Skocz do zawartości

Road (Skill) Test - Prawo Jazdy- Z Czego Sie Sklada?


jannapa

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wyglada w praktyce road (skill) test w USA?

Wiem, ze rozne stany maja rozne zasady, ale z ciekawosci chcialabym posluchac czegos o Waszych doswiadczeniach.

Moje prawo jazdy jest juz zdrowo pelnoletnie, ale tutaj musze zdac wszytsko na nowo. Przechodzilam dzisiaj kolo BMV i wstapilam, bo nie bylo kolejki. Knowledge test zdalam na miejscu, road test mam odbyc jutro. Wrocilam do domu i zastanawiam sie, bo moze powinnam cos pocwiczyc? Czy tez jezdzi sie najpierw na placyku, a potem na ulicy? Czy sprawdzaja wszystkie wyszczegolnione na liscie umiejetnosci, czy dostajesz przypadkowe manewry do wykonania?

Podpowie ktos? Dziekuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Nie miałam żadnego placyku. Od razu wyjazd na ulicę. Sprawdzili jak skręcam w prawo/lewo, co wyprawiam na światłach, kazali zaparkować przy krawężniku. Tzw. paralel parking. Znak stopu jest święty. Pamiętaj o zapięciu pasów (nie pytaj skąd wiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W CA o ile pamiętam najpierw się otwiera maskę i trzeba parę rzeczy pokazać palcem (gdzie jest akumulator, gdzie się sprawdza olej, itp). Potem się wsiada i też trzeba parę rzeczy pokazać - gdzie się włącza światła, wycieraczki, itp. Sama jazda to dwa kółka po osiedlu, kilka znaków stop, jakieś światła, i tyle. Z tego co pamiętam egzaminator mówił mi tylko "na nast. skrzyżowaniu w prawo", "na światłach prosto" itp. i notował na liście co robię dobrze a co źle. Bardzo zwracali uwagę na rozglądanie się przy skręcaniu i ruszaniu. Zdawałem w 2010.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki:)

Po 50 pytaniach egzaminacyjnych, ktore zobaczylam dzisiaj, raczej wszystkiego moge sie spodziewac ;) Podobno w Polsce teraz tez sa takie dosc kuriozane pytania, ktore maja glownie na celu sprawdzic, czy czytamy ze zrozumieniem, ale pytanie ze znakiem stop i czterema wersjami odpowiedzi w stylu Ten znak oznacza, ze a) mozesz jechac; B) musisz jechac; c)musisz przyspieszyc; d) musisz sie zatrzymac :D

Zastanawiam sie, czy takich out-of-country DL holders traktuja jakos inaczej, np. przeciagaja po wszystkich mozliwych four-way'ach, sprawdzaja czy umieja zachowac sie w sytuacji right-on-red, czy cos takiego.

Oczywiscie nigdzie nie ide cwiczyc manewrow, bo mi sie okropnie nie chce, ale przyznam, ze paralel parking nie robilam od wielu miesiecy:/ - jakos nie bylo okazji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Polnocnej Karolinie tez nie mialam zadnego placyku, tylko od razu wyjazd z parkingu DMV na okoliczne uliczki, gdzie praktycznie ruchu zadnego nie bylo. Przed egzaminem babka mnie tylko spytala czy potrafie zrobic three point turnabout :P Wyjechałyśmy, poskręcałam w prawo, w lewo, zatrzymywalam sie na stopie, zrobilam to zawracanie na trzy, gwałtowne hamowanie, powrót na parking i parkowanie w miejscu z ktorego wyjechalam (nie rownolegle). No i to tyle... 4 dolary zaplacilam za wszystko i pojechalam do domu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie, czy takich out-of-country DL holders traktuja jakos inaczej, np. przeciagaja po wszystkich mozliwych four-way'ach, sprawdzaja czy umieja zachowac sie w sytuacji right-on-red, czy cos takiego.

Nie, dlaczego niby mieliby to robic. Potrafisz jezdzic to zdajesz i idziesz do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, dlaczego niby mieliby to robic. Potrafisz jezdzic to zdajesz i idziesz do domu.

nie wiem, dlaczego i stad pytanie (z iekawosci, raczej z zadnych inych pobudek)

pewnie mnie to tak samo zastanawia jak fakt, ze w ogole trzeba zdawac egzamin majac wazne prawo jazdy, honorowane zreszta lokalnie

doczytalam tez, ze przy padajacym deszczu odwoluja egzaminy na uprawnienia do prowadzenia motocykla

a tu pada deszcz jak opetany:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj egzamin na FL - jazda po nieduzym parkingu przed i dookola DMV ;) Sprawdzenie swiatel i lusterek, zapiecie pasow, troche jazdy, ostre hamowanie, zawrocenie na trzy, znaki stop, parkowanie przodem i tyle, calosc trwala moze 10 minut :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...