Skocz do zawartości

Rfe Przy Przedłużaniu 2Letniej Karty


Rekomendowane odpowiedzi

Myślałam, że rozwód w trakcie czekania na kartę będzie moim jedynym problemem, ale jednak dostałam dzisiaj RFE.

W cover letter wytłumaczyłam dlaczego np. nie mieliśmy wspólnego konta i większość rachunków była na mnie (jako nowy imigrant miałam zerowy credit score) i tym podobne, za dużo w pakiecie faktycznie nie było, są zdjęcia, kopie kart ub.medycznego, ubezpieczenie na auto, korespondencja wysyłana na nasz adres, wykaz smsów na nasze numery, zaświadczenia od 2 osób.

No i tu pojawia się problem, mało, że nie mam nic więcej (propozycje to akty urodzenia dzieci, testament, hipoteka, polisy ubezpieczeniowe) to jeszcze od zeszłęgo roku nie mieszkamy już razem i nawet nie mam z nim żadnego kontaktu.

Ja wiem, że brzmi to bardziej niż idiotycznie, nie zmienia to jednak faktu, że małżeństwo było prawdziwe. Dobrze wiem, że jestem bardziej niż w przysłowiowej d... mimo szczerych intencji.

Czy ktoś ma jakieś pomysły co mogłabym z tamtego okresu jeszcze dołączyć? (w piśmie mam, że dołączyłam rachunki za lipiec-październik zeszłego roku, może dać więcej z całego okresu małżeństwa) jakaś burza mózgów by się przydała.

Absolutnie nie chcę tu w żaden sposób kombinować, chciałabym im również napisać, że jesteśmy obecnie w separacji, wiem, że to już kompletny dramat, ale nie chcę żeby się to na mnie potem odbiło (dwa razy w Polsce jechałam na gapę, 2 razy dostałam mandat).

Czy napisać jak jest i liczyć, że mąż pojawi się na interview?

Czy próbować zmienić jointly filed na ten z waiver starając się o rozwód???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może rozumie czy pierwsze zdanie nie wyklucza drugiego i co mają na myśli mówiąc ISO 'encounters', bo mam wrażenie, że jeśli przy joint filing a póżniejszej separacji nie ma 'waiver filing requirement', mam obowiązek powiedzieć o tym na interview, ale czy również poinformować o tym wcześniej?

"There is no waiver of the joint filing requirement based solely on the fact that the CPR may have entered the marriage in good faith, but he or she is legally separated from the petitioning spouse or is currently in divorce or annulement proceedings. If ISO encounters a waiver request on the basis of termination of the marriage, but the CPR is currently legally separated or in pending divorce or annulment proceedings, the ISO issues a RFE with the response period of 87 days. In many cases the divorce will take place during the response period to the RFEm which affords the CPR the oportunity to establish eligibility for the waiver by submitting a copy of his or her final divorce decree or annulment. If the CPR established eligibility for the waiver, the ISO adjucates the petition on the merits in accordance with established procedure."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sie z kims skontaktowac aby spojrzal na CALY zestaw tego co wyslalas + to co teraz dostalas + porozmawial z Toba i wyjasnil Ci Twoje mozliwosci, bo to nie jest do konca tak, ze jesli odpiszesz na RFE to dadza Ci green card. Jesli ktos zobaczy na to co DOKLADNIE wpisalas w dokumenty oraz co wyslalas i jak do tego podszedl urzednik -> wtedy bedzie mozna cos wymyslic.

Taka sytuacja jak Twoja ma miejsce takze wtedy kiedy dana para ma dziecko/dom/firme, wiekszosc osob mysli, ze jesli ktos ma wspolne assets albo dziecko/dzieci to nie powinno byc problemu. Teraz najlepszym wyjsciem jest rozmowa z Toba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...