Skocz do zawartości

Dv 2015 - Co Po 1 Maja 2014? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

wszelkie watpliwosci dotyczace szczepien rozwiane((: nie dawalo mi to spokoju i napisalem w zeszlym tygodniu maila do ambasady. otoz, jak sie okazuje w dniu wypelniania DS-260 nie trzeba miec wszystkich wymaganych szczepien. pod pytaniem "do you have documentation to establish that you have received vaccinations in accordance with U.S. law?" zaznaczamy nie i badania oraz szczepienia wykonujemy zaraz przed rozmowa z konsulem.

PS: Niestety, Jagosza, najwyrazniej niepotrzebnie sie pospieszylas. Ale z drugiej strony, juz masz rozeznanie jak to wszystko wyglada((:

Będę musiała jeszcze raz przez to przechodzić :wacko: . Szczepienia to pikuś ale samo badanie porażka . Wolałabym nie wiedzieć jak to wygląda i iść na żywioł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Będę musiała jeszcze raz przez to przechodzić :wacko: . Szczepienia to pikuś ale samo badanie porażka . Wolałabym nie wiedzieć jak to wygląda i iść na żywioł .

Nie otwieraj koperty z badaniami, zabierz ze soba nowe zdjęcia, jak się da idż do tego samego lekarza. Będzie łatwiej przyjemniej, bez stresu.... i może nawet taniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jagosza a moglabys opisac badania jak wyglądają, jakie pytania itp. ?

badanie piersi obowiązkowe (dla kobiet), pytania dot ostatniej cytologii, usg piersi (jeśli już były wykonywane)

ocenianie ewentualnych wad / skrzywień kręgosłupa

sprawdzanie gruczołów , waga, wzrost

pyt o używki, o poważniejsze operacje, o przewlekłe choroby, badanie tętna, badanie stawów (młoteczkiem)

ja badania rtg/krew robiłam w Warszawie na Waryńskiego (chyba można mieć tego samego dnia wyniki tylko może lepiej wcześniej zadzwonić i powiedzieć że jest się spoza Warszawy i ma się tylko dzień na całość badań)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie otwieraj koperty z badaniami, zabierz ze soba nowe zdjęcia, jak się da idż do tego samego lekarza. Będzie łatwiej przyjemniej, bez stresu.... i może nawet taniej :)

Jeśli badanie piersi i pachwin może być bezstresowe :rolleyes:

badanie piersi obowiązkowe (dla kobiet), pytania dot ostatniej cytologii, usg piersi (jeśli już były wykonywane)

ocenianie ewentualnych wad / skrzywień kręgosłupa

sprawdzanie gruczołów , waga, wzrost

pyt o używki, o poważniejsze operacje, o przewlekłe choroby, badanie tętna, badanie stawów (młoteczkiem)

ja badania rtg/krew robiłam w Warszawie na Waryńskiego (chyba można mieć tego samego dnia wyniki tylko może lepiej wcześniej zadzwonić i powiedzieć że jest się spoza Warszawy i ma się tylko dzień na całość badań)

Spokojnie wyrobisz się w jeden dzień. Wyniki badań są po 1-1,5h. Reszta tak jak napisałaś plus to że prawie cały czas jesteś boso i bez stanika :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z zaświadczeniem o niekaralności? Czy potrzebne jest jeszcze zaświadczenie z policji z każdej miejscowości w której mieszkałam np. podczas studiów że nie byłam zatrzymana ani nic? Według strony http://travel.state.gov/content/visas/english/immigrate/diversity-visa/if-you-are-selected/prepare-supporting-documents.html to potrzebne to jest (jeśli dobrze zrozumiałam - wątpię w siebie) a według strony ambasady w Warszawie nie jest na liście wymaganych dokumentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jagosza to sie nazywa zaswiadczenie o niekaralnosci jesli chodzi o Polske i to sie przynosi na rozmowe :) a to bierzesz w danego miejsca z sadu w Polsce :)

No wiem i zaświadczenie o niekaralności mam. To jest zaświadczenie z rejestru krajowego. Pytam czy potrzebne jest jeszcze jakieś zaświadczenie z policji że nie byłam zatrzymywana ani tym podobne w miejscach w których mieszkałam po 16 roku życia. Na stronie : http://travel.state.gov/content/visas/english/immigrate/diversity-visa/if-you-are-selected/prepare-supporting-documents.html to jest "POLICE RECORDS" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem i zaświadczenie o niekaralności mam. To jest zaświadczenie z rejestru krajowego. Pytam czy potrzebne jest jeszcze jakieś zaświadczenie z policji że nie byłam zatrzymywana ani tym podobne w miejscach w których mieszkałam po 16 roku życia. Na stronie : http://travel.state.gov/content/visas/english/immigrate/diversity-visa/if-you-are-selected/prepare-supporting-documents.html to jest "POLICE RECORDS" .

Jagosza, to Ty musisz mieć niski numer sprawy :-) skoro juz gromadzisz dokumenty... zaswiadczenie o niefigurowaniu w rejestrze karnym jest ważne 6m-cy od dnia wystawienia :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...