Skocz do zawartości

Droga Do Stałego Pobytu W Usa Poprzez Wizę L Lub E Prozę O Pomoc.


Rekomendowane odpowiedzi

Ale wiza E nic Ci nie daje - jezeli byc chcial wyslac petycje na siebie, caly czas musisz spelnic wymagania dla kategorii EB a EB-1 i EB-2 w tej chwili nie spelniasz z tego co napisales. EB-3 ma dlugi czas oczekiwania. Kwestia petycji dla siebie nie przeskoczysz wymagac na kategorie EB dla GC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ale wiza E nic Ci nie daje - jezeli byc chcial wyslac petycje na siebie, caly czas musisz spelnic wymagania dla kategorii EB a EB-1 i EB-2 w tej chwili nie spelniasz z tego co napisales. EB-3 ma dlugi czas oczekiwania. Kwestia petycji dla siebie nie przeskoczysz wymagac na kategorie EB dla GC.

Jakie są te wymagania ?

mam nadzieje że nie piszesz o tych $500k bo dzięki takiej sumie można mieć GC praktycznie od razu a mi nie o to chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem jak Ty to widzisz, ale posiadanie firmy w USA i pracowanie dla niej a potem, zeby ta firma Ciebie sponsorowala to jak dobry film fantastyczny. Dla celow czysto teoretycznych zalozmy, ze:

- kwalifikujesz sie na EB-2

- pomyslnie przejdziesz przez departament pracy

Firma bedzie musiala pokazac, ze stac ja na zatrudnienie Ciebie. Zawody w EB-2 rzadko kiedy zamykaja sie ponizej $70k rocznie.

Chyba lepiej bawic sie w wymog $500k.


Do otworzenia firmy jest potrzebne wykształcenie ? to powiem szczerze że jestem zaskoczony.

Czytaj uwazniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do otworzenia. Do petycji na GC w kategorii Employment Based.

Dla uproszczenia - otwierasz firme, zatrudniasz kogos lokalnie. Dostajesz wize E-2 ktora pozwala Ci przebywac w US i nic poza tym. Zeby dostac prawo stalego pobytu (GC) musi ktos (rozumiem ze chcesz zeby to byla Twoja firma ale to nie ma wiekszego znaczenia) na Ciebie wyslac petycje w kategorii EB (employment based) - patrz link wyzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc nigdy nie wiadomo jak to zinterpretują zależy jaki Biznes :)

Wiesz ale fundusze musisz mieć "odłożone" a nie że tyle sie zarabia w rok. Dalej to firmę trzeba utrzymać i rozwijać do tego zatrudnić pracownika obywatela USA na cały etat i to najlepiej po roku nie jednego więc to też nie jest takie łatwe.

Dzięki za wypowiedzenie się, ale nie obraź się poczekam na opinie innych użytkowników może ktoś będzie miał jeszcze jakieś przydatne informacje. :)

Wez sie nie obraz, ale cytujesz strone z roku 2000. :) W miedzyczasie czlowiek polecial na ksiezyc i jeden dolar kosztowal 30 centow. ;)

Ja sie na wizie E-2 nie znam, ale znam sie na GC szczegolnie przez pracodawce i samosponsorowanie, zeby Ci powiedziec... co juz uslyszales. Do EB-1 i EB-2 musisz sie miescic w ramach danej zielonej karty. To z jakiej wizy na to przechodzisz nie ma zbytnio znaczenia. Przeciez na EB-1 i EB-2 mozna przejsc z F-1, J-1. To sa wizy ponizej H. To, ze ludzie przechodza z wizy na GC, to czesto z uwagi na to, ze pracodawcy nie sponsoruja w ciemno i wola przetestowac pracownika na H1B czy OPT. Nie stoi nic na przeszkodzie, zeby dostac GC w kategoriach Cie interesujacych nigdy nie stawiajac nogi w USA i tu znajomosc L-1 i E-2 nie ma znaczenia.

W Twoim przypadku w gre wchodzi droga L-1 poprzez EB-1, a to jest dobrze opisane na stronach USCIS, czyli firma musi byc amerykanska przez conajmniej rok a Ty musisz pracowac w jej zagranicznej czesci przez 3 na stanowisku wykonawczym zanim zostanie zlozona petycja. Proste jak konstrukcja cepa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze pamietam, ale przy opcji inwestorskiej nie musisz koniecznie otwierac wlasnej firmy, ale rownie dobrze mozesz zainwestowac te 500.000$ w juz istniejaca firme. Moze to bylaby dla Ciebie jakas szansa.Na Twoim miejscu probowalbym tez jednak brac udzial w loterii. Jakby nie bylo masz 1 % szans na wylosowanie, czyli wiecej niz w przypadku toto lotka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze pamietam, ale przy opcji inwestorskiej nie musisz koniecznie otwierac wlasnej firmy, ale rownie dobrze mozesz zainwestowac te 500.000$ w juz istniejaca firme. Moze to bylaby dla Ciebie jakas szansa.Na Twoim miejscu probowalbym tez jednak brac udzial w loterii. Jakby nie bylo masz 1 % szans na wylosowanie, czyli wiecej niz w przypadku toto lotka

To jest EB-5. OP powiedzial, ze nie ma $500K. I to jest chyba 500K w przypadku obszarow o duzym bezrobociu i wiejskich i milion w normalnych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoria, bo takimi sprawami zajmuja sie prawnicy - to nie jest rzecz ktora robi sie samemu. W tym linku tez pare rzeczy jest pomieszanych i dosc ogolnikowo opisanych. Generalnie jezeli myslisz o tym na serio, to musisz zaczac rozmawiac z prawnikiem - tezne bedzie Ci kosztowal kwoty rzedu $5k-$10k minimum...

wiza E - koszt ok. $10,000

wizy E nie dostaje sie przez inwestycje rzedu $50,000. Jak ktos juz tutaj wspomnial - gdyby tak bylo to kazdy by tutaj dawno byl.

Zgadzam sie, ze pisze sie rozne rzeczy w gazetach, ale nie znaczy to, ze tak jest w praktyce. Prawo jest jedno i mowi /wytycza jakie sa wymogi co do wizy E. Wiza E, od 2012 roku, jest bardzo dokladnie sprawdzana i weryfikowana (po tym jak to mnostwo "biznesmenow" dostalo nagle takowe wizy i sie ulotnili po wlocie ....- dlugo by o tym pisac)

Ostatnia wiza E jaka robilam to byla inwestycja rzedu ponad $150,000 plus koszty wszelkich transakcji w USA (wynajem lokalu, obsluga ksiegowosci, biznes plan itd. ).

Wiza E nie daje green card - to jest wiza, ktora pozwala byc przez pewnien czas w USA, pozwala pracowac, miec prawo jazdy, podrozowac, ale w zaden sposob nie daje green card.

Nie wiem czy dobrze pamietam, ale przy opcji inwestorskiej nie musisz koniecznie otwierac wlasnej firmy, ale rownie dobrze mozesz zainwestowac te 500.000$ w juz istniejaca firme. Moze to bylaby dla Ciebie jakas szansa.Na Twoim miejscu probowalbym tez jednak brac udzial w loterii. Jakby nie bylo masz 1 % szans na wylosowanie, czyli wiecej niz w przypadku toto lotka

Tak, tylko musi to byc program, ktory ma autoryzacje itd. Jesli ktos nie ma $500,000 to nie ma nawet po co rozwazac takiej opcji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...