Skocz do zawartości

Zielona Karta I Wiza Turystyczna Partnera


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 27
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Wpadłam na jeszcze jeden pomysł. Nie wiem czy zdąże z wszystkimi formalnościami przed 14 maja(w końcu ślub i procedura zmiany paszporty to czasem nawer 3-4tyg) ale pomyślałam o tym, że może warto byłoby przełożyć termin spotkania w ambasadzie i spokojnie pobrać się. Orientujecie się może czy trzeba podawać konkretny powód zmiany? Wiecie może też jak długo czeka się na nowy termin? Boję się, że mogę też stracić szansę na zieloną kartę w wyniku przełożenia terminu i wyczerpania puli wiz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, spróbujcie przesunąć termin rozmowy o ok. miesiąc - z maja na czerwiec (zasugerujcie dogodny termin), w tym czasie wyrobicie sobie paszporty ze zmienionym nazwiskiem panny młodej i przygotujecie akty zupełne małżeństwa na rozmowę z konsulem. Pyszna myśl z tym przesunięciem terminu, właśnie takim sytuacjom to służy :)


Przełożenie terminu ze względu na sprawy związane z pracą (przyszły mąż) są konkretnym powodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniasz paszport,dowod osobisty wtedy kiedy przyjmujesz meza nazwisko :) a nie ze zmieniasz stan cywilny ;)

łeee:) tak, tak:) o to mi chodzilo sly6 ! Przepraszam, za pytania, które mogą wprawić Was w niecierpliwość, ale uważacie że naprawdę jest to rozsądne abyśmy przełożyli wizytę w ambasadzie podając za argument planowany ślub, a następnie szybko wszystko zorganizowali, skompletlowali dokumenty i udali się razem na rozmowę z konsulem?

Nie będzie to postrzegane jako "ślub na gwałt" ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miqhs

Nie widzę problemu z przełożeniem, ślubu nie powinno się brać na durnego, bo zaraz będzie rozdwód :)

Co to znaczy "szybko ślub", to nie kupienie chleba w biedronce :)

Przełożenie wizyty to jeden telefon do ambasady, ja bym się nie zastanawiała. Sami przełożyliśmy wizytę z błahego powodu, jak się niektórym wydawało - z powodu moich urodzin. Ale tak się składa, że co roku obchodzę je hucznie z całą rodziną i przyjaciółmi, więc...to było ważne. I się udało, wizy przyznane, jedziemy nieco później. Co komu pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

hej, hej! Chcialabym zakonczyc watek opowiadajac dalszy ciag wydarzen. Wzielismy slub cywilny 26 kwietnia, dzis bylismy na rozmowie i zupelnie na luzie(bez podejrzen i wielowatkowych pytan)otrzymalismy zielone karty! Takze gdybyscie mieli watpliwosci czy nie wyglada to dziwnie, podejrzanie albo jakkolwiek inaczej(ja takie mialam) to NIE! Pozdrawiam i dziekuje forumowiczom za cenne rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...