Skocz do zawartości

Dv 2015 - Co Po 1 Maja 2014? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

nie byliśmy na turystycznych. ja byłam na praktykach..i zostałam. Mąż spełnia wymagania co do zawodu: job zone 4 SVP 7 to 8. Mamy tu w polsce własną firmę.

Jeżeli jesteś pewna że spełnia wymagania co do zawodu to śmiało aplikujcie

A byliście legalnie w USA?

tj na wizach pracowniczych lub studenckich? I pracowaliście legalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Jeżeli jesteś pewna że spełnia wymagania co do zawodu to śmiało aplikujcie

A byliście legalnie w USA?

tj na wizach pracowniczych lub studenckich? I pracowaliście legalnie?

tak, mieliśmy pozwolenie na prace. przez jakieś pierwsze trzy lata.

wyszukałam jego zawód i z tego co wyczytałam na o*net to spełnia warunki. no dobrze...ale teraz jak wiem że spełnia warunki to jak mam to udokumentować i kiedy....na DS-260 jest jedynie pytanie o zawód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam problem z loterią dv2015 zona wylosowała tylko ja jestem karany za korupcje i nie wiem czy otrzymam wize karany w polsce zawiasy prosze pomozcie czy mozna składac wniosek razem z zona czy lepiej sie wsztrzymac moze ktos miał taka zytuacje i czy dostął wize,dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, mieliśmy pozwolenie na prace. przez jakieś pierwsze trzy lata.

wyszukałam jego zawód i z tego co wyczytałam na o*net to spełnia warunki. no dobrze...ale teraz jak wiem że spełnia warunki to jak mam to udokumentować i kiedy....na DS-260 jest jedynie pytanie o zawód.

Czyli przez pozostałe lata nie mieliście pozwolenia?

To znaczy, że byliście nielegalnie.

Bo pracowaliście bez pozwolenia - przynajmniej tak można wywnioskować z tego, co mówisz.

A co do udokumentowania swoich kwalifikacji...

http://travel.state.gov/content/visas/english/immigrate/diversity-visa/if-you-are-selected/prepare-supporting-documents.html

Work Experience: Submit documentation to the U.S. Embassy or Consulate at your interview demonstrating that you have two years of qualifying work experience in the last five years immediately prior to application. Qualifying work experience must be in an occupation that, by U.S. Department of Labor O*Net Online Database definitions, requires at least two years of training or experience that is designated as Job Zone 4 or 5, classified in a Specific Vocational Preparation (SVP) rating of 7.0 or higher. (See the section on Confirm Your Qualifications for information about using O*Net Online.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ja bym się wstrzymała z wypełnianiem DS-260 do momentu, aż bym miała miała wymienione dokumenty.

2. Jeśli Twój mąż przestał chodzić do szkoły, to utracił status studenta, wobec czego przebywał w USA nielegalnie (przynajmniej tak wynika z Twojego opisu), więc upewnijcie się, czy rzeczywiście tak było i czy czasem jednak nie ma zakazu wjazdu.

Dzięki za pomoc. Przez 1,5 roku byl nielegalnie ale konsultowaliśmy z prawnikiem i nie ma 10 letniego zakazu wjazdu bo taki zakaz występuje tylko przy przesiedzeniu na wizach turystycznych. Co nie zmienia faktu że mogą go nie wpuścić do Stanów z tego względu. Dodatkowo obawiam się że przez jego pracę w Stanach obydwoje możemy nie dostać GC, dlatego nie wiem co mam robić w tej sytuacji. Czy jego historia przekreśla dostanie GC dla nas obojga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to juz dobry prawnik powie cos wiecej o tej pracy.I wtedy zadecydujecie co dalej robic

slaw sa osoby ze maja podobne wyroki i dostaje wize -tutaj chodzi o sama rozmowe i zachowanie...jak pokazesz na rozmowie ze to nic takiego nie bylo to moze byc roznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Przez 1,5 roku byl nielegalnie ale konsultowaliśmy z prawnikiem i nie ma 10 letniego zakazu wjazdu bo taki zakaz występuje tylko przy przesiedzeniu na wizach turystycznych.

Serio?

Tego nie wiedziałam.

Z tego, co czytałam na necie, to przesiedzenie dozwolonego czasu pobytu na jakiejkolwiek wizie może skutkować banem, jeśli jest odpowiednio długie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Bardzo proszę o łopatologiczne wyjaśnienie w kilku zdaniach, co dalej jeśli zostałam wylosowana. Jestem zupełnym laikiem , więc proszę o wyrozumiałość.Rozumiem, że chwilę po 19 maja , mam wejść na stronę dvselectee.state.gov i wypełnić wniosek DS-260, i co dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Piszę, ponieważ chciałbym otrzymać odpowiedź na jedno pytanie. Wiem, że podobne już padały, ale nie ma wg mnie jasnej odpowiedzi ( ani na tym forum, ani na innych ). Otóż jestem w nieformalnym związku ( od 10 lat ). Mamy z partnerką 8 letniego syna. Składaliśmy oboje aplikacje, ale wygrałem tylko ja. Moje pytanie: do kiedy ostatecznie musimy zawrzeć związek małżeński aby i ona dostała gc? Mam numer 22xxx i z tego co czytałem to jeżeli dostanę się na rozmowę, to pewnie marzec/kwieciań 2015. Nam zależy na jak najpóźniejszym zawarciu małżeństwa ( z różnych względów ). Czytałem, że dobrzeby było to zrobić przed wysłaniem ds 260, ale też czytałem, że można to zrobić później i dosłać dokumenty, a nawet że można donieść dokumenty do ambasady na spotkanie. Jak jest naprawdę? Dziękuję z góry za odpowiedź. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...