Skocz do zawartości

Wynajem Domu - Czy Jest Szansa?


Gość miqhs

Rekomendowane odpowiedzi

Pisałam już wcześniej, ale w każdym stanie jest inaczej.

Jakie warunki trzeba spełnić, żeby wynająć dom w SF lub LA?

Czy możecie polecić jakąś agencję, która nie zlewa imigrantów i odpisuje na maile?

Co tu tak pusto na tym forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Odpisuje na maile? Pewnie tyle różnistych maili dostają że w ogóle nie sprawdzają skrzynki... Takie rzeczy to chyba się załatwia osobiście a jeśli się nie da to przynajmniej przez telefon. Polecam zadzwonić i pogadać z nimi, wtedy będzie przynajmniej coś wiadomo a nie jak po mailu na którego nikt nie odpisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałam już wcześniej, ale w każdym stanie jest inaczej.

Jakie warunki trzeba spełnić, żeby wynająć dom w SF lub LA?

Czy możecie polecić jakąś agencję, która nie zlewa imigrantów i odpisuje na maile?

Co tu tak pusto na tym forum...

Dzwonić. Nie polecam slac maili, kiedy próbuje się coś wynająć lub kupić samochód. Bycie imigrantem nie ma nic do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miqhs, tak z ciekawosci, dlaczego wybralas najdrozsze miejsca w najdrozszym stanie? Przyjezdzasz z dieckiem, tak? To wiesz, ze publiczne szkoly w SF sa... no... problematyczne? Widzialas ceny wynajmu w rejonach SF?

A tak wogole, to szukaj na craigslist, lub poszukaj jakis polskich stron (jak bazarynka w NY) bo chyba bedzie latwiej przez polaka.... mozliwe, ze agencje beda mialy za wysokie wymagania dla nowego imigranta - (credit history, dostateczne - wedlog ich - zarobki w pracy w ktorej sie juz jest dostateczny okres czasu, itp.)

Co do LA... to jest ogromny rejon - 150 KM kwadratowych - wiec trzeba sie pytac bardziej szczegolnie, gdzie w LA. Zdajesz sobie tez sprawe, ze bedzie tam potrzebny od razu samochod? Bo raczej po LA komunikacja miejska sie nie sprawdzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A musi byc koniecznie dom? Domy sa drozsze, wieksze wymagania na poczatku, duze depozyty itp . Polecam zaczac od kompleksow, na poczatek mozesz znalezc 2 bedroom; czynsz nizszy, a wiec wymagania latwiej spelnic, odbieraja telefony i odpisuja na maile, a takze nie powinni za bardzo bac sie imigrantow bez historii kredytowej. W Wiekszosci wypadkow mozesz tez wynajac mieszkanie " site unseen" . i juz miec gotowe na przyjazd. Wiadomo, ze mozna sie nie chciec pchac w soc czego sie nie widzialo, ale obawiam sie ze tutaj to standard przy tej ilosci przeprowadzek. Zwlaszcza ze mozesz podpisac umowe na przyklad na pol roku tylko i jak bedzie tragedia, to sie stamtad zwinac. Juz pisalam wczesniej o apartment locators: za darmo pomoga Ci znalezc mieszkanie, zarabiaja na comission.

Swoja droga, moze Ci sie przyda, tu dziewczyna fajnie pisala o perypetiach z wynajmem mieszkan i domow w Kaliforni: http://www.jaion.pl/2014/02/:

pozdrawiam i powodzenia za Wielka Woda!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za rady, macie rację, lepiej wynająć coś na krótko i szukać na miejscu. Czemu wybrałam takie okolice? A czemu nie? Widziałam ceny i opinie o szkołach, nie jest tak tragicznie. A czy wiem - nie, no skad mam wiedzieć, przecież dlatego pytam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, ze to sa bardzo drogie okolice gdzie bez dobrej pracy bedzie bardzo, bardzo trudno. Start dla imigranta ktory nie dysponuje duzym zasobem $$ bedzie jeszcze trudniej. To tak jakbys sie wybierala na emigracje do Europy i wybrala sobie Geneve. Nie wiem, moze masz tyle gotowki ze Cie stac na zycie w SF, jednych z najdrozszych miast na swiecie. Moze masz poszukiwany zawod albo czeka na Ciebie tam dobra praca z godnymi zarobkami. Ale jezeli nie, to powinnas naprawde sie zastanowic gdzie bedziesz miala najlepsze szanse na budowanie od poczatku nowego zycia dla siebie i syna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chodzi o to, ze to sa bardzo drogie okolice gdzie bez dobrej pracy bedzie bardzo, bardzo trudno. Start dla imigranta ktory nie dysponuje duzym zasobem $$ bedzie jeszcze trudniej. To tak jakbys sie wybierala na emigracje do Europy i wybrala sobie Geneve. Nie wiem, moze masz tyle gotowki ze Cie stac na zycie w SF, jednych z najdrozszych miast na swiecie. Moze masz poszukiwany zawod albo czeka na Ciebie tam dobra praca z godnymi zarobkami. Ale jezeli nie, to powinnas naprawde sie zastanowic gdzie bedziesz miala najlepsze szanse na budowanie od poczatku nowego zycia dla siebie i syna.

Katlia - piszesz " praca z godnymi zarobkami" - czyli ile ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...