Skocz do zawartości

Dv 2015 - Co Po 1 Maja 2014? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich po dluzszej nieobecnosci na tym wspanialym poradniku forumowym :-). Wiekie podziekowani i wielki SZACUN dla Tworcow i Pomyslodawcow teo Forum (celowo z duzej litery). Dziekuje wszyskim za pomoc i podpowiedzi jak szybko i sprawnie przebrnac przez cala procedure. W piatek popoludniu wyladowalen na ORD a prawie o polnocy na JFK. Jestem w NY, i zamierzam tutaj stawiac pierwsze kroki imigracyjne. Jak bede mogl to bede dzielil sie doswiadczniami i sposobami rozwiazania problemow. Pozdrawiam wszystkich. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

jak jestes w NYC to moze wybierzesz sie na takie spotkania :

http://forum.usa.info.pl/topic/24150-polska-spolecznosc-w-nyc/

Jasne ze sie wybiore, ale najpierw trzeba "okrzepnac" i skupic sie na znalezieniu pracy..... postarac sie przyspieszyc otrzymanie SSN - jesli jest taka mozliwosc cos chyba uslow o tym pisal, bedzie czas wieczor to poszukam i poczytam o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne ze sie wybiore, ale najpierw trzeba "okrzepnac" i skupic sie na znalezieniu pracy..... postarac sie przyspieszyc otrzymanie SSN - jesli jest taka mozliwosc cos chyba uslow o tym pisal, bedzie czas wieczor to poszukam i poczytam o tym.

Podeślij nr tel. na priva w miarę szybko to sprzedam ci kilka ciekawostek bo co do niektórych rzeczy czas goni (od 7 października rusza bezpłatny kurs ang. sob-niedz dla rezydentów i obywateli US w ASA College, 15 x 45 min, wybiera się tu kilka osób z naszego forum). Spotkać się też trzeba, ale to bliżej ptku dopiero bo wcześniej nie dam rady. Z pracą też coś się pomyśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Proszę o poradę,

Otrzymałem już z KCC termin interview na październik. A ponieważ termin rozmowy w konsulacie a co za tym idzie termin wyjazdu determinuje okres wyjazdu do kwietnia 2015 - co bardzo mi nie pasuje z przyczyn rodzinnych.... czyli dzieci oczywiście - poprosiłem mailowo konsulat o zmianę terminu na styczeń 2015.

Otrzymałem maila z odpowiedzią, tu cyt. "....Nie mamy jeszcze w naszej bazie danych spraw z nowego programu loterii wizowej DV2015. Pojawia się one dopiero 1 pazdziernika. Pana prosbe o zmiane terminu spotkania przekazalismy do Dzialu Wiz Imigracyjnych. Ponieważ możemy ustalać terminy spotkan tylko na kolejny miesiąc, prosimy o kontakt w grudniu z zapytaniem o date wizyty w Ambasadzie. Dolozymy staran, żeby wyznaczyć spotkanie w terminie, o jaki Panstwo prosili, o ile będą dostępne numery wizowe oraz wolne terminy spotkan."

I tu moje pytanie:

Czy ta odpowiedź załatwia sprawę. Mogę "spać" spokojnie a jak się przypomnę w grudniu to otrzymam nowy termin. Nie ukrywam, że jest jakaś obawa, że napiszę w grudniu a tu zaskoczą mnie wyrokiem w stylu, "sorry ale pana termin był w październiku". Może jeszcze zadzwonić ?

Proszę o poradę.

pozdr

falcon

2015EU00000xxx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Falcon ja zrobilem identycznie w zeszlym roku, dostalem takiego maila jak ty. W podanym przez nich terminie napisalem jeszcze raz i dostalem nowy termin - dokladnie na dzien o ktory prosilem.

Bardzo dziękuję za odpowiedź

Chyba mnie uspokoiłeś ? :)

PS:

A może zadzwonić na wszelki wypadek po 1 października ?

Sorry, że drążę temat ale nie wybaczyłbym sobie gdybym coś zaniedbał po tylu latach próbowania.

falcon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba?>

ile osob tak zrobilo,faktycznie nalezy sie przypomniec ale bylo wszystko ok :) zrob jak pisza a jak chcesz to dzwon :)

chyba ze ktos chcial przelozyc rozmowe przed samym koncem to wtedy moze to byc juz roznie ;)

Dzięki za odpowiedź,

Super, że udzielasz się na forum i szybko starasz się odpowiadać :)

pozdr

falcon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...