Skocz do zawartości

Dv 2015 - Co Po 1 Maja 2014? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,7 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

A to zaświadczenie o niekaralnoście nie jest ważne na cały kraj?

Problem jest taki że ja wynajmuje bez zameldowania tymczasowego, tylko po prostu płace, wiec skąd w urzedzie wojewódzkim mają wiedzieć że mieszkam w ich województwie, żeby mi wydać zaświadczenie?

W dalszej procedurze, jak już będziesz miał zaproszenie na interview, bedziesz musial uzyskac swiadectwa o niefigurowaniu w rejestrze karnym z wszystkich miejsc, w ktorych mieszkałeś dłużej niż 6 m-cy. Jeśli mieszkałeś za granicą dłużej niz 6m-cy to z każdego z tych państw musisz mieć zaświadczenie o niekaralności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mieszkało się za granicą powyżej 1 roku (a nie 6-ciu miesięcy) to trzeba stamtąd mieć zaświadczenie o niekaralności

Tak jest napisane na stronie ambasady, pierwszy akapit :)

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-pl/police_certificates.html

Jeśli rezyduje się obecnie za granicą od ponad 6 miesięcy, to wtedy również

Tak masz rację serafina. Tutaj jest wszystko dokładnie wyjaśnione http://travel.state.gov/content/visas/english/immigrate/diversity-visa/if-you-are-selected/prepare-supporting-documents.html.

Jednak Pani Konsul na rozmowie zapytała mnie "Czy mieszkał pan w innym kraju dłużej niż 6 miesięcy?" Dosłownie tak to brzmiało :-) Zawsze wydawało mi się że to jest ściśle związane z niekaralnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiedzialem ze wyjdzie bigos z pytania o zaswiadczenie ;)

Lokash jesli chodzi o Polske to czy bedziesz w Warszawie,Poznaniu czy gdzie tam jeszcze to dostaniesz takie zaswiadczenie i bedzie tam ujete np ze cos zrobiles w Krakowie ;)--to jest aby przyklad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze bardziej przystepnie.

Niewazne w jakim miescie wystepujemy o zaswiadczenie o niekaralnosci zawsze otrzymamy wyciag z CENTRALNEGO Rejestru Skazanych.

Podkreslam: CENTRALNEGO. Wszystkie miejsca w Polsce maja tylko jedno zrodlo z ktorego sciagaja dane o niekaralnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się wydawało z tym zaświadczeniem o niekaralności, że jest jedno na cały kraj. Może wypowiedz Karuska wprowadziła mnie w błąd.

A teraz wracając do mojego pytania to w DS 260 wpisywać wszystkie adresy zamieszkania tymczasowego czy tylko adres zameldowania jak nie mam żadnych papierów na tamte adresy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobrze a co w przypadku gdy pracowałem w UK ok 3 lat , ale niegdy nie miałem ciągłości 1 roku. np. w ciągu jednego roku przebywałem ok 1,5 miesiąca poza UK. czy wówczas również potrzebuję zaświadczenia o niekaralności?? przez okres tych 3 lat byłem zameldowany w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszelkie watpliwosci dotyczace szczepien rozwiane((: nie dawalo mi to spokoju i napisalem w zeszlym tygodniu maila do ambasady. otoz, jak sie okazuje w dniu wypelniania DS-260 nie trzeba miec wszystkich wymaganych szczepien. pod pytaniem "do you have documentation to establish that you have received vaccinations in accordance with U.S. law?" zaznaczamy nie i badania oraz szczepienia wykonujemy zaraz przed rozmowa z konsulem.

PS: Niestety, Jagosza, najwyrazniej niepotrzebnie sie pospieszylas. Ale z drugiej strony, juz masz rozeznanie jak to wszystko wyglada((:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...