Skocz do zawartości

Dv 2015 - Co Po 1 Maja 2014? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie wróciłam w lotniska w Warszawie, nie wpuścili mnie na lot do NYC. Moja zielona karta jest w USA, w marcu przekroczylam granice bylam tydzien wrocilam i teraz chcialam juz leciec na stałe. Pytalam tu na forum wcześniej wszyscy mówili, że można wlatywać na pieczątce do roku. Czy ktos miał podobną sytuację? Na lotnisku mówili mi, że potrzebuje papier z ambasady świadczący o tym, że oczekuje na zielona czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

kto Cie nie wpuscil? moze od tego zacznijmy

I tak nadal to jest ze lecisz na pieczatce a jedynie moze chodzic o to ze jakby Cie zawrocili z NYC a mialas bilet w 1 strone to linia lotnicza musiala by na swoj koszt Cie przewiesc ..Wiec dmuchaja na zimne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłam w lotniska w Warszawie, nie wpuścili mnie na lot do NYC. Moja zielona karta jest w USA, w marcu przekroczylam granice bylam tydzien wrocilam i teraz chcialam juz leciec na stałe. Pytalam tu na forum wcześniej wszyscy mówili, że można wlatywać na pieczątce do roku. Czy ktos miał podobną sytuację? Na lotnisku mówili mi, że potrzebuje papier z ambasady świadczący o tym, że oczekuje na zielona czy to prawda?

Nieprawda. Ambasada nie ma tu nic do rzeczy, pieczatka wystarcza, było się kłócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto Cie nie wpuscil? moze od tego zacznijmy

I tak nadal to jest ze lecisz na pieczatce a jedynie moze chodzic o to ze jakby Cie zawrocili z NYC a mialas bilet w 1 strone to linia lotnicza musiala by na swoj koszt Cie przewiesc ..Wiec dmuchaja na zimne ;)

airberlin lot byl z przesiadka w berlinie (przy odprawie mnie nie wpuscili), w paszporcie ta wiza niby wygasla, ale przeciez mozna do roku jezdzic, podawalam im numer zielonej karty i nic, co mam teraz zrobic? moge ich pozwac zeby oddali pieniadze za bilet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze tak.,aby to wyszlo musisz podac przepisy ktore to mowia :) i pokazac im ze Ty mialas racje :)

widac ze ktos zna przepisy ale nie zbyt dobrze,popadlas na osobe co zna taki przepis ktory mowi ze ;)

http://london.usembassy.gov/dhs/cbp/expired_stamps.html

podaj im tego linka

http://poland.usembassy.gov/poland/entering_us.html

Pamietam post jak ktos napisal jak w lufthansie komus dali zamiast I94 to I-94W dla osob ktore leca bez wizy bo mysleli ze Polacy juz lataja bez wiz do USA ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie powiem wam jak rozwiązała się moja sprawa, oczywiście miałam rację z tą pieczątką po całym dniu spędzonym na Okęciu w Wawie przyznali się do winy i braku kompetencji pracownika. Przebookowali mi bilet na nastepny dzień, zapłacili za noc w hotelu Mariott i oczywiście będę się ubiegać o odszkodowanie. Czy ktoś miał kiedyś podobną sytuację? Na jaką kwotę mogę liczyć? i czy ktoś mogłby mi podać link do strony gdzie informuje się o zmianie adresu w USA? z gory dzieki


A tak w ogole to jestem w NYC jak ktoś chce sie spotkac ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dobrze ze sie przyznali a mysmy mieli racje :)

podalas im moze wydruki? ze strony Ambasady :)

co do spotkania to uslow jest w NYC i podobnie pisal ze moze sie spotkac,wiec pisz do niego :)

a co do odszkodowania to reguluje to prawo

http://www.konsument.gov.pl/pl/porady/podroze-samolotem-2.html

skontaktuj sie z tym biurem i Ci pomoga :)

tutaj tez powinni Ci pomoc

http://www.ulc.gov.pl/pl/prawa-pasazera/najczesciej-zadawane-pytania-faq

co do zmiany adresu to masz taki link

http://www.uscis.gov/addresschange

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko odnośnie badań, czy na Waryńskiego oprocz testów kiłowych sprawdzana jest również morfologia? czy trzeba być na czczo? sprawdzałam forum ale nikt nic odnośnie morfologii nie pisał, a teraz to chyba podstawa kontroli lekarskiej (?)

co do szczepień, to najlepiej dzwonić bezpośrednio do lekarza, otrzymałam informację, że mają przedziały wiekowe i my (28 i 33 lat) musimy zaszczepić się na odre, różyczkę, świnkę (MMR) i tężec, błonicę, czyli koszt około 120 zł. Jeżeli ktoś nie przechodził ospy to również takie szczepienie jest wymagane, natomiast na WZW A i B nie musimy

czy ktoś jeszcze dostał termin na październik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie powiem wam jak rozwiązała się moja sprawa, oczywiście miałam rację z tą pieczątką po całym dniu spędzonym na Okęciu w Wawie przyznali się do winy i braku kompetencji pracownika. Przebookowali mi bilet na nastepny dzień, zapłacili za noc w hotelu Mariott i oczywiście będę się ubiegać o odszkodowanie. Czy ktoś miał kiedyś podobną sytuację? Na jaką kwotę mogę liczyć? i czy ktoś mogłby mi podać link do strony gdzie informuje się o zmianie adresu w USA? z gory dzieki

A tak w ogole to jestem w NYC jak ktoś chce sie spotkac ;-)

No to niezła przygoda :)

Mam pytanie - jak rozumiem miałaś taką sytuację, że najpierw wleciałaś do USA na krótko, żeby tylko aktywować kartę, a potem wróciłaś na jakiś czas do PL. My chcemy zrobić dokładnie tak samo - najpierw na wakacje do USA na jakieś 3 tygodnie, a potem za jakieś pół roku na dobre.

Czy nie ma z tym problemu?

No i się zastanawiam jak to jest jak już będę rezydentem (od pierwszego przylotu) to czy od razu muszę się rozliczać z podatków w USA za ten rok (mam zamiar przekroczyć granicę w grudniu) skoro nie będę mieć tam żadnych dochodów tylko cały czas w Polsce? Za ten temat jeszcze się nie wziąłem więc jeżeli ktoś ma to rozpracowane lub może podać wątek to takiego tematu to będę wdzięczny....

Swoją drogą to pomniejszyłem (razem z rodziną) pulę wiz do rozdania w DV2014 o 4 sztuki :)

Pozdrawiam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...