Skocz do zawartości

Rozpoczęcie Procedury O Gc- Mąż Obywatel


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wraz z mężem mieszkamy w USA od kilku lat. Mój mąż dostał właśnie obywatelstwo, ja mam wygaśniętą wizę turystyczną. Będziemy zaczynać procedurę o moją zieloną kartę i chcielibyśmy zrobić to bez udziału adwokata, więc mam nadzieję, że i tym razem Forumowicze okażą się pomocni :)

Przyznam, że ta cała procedura na chwilę obecną jest dla mnie nieco skomplikowana. Przeszukałam Internet, zasięgnęłam języka i z tego co rozumiem, w naszej sytuacji musimy złożyć następujące dokumenty:

1) Formularz I-485

2) Formularz I-130

3) Formularz I-864

4) Formularz G-325A

5) nieobowiązkowo- formularze I-765 i I-131

6) wyniki badań lekarskich (I-693)

7) ksero marriage certificate

8) dokument potwierdzający obywatelstwo męża

9) ksero mojego paszportu: dane i wiza + ksero I-94

10) ksero mojego aktu zupełnego urodzenia

11) zdjęcia

12) zeznania podatkowe za ostatnie 3 lata

13) opłaty za formularze

I teraz moje pytania:

a ) czy wymienione powyżej dokumenty to kompletna lista, czy powinniśmy przygotować coś jeszcze?

b ) czy całość dokumentów wysyła się w jednym pakiecie?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc, porady i sugestie.

Anarion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Zupełny akt urodzenia męża z tłumaczeniem :).

Wydaję mi się, że potrzebować będziesz jeszcze zaświadczenie o niekaralności z każdego kraju w którym dłużej przebywałaś, ale to na etapie NVC.

Bynajmniej w Naszym przypadku tak jest: mąż obywatel sponsoruję żonę tylko, że ja jestem w Polsce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaję mi się, że potrzebować będziesz jeszcze zaświadczenie o niekaralności z każdego kraju w którym dłużej przebywałaś, ale to na etapie NVC.

Bynajmniej w Naszym przypadku tak jest: mąż obywatel sponsoruję żonę tylko, że ja jestem w Polsce ;)

Anarion (OP) nie jest w Polsce i cały proces AoS wygląda tu troche inaczej. Wiem, bo sama robiłam to będąc w Stanach i żadnego zaświadczenia o niekaralności nie było potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...