musicie wybrać co chcecie zobaczyć .Jedni lubią chodzić po muzeach inni po kościołach i katedrach a jeszcze inni zwyczajnie po ulicy .Proponuję poczytać trochę przewodników internetowych i wybrać co chcecie zobaczyć .

Ubrania dobre ,markowe,czy perfumy i nie podróby kupicie taniej jak w Polsce w takich sieciach jak Century 21 czy Macys. Unikajcie kupowania perfum na ulicznych straganach czy w chińskiej dzielnicy Manhattanu na Canal Str.Będą o 100% tańsze niż w markowych sklepach i na 100% będą podróbkami.Również sprzedawcy będą Was zapewniać ,że to w 100% oryginały :)

http://www.matras.pl/nowy-jork-przewodnik-dookola-swiata.html?gclid=COXG5P31rr0CFe7m7Aod1iAA-A - przewodniki Pascala fajna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od tego ,że na zwiedzenie NYC ponad tydzień to bardzo krótko i zobaczycie tylko ułamek tego co należałoby zwiedzić w NY.

Noclegi musicie zarezerwować w hotelach bo innego wyjścia nie macie.Zakładam ,że lecicie LOT-em więc wylądujecie na JFK bo tylko na to lotnisko LOT lata. Zakładam ,że znacie j.angielski bo inaczej będzie problem bez znajomości języka i znajomości miasta. Z lotniska JFK macie wewnętrzną kolejkę pomiędzy terminalami która dojeżdża np.do metra linni A którym jedziecie prosto na Manhattan. Są tygodniowe karty na metro i autobusy ale ceny nie znam bo nie korzystam ze środków komunikacji.Jeśli chodzi o zwiedzanie to nie chcę Wam pisać programu zwiedzania gdyż jak pisałem macie bardzo mało czasu na zwiedzanie i sami musicie wybrać co chcecie zobaczyć .Jedni lubią chodzić po muzeach inni po kościołach i katedrach a jeszcze inni zwyczajnie po ulicy .Proponuję poczytać trochę przewodników internetowych i wybrać co chcecie zobaczyć .

Ubrania dobre ,markowe,czy perfumy i nie podróby kupicie taniej jak w Polsce w takich sieciach jak Century 21 czy Macys. Unikajcie kupowania perfum na ulicznych straganach czy w chińskiej dzielnicy Manhattanu na Canal Str.Będą o 100% tańsze niż w markowych sklepach i na 100% będą podróbkami.Również sprzedawcy będą Was zapewniać ,że to w 100% oryginały :)

http://www.matras.pl/nowy-jork-przewodnik-dookola-swiata.html?gclid=COXG5P31rr0CFe7m7Aod1iAA-A - przewodniki Pascala fajna sprawa.

tak wiem, że to mało czasu ale lepsze tyle niż nic :) znamy angielski, z mapą tez nie będzie najgorzej, dzięki za rady i cenne uwagi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://talk.polonia.net/viewtopic.php?f=20&t=4778

Tu jest temat, autorka tematu mieszka w NYC i organizuje darmowe zwiedzanie NYC, oprowadza, pokazuje ciekawe miejsca. Chyba z pasji ;)

Noclegi zobacz na www.hotelbookers.com lub www.hostelbookers.com . Zaleznie co chcecie hotel/hostel. Na mnie najwieksze wrazenie zrobila Statua Wolnosci, nowy WTC i zatloczone China Town no i oczywiscie Times Square. Na pewno warto wejsc na Empire State Building ale ja nie mialem cierpliwosci stac w tej kilometrowej kolejce. Jak lubicie sztuke to odwiedzcie MOMA-muzeum sztuki wspolczesnej. Z takich ciekawszych to Brooklyn Bridge, Central Park, Wall Street.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

tak, bilety mamy z lotu na jfk, szukamy noclegu na airbnb bo chcemy za spanie zapłacić jak najmniej, wolimy więcej zobaczyć niż mieszkać w hotelu, wylot mamy 28 maja a powrót 6 czerwca, nie mamy jeszcze zaplanowanego zwiedzania dzień po dniu, a Ty gdzie nocowałeś, co ciekawego możesz polecić do zobaczenia?pozdrawiam, J.

Witaj. Bylem turystycznie na sylwestra i kilka dni po sylwestrze w NYC wiec moge cos siebie napisac. Bylem sam, tzn sam wylecialem Z PL ale poznalem mase ludzi z ktorymi zwiedzalwm. Napisz cos wiecj. Na jak dlugo planujecie, gdzie chcecie spac hotele/hostele, jaki jest Wasz budzet. Piszesz ze bilety macie. Na JFK czy NEWARK ?
Wroce z pracy to napisze jak bylo u mnie. Pozdrawiam


super, dzięki za link :)

Witaj. Bylem turystycznie na sylwestra i kilka dni po sylwestrze w NYC wiec moge cos siebie napisac. Bylem sam, tzn sam wylecialem Z PL ale poznalem mase ludzi z ktorymi zwiedzalwm. Napisz cos wiecj. Na jak dlugo planujecie, gdzie chcecie spac hotele/hostele, jaki jest Wasz budzet. Piszesz ze bilety macie. Na JFK czy NEWARK ?
Wroce z pracy to napisze jak bylo u mnie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statua Wolności ,Wall Street, World Trade Center ( nowy najwyższy budynek w USA),miejsce pamięci z 11 września ,w okolicy znajduje się duży sklep " Century 21" z oryginalną odzieżą i perfumami . To wszystko jest usytuowane koło siebie i można zaliczyć w 1 dzień od wczesnego rana do późnego wieczora.

Empire State Building, Times Square ,42 str.,słynna 5 aleja ( 5 Avenue na odcinku od 34 str. do 60 str.) dalej Central Park - to można pokusić się i zaliczyć kolejnego dnia.

Na 34 str.pomiędzy 7 i 8 Avenue macie kolejny sklep z oryginalnymi ciuchami i perfumami " Macys" . Trochę dalej na rogu ulicy 34 str.i 9 Avenue macie niepowtarzalny sklep elektroniczny z największym możliwym wyborem dosłownie wszystkiego o czym zamarzycie (mają dobre ceny) B&H .

Dolny Manhattan Chinatown -Canal street - tutaj można kupić niedrogo pamiątki z Nowego Yorku ( najczęściej wyprodukowane w Chinach) ,można się targować .Nie wolno kupować perfum w tym miejscu ( koło oryginału nawet nie leżały) .Na 47 street pomiędzy 5 i 6 Avenue słynna ulica tylko sklepy Jubilerów.

Wymieniłem tylko miejsca które w zasadzie będąc w NY musicie a nie możecie zobaczyć .Reszta do wyboru w zależności od ilości czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...