Skocz do zawartości

Dv 2015 - Co Po 1 Maja 2014? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,7 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

a propos badan lekarskich : jestem w 7 miesiacu ciazy i mimo informacji z travel.state.gov Pani z recepcji CenterMed w Krakowie poinformowala mnie ze jezeli nie wyraze zgody na badanie RTG to nie mam po co sie w ogole rejestrowac na badania, po rozmowie telefoniczniej odczulam wrecz ze nie mozna sie nie zgodzic :

"Kobiety w ciąży, od których obecnie wymagane jest wykonanie prześwietlenia klatki piersiowej, mogą zdecydować się odłożyć je do czasu rozwiązania. Ciężarne kobiety muszą wyrazić pisemną zgodę na wykonanie zdjęcia rentgenowskiego. Dla kobiet w ciąży, którym robione będzie prześwietlenie klatki piersiowej, zastosowana zostanie osłona na okolice brzucha i miednicy w postaci fartucha z dwuwarstwową powłoką ołowiową. Szczepienia ciężarnych kobiet wykonywane są na ich życzenie i zgodnie z rekomendacją lekarza. Tzw. „żywe szczepionki” nie są im podawane."

Czy ktos byl w podobnej sytuacji, czy mozna przyjsc na rozmowe bez badan lekarskich i doslac je po rozwiazaniu (rozmowa koniec lutego, rozwiazanie poczatek marca) obawiam sie ze z tego powodu szanse na otrzymanie wizy zmaleja, co Panstwo sadza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też odniosłam wrażenie że trzeba sie godzić na wszystko..... Nawet na szczepienie na grypę - mimo że to nie jest szczepienie obowiązkowe tylko rekomendowane.

Ja na miejscu OLAKOWAL90 przełożyłabym spotkanie z konsulem na kwiecien.

Badania mamy za sobą. Lekarz w Warszawie bardzo miły, sympatyczny, odpowiadał wyczerpująco na wszystkie pytania ale też bardzo ale to bardzo dokładnie zbadał i przeprowadzil wywiad medyczny. Lekarz bardzo skrupulatny!!!

teraz czekamy..... jeszcze kilka dni i bedziemy wszystko wiedzieć. Mam jednak takie wrażenie że oni tam w Konsulacie juz wiedzą czy Ci dadzą GC czy nie, a ta "rozmowa" to taka formalność i jak ja to mówię ogłoszenie "wyroku".

Trzyam kciuki za wszystkich i trzymajcie kciuki za nas!!!!

Pozdrawiam!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna napisac w tej sprawie do Ambasady i powiedza Ci co i jak z tym rtg.

A jak nie to masz wyjscie,,rtg lub tez przelozyc rozmowe na kwiecien i jesli masz to zrobic to po otrzymaniu wiadomosci z Ambasady o tym rtg.

Nie zupelnie to jak ogloszenie wyroku bo jak sie zle przedstawisz a do tego masz zaswiadczenie o niekaralnosci ;) z ktorego widac cos nie gra to mozesz GC nie dostac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amerykanki2 :)

Wydaje mi się, że Twoje wrażenie że oni tam w Konsulacie już wiedzą czy Ci dadzą GC czy też Nie...jest chyba błędne.

To jest loteria, zostajesz wylosowaną osobą i jak masz dobry ( w miarę niski CN) zostajesz poproszona/y na rozmowę do Ambasady (co mnie wcale nie dziwi) Rozmowa w Ambasadzie to pewnie faktycznie formalność, bo przecież Ambasada musi sprawdzić dokumenty i zobaczyć z jaką osobą ma do czynienia.

Jeśli spełnia się wymagania dotyczące Losowania GC, nie jesteś osobą karaną za jakieś poważne czyny, to wszystko powinno odbyć się bez problemowo.

To nie jest staranie się o np: Wizę Turystyczną gdzie musisz przekonać Konsula, że wrócisz do Polski w wyznaczonym przez Urzędnika na lotnisku terminie itd... Ta loteria jest dla osób które są zdecydowane wyjechać do USA... Tam żyć i pracować legalnie.

Jak wszystko jest Ok, jesteś Polakiem masz wymagane wykształcenie nie masz zatargów z Prawem to pewnie będzie dobrze :) Jeśli się mylę to mnie poprawcie :) A jeśli jest inaczej i mieli by odmawiać wydawania Wiz (GC) to po co to całe losowanie (jeśli spełnia się wszystkie wymagania stawiane przez Ambasadę) Wtedy np: taka odmowa byłaby bezpodstawna.

Tak myślę i mam nadzieję że nie jestem w błędzie.

Mam pytanie. Czy w Ambasadzie można gdzieś zostawić telefon komórkowy, tak jak to jest np: w Konsulacie w Krakowie (oddajesz telefon do depozytu i dostajesz numerek potrzebny do odbioru telefonu) czy jest całkowity zakaz wnoszenia ? Pytam bo po wyjściu chciała bym zamówić Taxi :)

Serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amerykanki2 :)

Wydaje mi się, że Twoje wrażenie że oni tam w Konsulacie już wiedzą czy Ci dadzą GC czy też Nie...jest chyba błędne.

To jest loteria, zostajesz wylosowaną osobą i jak masz dobry ( w miarę niski CN) zostajesz poproszona/y na rozmowę do Ambasady (co mnie wcale nie dziwi) Rozmowa w Ambasadzie to pewnie faktycznie formalność, bo przecież Ambasada musi sprawdzić dokumenty i zobaczyć z jaką osobą ma do czynienia.

Jeśli spełnia się wymagania dotyczące Losowania GC, nie jesteś osobą karaną za jakieś poważne czyny, to wszystko powinno odbyć się bez problemowo.

To nie jest staranie się o np: Wizę Turystyczną gdzie musisz przekonać Konsula, że wrócisz do Polski w wyznaczonym przez Urzędnika na lotnisku terminie itd... Ta loteria jest dla osób które są zdecydowane wyjechać do USA... Tam żyć i pracować legalnie.

Jak wszystko jest Ok, jesteś Polakiem masz wymagane wykształcenie nie masz zatargów z Prawem to pewnie będzie dobrze :) Jeśli się mylę to mnie poprawcie :) A jeśli jest inaczej i mieli by odmawiać wydawania Wiz (GC) to po co to całe losowanie (jeśli spełnia się wszystkie wymagania stawiane przez Ambasadę) Wtedy np: taka odmowa byłaby bezpodstawna.

Tak myślę i mam nadzieję że nie jestem w błędzie.

Mam pytanie. Czy w Ambasadzie można gdzieś zostawić telefon komórkowy, tak jak to jest np: w Konsulacie w Krakowie (oddajesz telefon do depozytu i dostajesz numerek potrzebny do odbioru telefonu) czy jest całkowity zakaz wnoszenia ? Pytam bo po wyjściu chciała bym zamówić Taxi :)

Serdecznie pozdrawiam.

Podczas rozmowy z konsulem w sprawie GC musisz przekonać go że poradzisz sobie w USA i nie będziesz korzystać ich odpowiednika mopsu. To że spełniasz wymogi nie oznacza że konsul uzna że poradzisz sobie w stanach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...