Skocz do zawartości

Zielona Karta A Laczenie Rodzin?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowa i borykamy sie od paru miesiecy z paroma pytaniami . Moze napisze od poczatku swoj problem i bardzo licze na wasza pomoc.

A wiec moj narzeczony jesr sponsorowany o zielona karte na laczenie rodzin przez swoja mame ktora jest rezydentem juz 9 rok .

Za niecaly rok ma juz otrzymac moj M GC. Jego mama doszla do wniosku ze postara sie zdac obywatelstwo jeszcze przed otrzymaniem przez niego zielonej karty ale tego jeszcze do konca nie jestesmy pewni. I tu mamy problem. Ja nigdy nie bylam w USA nawet nie staralam sie o wize. Moj M juz byl wielkokrotnie a jak teraz dostanie zielona karte bedzie musial tam zostac.

Co mozemy zrobic aby ja rowniez dostala GC dodam ze mamy 2letniego synka i napewno bardzo ciezko bedzie mu zyc tam samemu gdy my bedziemy w polsce dlatego chcemy jechac razem chodz niestety nie ma takiej mozliwosci. Pomozcie !!!

Wiem ze on rowniez nie bedzie mogl zjechac do Pl zeby jak najszybciej zdac obywatelstwo i nas tam zabrac. A 5lat to baaardzo dlugo. Czy ewentualny slub cos da ??? czy nie ma juz dla nas zadnego ratunku!! chcielibysmy tam osiedlic sie na stale ale czy to mozliwe kto to wie

A moze jest taka mozliwosc zeby byl on ponsorowany na laczenie rodzin przez swojego ojczyma ktory jest Obywatelem USA??? czytalam ze jest taka mozliwosc ale czy to wiarygodne nie wiadomo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co byloby w przypadku gdyby jego mama zdala obywatelstwo jeszcze przed rozpatrzeniem sprawy o GC i wtedy zmienila petycje dla calej naszej rodziny gdybysmy wzieli slub. Czy to jkos wydluza czas oczekiwania? czy to lepsze rozwiazanie czy lepiej poczekac wtedy ze slubem zeby moj m zlozyl sam petycje na mnie i corke o sponsorowanie czy lepiej ubiegac sie o wize narzeczenska

Czy szybciej jest mozliwosc zeby zostac sponsorowanym przez rezydenta ktory w trakcie oczekiwania na rozpatrzenie wniosku zdal obywatelstwo ?

A i jeszcze jedno pytanko wazne czy na laczenie rodzin czas kolejki o GC jst krotszy niz zwykle sponsorowanie? czym to sie rozni ?

dziekuje bardzo za wypowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jest zwykle sponsorowanie ? Cos Ci sie pomylilo, sponsorowanie jest zasadniczo albo "rodzinne" albo pracownicze. Nie ma zwyklego...

Masz drogi takie :

- On dostaje GC, wyjezdza, wraca - bierzecie slub, on sklada petycje na GC i po 2-3 latach Ty dostajesz GC i wyjezdzasz do niego.

- On dostaje GC, po 5 latach obywatelstwo, sklada petycje na wize narzeczeska po 6 miesiacach do roku dostajesz K1, wyjezdzasz po nastepnych 6 miesiacach juz na miejscu dostajesz GC.

- Jezeli wezmiecie slub przed otrzymaniem przez niego GC, to niewazni to petycje

- jezeli matka dostanie obywatelstwo to dla niego nie robi to zadnej roznicy bo w tej chwili priority dates dla niezameznych/niezonatych dzieci obywateli i rezydentow sa praktycznie takie same

- jezeli matka dostanie obywatelstwo, wezmiecie slub i skonwertujecie kategorie do F3 (nie wiem czy to jest mozliwe, moze nie byc - ale zalozmy ze jest) to jego cofnie o nastepne 4 lata jezeli chodzi o PD.

Najbardziej optymalna droga w tej chwili wydaje sie GC dla niego i pozniej sponsorowanie Ciebie w F2A. Ewentualnie rezygnacja z GC i zycie happily ever after w PL, bez zadnej rozlaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze mozna zmieniac kategorie, moj maz zmienial dwa razy. Najpierw byl sponsorowany w F2B, potem tesc zdal obywatelstwo i maz zmienil kategorie na F1. W miedzyczasie kolejki dla zameznych dzieci zrobily sie krotsze niz te dla niezameznych, wiec szybko wzielismy slub i znowu zmienil kategorie, tym razem na F3 i w ciagu kilku miesiecy obydwoje dostalismy GC. Z tym ze nam tak sie akurat wtedy daty ulozyly ze bylo to mozliwe.



