Skocz do zawartości

Data Zakończenia Studiów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

nie udało nam się z żoną po raz kolejny w loterii i planujemy próbować wyjechać na Internship. Moje pytanie jest nastepujące:

Gdzieś wyczytałem, że na internship można wyjechać najpóźniej rok po ukończeniu studiów tzn. rozpoczęcie może być najpóźniej 12 miesięcy po ukończeniu studiów. Moja żona broniła się 15.07.2013r. Czy data obrony jest jednocześnie datą ukończenia studów. Chcięlibyśmy wyjechać we wrześniu na rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki za odpowiedź. No to nici z tego, bo ja jeszcze studiuję, moja żona we wrześniu będzie już więcej niż rok po studiach, a na inne programy się chyba nie łapie.

A to nie ma znaczenia, że się jest na liście studentów do października? Bo chcielismy zacząć 24.09.2014, a jakby rok minął w październiku to by się łapała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest się na liście studentów do października? Bo z tego co pamiętam to przy odbiorze dyplomu oddaje się legitkę więc definitywnie nie jest się już studentem i z listy powinno się być również skreślonym. Napisałeś, że jeszcze studiujesz - to nie znaczy że nie możesz jechać na internship. Można wziąć dziekankę i pojechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest się na liście studentów do października? Bo z tego co pamiętam to przy odbiorze dyplomu oddaje się legitkę więc definitywnie nie jest się już studentem i z listy powinno się być również skreślonym. Napisałeś, że jeszcze studiujesz - to nie znaczy że nie możesz jechać na internship. Można wziąć dziekankę i pojechać.

No zgadza się. Ja wziąłbym dziekanke na rok, ale żona już się nie łapie, bo nie uda się wyjechać do roku, czyli 15.07.2014

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, no tak. Ale wtedy problem znalezienia internshipu się wielokrotnie powiększa, bo nie dość że musielibyście oboje znaleźć internship to jeszcze w miarę blisko siebie. Co do dat, skoro żona skończyła w połowie lipca to możesz przecież zdać wszystko do końca czerwca, wziąć dziekankę i możecie wyjechać przed połową lipca zamiast we wrześniu. Czemu ma się nie udać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

podepne sie pod temat :)

co w przypadku przerwy w nauce? czy jezeli po ukonczeniu studiow (zalizenie egzaminow i wszystkich przedmiotow) zloze i obronie prace mgr po np roku, przy czym przez pewien czas bede skreslony z listy studentow (pomijam sprawy do zalatwienia na uczelni, wznowienie studiow, zalieczenie ew. roznic programowych itd..), to nadal liczy sie data obrony +1rok? czy sa jakies zasady ze trzeba przez caly czas miec status studenta?

Aktualnie mam ogrom pracy, nie mam czasu zajmowac sie praca mgr wiec pewnie troche potrwa zanim ja zloze... ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...