Skocz do zawartości

Dv 2015 - Co Po 1 Maja 2014? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

Ja też wypełniałem późno tzn pod koniec lipca, a mam numer 1XXX i dalej nie mam zaproszenia. Tyle że jak w tym tygodniu do nich pisałem to odpisali że dokumenty zostały zwrócone do ambasady do dalszego procesu, więc może luty/marzec będzie termin.

Tak z ciekawości - 20000 zł na koncie do wyciągu powinno wystarczyć na rodzine dwuosobową, czy to za mało?

Nie wiem jak często proszą o dokumenty finansowe - my mieliśmy przygotowane, ale nikt ich nie chciał oglądać :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Tak z ciekawości - 20000 zł na koncie do wyciągu powinno wystarczyć na rodzine dwuosobową, czy to za mało?

Tyle to moim skromnym zdaniem co najwyżej na jedną osobę, ale tu nie ma uniwersalnej odpowiedzi. Chodzi mi oczywiście jako o kwotę na rozpoczęcie nowego życia a nie o to czy to wystarczy by przekonać konsula do pozytywnej decyzji w sprawie GC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już wielokrotnie było tutaj pisane, należy w razie czego udowodnić urzędnikowi, a może bardziej przekonać go, że damy sobie radę w USA. :) Oczywiście nie zawsze trzeba go przekonywać. :) Urzędnik zazwyczaj po papierach czy odpowiedziach w czasie rozmowy widzi, że ktoś da sobie radę czy nie. Jeśli jest dobry zawód, wykształcenie czy konkretny plan itd. to nie powinni pytać o finanse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...