Tak wiec szystko zalezy od tego jaka macie PD i czy narzeczony chce miec GC jak najszybciej i jest sklonny do rozlaki, czy wolicie poczekac troche dluzej, ale dostac GC w tym samym czasie, bez rozlaki. Opcje masz tak jak opisal Kzielu, tyle ze w F2A czas oczekiwania jest ok. 8 miesiecy, wiec GC powinnas dostac w ciagu roku, moze poltora od zlozenia petycji, a nie 2-3 lata.



Jest jeszcze jedna opcja. Tesciowa robi obywatelstwo, bierzecie slub (w takiej kolejnosci) i cofa Was to o okolo 3.5 roku, z tym ze jak juz sie doczekacie to obydwoje macie szanse na GC w tym samym czasie, bez dodatkowego czekania i bez zadnej rozlaki.


Wez pod uwage ze takie sa daty na dzien dzisiejszy, ale nikt nie wie jak szybko daty w VB beda sie posuwac do przodu, albo czy przypadkiem sie nie cofna, co tez sie zdarza.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcje masz tak jak opisal Kzielu, tyle ze w F2A czas oczekiwania jest ok. 8 miesiecy, wiec GC powinnas dostac w ciagu roku, moze poltora od zlozenia petycji, a nie 2-3 lata.

No zdecydowanie nie jest - F2A byla current w zeszlym roku i od tego momentu stoi na bodajze 8SEP13 - nie wiadomo ile bedzie stalo i w biuletynie pisza ze za chwile bedzie retrogresja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zdecydowanie nie jest - F2A byla current w zeszlym roku i od tego momentu stoi na bodajze 8SEP13 - nie wiadomo ile bedzie stalo i w biuletynie pisza ze za chwile bedzie retrogresja.

Dzieki za sprostowanie. Zerknelam tylko na VB z tego miesiaca, bez analizowania jak szybko daty posuwaly sie w ostatnich miesiacach i nie doczytalam tez o retrogresji. Co tylko potwierdza ze z VB nigdy nic nie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wam za rozpisanie tematu duzo mi pomogliscie ja jestem w tym temacie zielona i z gory przepraszam bo nie wiem nic o sponsorowaniu czy laczeniu rodzin myslalam ze to calkiem odrebne sprawy, a teraz juz cos nie co wiem :) bo nigdy sie tym nie interesowalam. Najlepiej dla nas byloby zeby on dostal jak najszybciej GC my bysmy wtedy poczekali na swoja kolej. Zreszta jest teraz na wizie u mamy i dajemy rade sobie sami juz 4miesiac.

Takze wiza narzeczenska napewno odpada bo zapewne nie dalby rady siedziec 5lat do obywatelstwa raczej wtedy by zrezygnowal

A gdzie mozna sprawdzic kolejki gdzie najszybciej one mijaja wiem ze to jest zapewne w latach nie miesiacach

W Polsce zycie tez nie jest dobrym wyjsciem tutaj nie ma przyszlosci zero perspektyw. A moj m byl w Stanach wiele razy i zawsze mowil ze tam chcialby byc na stale ma tam znajomych rodzine i szybko znalazby dobra prace tazke bedziemy myslec o njlepszym rozwiazaniu.

Pytanko mi sie nasuwa takie co gdyby po otrzymaniu GC i sponsorowaniu mnie i syna czy on moze nas odwiedzac w Polsce czy moga mu zielona karte wtedy odbrac jakby przyjechal na miesiac badz dluzej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do VB http://travel.state.gov/content/visas/english/law-and-policy/bulletin.html

GC dla niego to dopiero pierwszy krok. Wez pod uwage ze jak narzeczony dostanie GC to bedzie musial ja utrzymac, wiec albo pobyt w USA (rozlaka z Wami) albo bialy paszport, ewentualnie latac wte i spowrotem tak zeby nie utracic GC, najlepiej tak zeby nie przerwac continuous residence.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...