Skocz do zawartości

Zawód Hotelarz


Roe

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 37
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Przepraszam za lekkie nie sprecyzowanie pytania. Chodzi mi czy po szkonczeniu szkoły średniej o profilu hotelarz bedzie sporo miejsc pracy z opłacalnym wynagrodzeniem (czy da sie z tego wyżyć).

Szkola srednia o profilu hotelarz bedzie z punktu widzenia pozniejszych zarobkow w US miala takie samo znaczenie jak nie skonczenie zadnej szkoly. Nie da Ci absolutnie zadnych kwalifikacji ani mozliwosci emigracji na podstawie pracy, jezeli o to pytasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że tak jak kzielu napisał fakt skończenia takiej szkoły w Polsce nie będzie miał żadnego znaczenia. Co się będzie liczyć to doświadczenie. Czy praca sensowna? To zależy jak się na to popatrzy. Tak jak już padło w tym wątku stanowiska mogą być skrajnie różne. Sensowna prawa - pojęcie względne. Sensowna praca to taka, która daje przyjemność i satysfakcję, i nie jest jak w wielu przypadkach codziennym przymusem wynikającym z systemu życia. A jeśli pytasz o zarobki, to zależy od stanowiska i od tego co to za hotel i gdzie. Czy jest to Hilton lub Sheraton w Los Angeles albo San Francisco, czy Best Western w jakimś małym miasteczku. Różnica między takimi skrajnościami jest ogromna. Jeśli masz na myśli możliwości i szanse chłopaka po polskim liceum, który wygrywa zieloną kartę, jedzie do USA i chodzi od hotelu do hotelu mówiąc, że szuka pracy, bez poważnego doświadczenia, to widzę to słabo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o wyemigrowanie na podstawie sponsoringu poprzez prace. Chodzi mi o posiadacza zielonej karty, czy ten zawód juz na terenie US da jakas snensowna prace.

No nie da, bo do pracy w hotelu nie potrzeba zadnych specjalnych kwalifikacji na moj gust... Generalnie po szkole sredniej zaden zawod nie da Ci sensownej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o wyemigrowanie na podstawie sponsoringu poprzez prace. Chodzi mi o posiadacza zielonej karty, czy ten zawód juz na terenie US da jakas snensowna prace.

To nie jest zawód w USA. W najlepszym przypadku po wielu latach może zostaniesz kierownikiem zmiany. Generalnie jest to praca w okolicy stawki minimalnej. Fakt, że duże sieci oferują ubezpieczenie zdrowotne i 401k po jakimś czasie, ale jak zarabiasz $8/h, to nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...