Skocz do zawartości

Jak Wyrobic Sobie Historie Kredytowa ?


euro2012

Rekomendowane odpowiedzi

Agencje ta historie niejako tworza przechowujac Twoje dane i wyliczajac na jej podstawie credit score. W niczym Ci nie pomoga.

Nie zdziwilabym sie gdyby oprocz wlasciwych agencji kredytowych byly jescze jakies inne "agencje" ktore "pomagaja" w wyrobieniu historii kredytowej, typu zaplac nam $500, a pomozemy Ci w zdobyc karte z zabezpieczeniem na $200 etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 103
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Zeby sobie ulatwic zycie mozna zrobic Amexa przed wylotem do stanow, w Polsce, i go przeniesc do stanow. Wtedy od razu ma sie przyzwoita karte z duzym limitem co znacznie przyspiesza budowanie historii kredytowej.

https://www.americanexpress.com/global-card-transfers/united-states.html

Ja tak zrobilem w 2007, wtedy nawet nie trzeba bylo miec karty przez rok w Polsce, tylko doslownie w kilka miesiecy po wyrobieniu karty w banku Millenium mialem pelnego Amexa wydanego w stanach z limitem 5000 USD i to przy calkowitym braku historii kredytowej. I juz jak ten Amex byl widoczny na raporcie kredytowym to nie mialem zadnych problemow zeby zrobic Discover i Visa z Chase z takim samym limitem.

Bez tego jedyna opcja byla zapezpieczona karta z mojego lokalnego banku o limicie 500 USD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie chyba trzeba, ja tej polskiej nigdy nie wypowiedzialem i mialem ja kilka lat az mi ja bank sam zlikwidowal za brak aktywnosci. Zeby przeniesc musisz byc na terenie USA, miec SSN , konto w banku, adres, zatrudnienie itd. Generalnie jakbys sie staral o nowa karte, tylko odpuszczaja sprawdzanie historii kredytowej. Tylko teraz doczytalem tam drobnym drukiem jest napisane "To be eligible for a Card transfer, your Card must be issued by American Express" - nie wiem sam co to oznacza, ale sprawdzilbym czy ta karta z banku Millenium jest "wydana przez American Express", czy tez trzeba taka karte od nich bezposrednio dostac. Moglo sie zmienic w ciagu ostatnich kilku lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam opcje security credit card a takze aplikacje o karte w Capital One, najlepiej on line. Na poczatku dostaniesz maly limit i APR plus % beda wysokie ale to pomoze Ci w credit history. Kolejna opcja jest dodanie Cie jako wspolwlasciciela do karty/pozyczki itp drugiej osoby.. Powodzenia! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO. Co do tego „współwłaściciela” to nie jestem tego taki pewien. Musiała by przecież przechodzić taki sam proces zdolności kredytowej. Osoba obca nie może być współwłaścicielem karty i o ile w przypadku pożyczki jak najbardziej (tz. żyrant). Nawet w małżeństwie jest tylko jedna osoba właścicielem (tak jak ma to miejsce w przypadku zwykłego rachunku) w rozumieniu karty jest to dodatkowa karta do rachunku, która obciąża kartę główną. Nawet w przypadku małżeństwa współmałżonek jedynie wyraża zgodę, ale nie jest spół kredytobiorcą. W przypadku pożyczki osoba jest dodawana do Biura Informacji Kredytowej, jako spół kredytobiorca i nawet jako żyrant widnieje, jako spół kredytobiorca, co jest w pewnym sensie nie dogonieniem. Dodam iż karta kredytowa ma cyklicznie zapytania (monitoring) w Biurze Informacji Kredytowej co świadczy o zaciągniętym zobowiązaniu. Posiadając kilka kart ma się kilka zapytań jednocześnie, co zmniejsza szanse na uzyskanie kredytu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta której się jest wspołużytkownikiem pokazuje się później w credit reporcie mimo nie podawania SSN (żona po prostu zadzwoniła i prosiła o druga kartę dla mnie).

Inna opcja to co-signer gdzie osoba z dobrym credit score jest co-signerem, można dostać wtedy sensownych limit bez żadnej historii. Nie wiem po co piszesz o BIKu w tym wątku - posiadane karty jeżeli splacane są regularnie, nie generują żadnych zapytań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do konta na karcie można dodać każdego i ma to wpływ na jego zdolność kredytową. A możesz jakieś rachunki mieć na siebie? cable, gas, electric, a może telefon z planem? Ja miałam na siebie rachunki przez bodajże 3 miesiące (bez pracy) i wydali mi kartę sklepową w TJMaxxie, którą spłacałam na czas i już po 6 miesiącach od pierwszego rachunku za gaz dostałam normalną Discover z Walmartu, która działa wszędzie, wyszło mi to całkiem przypadkiem nawet, bo przy kasie chciałam zwykłą Walmartową. Bez legalnej pracy, limit 3000$.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...