Skocz do zawartości

Kilka Pytań O Wyjazd


Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Może to trochę za wcześnie, ale może mój post pomoże innym, którzy też mają wątpliwości. W każdym razie, planuję wyjazd na work&travel w 2015 roku. No właśnie planuję...bo jest jeszcze wiele pytań, na które nie potrafię znaleźć konkretnej odpowiedzi, a jadąc wole nie mieć nieprzyjemnych niespodzianek. Oto one:

1. Jak się ma sprawa bagażu? Na stronach różnych linii lotniczych nie widzę w ogóle wiadomości o ilości bagażu itp. , wyświetla się sama cena. Ile kosztuje bagaż i jaką ilość można mieć?

2. W jaki sposób otrzymuje się wypłaty? Czytałam coś o czekach. Jak rozumiem można je spieniężyć w pierwszym lepszym banku? A co do banku, czy należy zakładać w nim konto, czy inną opcją jest tylko noszenie gotówki przy sobie?

3. Bezpieczeństwo w USA- czy ktoś z Was miał jakieś doświadczenia z kradzieżami podczas zwiedzania i podczas pracy?

4. Zakwaterowanie- chciałabym pojechać z chłopakiem, jak mniemam pokoje dwuosobowe mogą być nieosiągalne albo drogie. Czy są zatem jakieś zasady (jeśli pracodawca zapewnia nocleg) co do tego, że np. dziewczyny muszą spać razem, a faceci osobno?

5. Jakie jest typowe jedzenie w USA? Tj. czy człowiek, który nie może spożywać ciężkich i tłustych potraw jakoś da radę wytrzymać?

6.Czy obcokrajowcom łatwo jest się znaleźć w USA?

7.Czy wszelkie sprawy papierkowe w USA dość łatwo jest załatwić, ewentualnie czy amerykanie są pomocni?

8. Kontakt z organizacją po przylocie do USA- jak sprawa wygląda? Interesują się tym, co się ze mną dzieje?

9. Czy mieliście jakieś problemy z ilością godzin do przepracowania w tygodniu? Lub z brakiem pracy?

Czy znajdzie się jakaś dobra dusza, która odpowie choć na jedno moje pytanie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Może to trochę za wcześnie, ale może mój post pomoże innym, którzy też mają wątpliwości. W każdym razie, planuję wyjazd na work&travel w 2015 roku. No właśnie planuję...bo jest jeszcze wiele pytań, na które nie potrafię znaleźć konkretnej odpowiedzi, a jadąc wole nie mieć nieprzyjemnych niespodzianek. Oto one:

1. Jak się ma sprawa bagażu? Na stronach różnych linii lotniczych nie widzę w ogóle wiadomości o ilości bagażu itp. , wyświetla się sama cena. Ile kosztuje bagaż i jaką ilość można mieć?

Przewaznie jest sztuka bagazu do 23kg. Przeczytaj na stronie danego przewoznika. Kazdy przewoznik ma taka informacje.

2. W jaki sposób otrzymuje się wypłaty? Czytałam coś o czekach. Jak rozumiem można je spieniężyć w pierwszym lepszym banku? A co do banku, czy należy zakładać w nim konto, czy inną opcją jest tylko noszenie gotówki przy sobie?

W czekach lub przelew na konto.

3. Bezpieczeństwo w USA- czy ktoś z Was miał jakieś doświadczenia z kradzieżami podczas zwiedzania i podczas pracy?

Masz takie same szanse, zeby pasc ofiara kradziezy jak kazdy inny.

4. Zakwaterowanie- chciałabym pojechać z chłopakiem, jak mniemam pokoje dwuosobowe mogą być nieosiągalne albo drogie. Czy są zatem jakieś zasady (jeśli pracodawca zapewnia nocleg) co do tego, że np. dziewczyny muszą spać razem, a faceci osobno?

Jesli Ci pracodawca nie zapewnia noclegu mozesz spac w pokoju z koza, jesli chesz.

5. Jakie jest typowe jedzenie w USA? Tj. czy człowiek, który nie może spożywać ciężkich i tłustych potraw jakoś da radę wytrzymać?

Stereotypy. Mozesz zjesc dobrze i lekko.

6.Czy obcokrajowcom łatwo jest się znaleźć w USA?

Nie mozna generalizowac. Jedziesz na WT. Kilka miesiecy i bedziesz w Polsce. Nie ma co sie przejmowac.

7.Czy wszelkie sprawy papierkowe w USA dość łatwo jest załatwić, ewentualnie czy amerykanie są pomocni?

Zdefiniuj latwo? Jesli umiesz czytac i pisac to dasz rade.

8. Kontakt z organizacją po przylocie do USA- jak sprawa wygląda? Interesują się tym, co się ze mną dzieje?

Jak ja jechalem na WAT, to nie interesowalo ich to. Pierwsze dwa tygodnie mieszkalismy w hotelu. :)

9. Czy mieliście jakieś problemy z ilością godzin do przepracowania w tygodniu? Lub z brakiem pracy?

Byly takie przypadki. Byly rowniez takie, ze ludzie nie przepracowali minuty u danego pracodawcy.

Czy znajdzie się jakaś dobra dusza, która odpowie choć na jedno moje pytanie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm jakie to zachęcające do wyjazdu :D

Zrób "research" wśród ludzi, którzy już byli na WAT jakie są ciekawe miejsca, żeby uniknąć niespodzianek. Wiele zależy od organizacji i pracodawcy. Twoje pytania są dość ogólne i w sumie nie związane z WAT. Jedzenie, bezpieczeństwo, wynajmowanie mieszkania było tu dyskutowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

hej ;) Ja rowniez wraz z chlopakiem planujemy wyjazd na work&travel w przyszle wakacje, tak jak ty lubie miec z gory wszystko zaplanowane, dlatego juz teraz rozeznaje sie w temacie;) jesli jestes zainteresowana wspolnymi poszukiwaniami, a pozniej moze wspolna podroza po stanach odezwij sie na maila kl.musial@interia.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Cześć! Mam zamiar jechać w przyszłe wakacje na work&travel 2015. Narazie zastanawiam się, które biuro wybrać (myśle o oneglobe albo ccusa bądź BTC). Najprawdopodobniej będę jechała sama ponieważ znajomi z różnych względów nie będą mogli w przyszłym roku jechać a mi na tym baardzo zależy! Dlatego jeżeli ktoś by chciał wspólnymi siłami przygotować się do wyjazdu, szukać informacji, dzielić się spostrzeżeniami, potem razem podróżować po stanach (na koniec programu) to czekam na info :) mój mail xonath@gmail.com :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...