Skocz do zawartości

Przedszkola, Żłobki W Usa


Gość espe

Rekomendowane odpowiedzi

Czy możecie podać jakie są przykładowe ceny przedszkoli, żłobków w USA? Czy są ew. jakieś darmowe opcje lub z jakąś dopłatą?

W mojej okolicy(polnoc Nevady) ceny wahaja sie w okolicach $30 za dzien. O darmowych nie slyszalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma darmowych, ale w wielu rejonach sa tansze opcje dla ludzi ktorzy malo zarabiaja. Naprzyklad w Denver, gdzie mieszkam, jest cos takiego

http://www.denverccap.org/eligibility.asp

Problem z tym jest, ze jest wiecej chetnych niz miejsc, i czesto trzeba czekac kilka lat zeby sie zalapac.

Zlobki w mojej okolicy kosztuja od $1,000-$1,300 za miesiac - to jest "full time," 5 dni w tygodniu.

Nie ma takze darmowego kindergarden, chyba ze uzadza was part time - od 8 do 14 - mniej wiecej. Potem sie placi, ale to juz zupelnie zalezy od szkoly i sytuacji. Placi sie takze za 'swietlice' po 15:30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma darmowych, ale w wielu rejonach sa tansze opcje dla ludzi ktorzy malo zarabiaja. Naprzyklad w Denver, gdzie mieszkam, jest cos takiego

http://www.denverccap.org/eligibility.asp

Problem z tym jest, ze jest wiecej chetnych niz miejsc, i czesto trzeba czekac kilka lat zeby sie zalapac.

Zlobki w mojej okolicy kosztuja od $1,000-$1,300 za miesiac - to jest "full time," 5 dni w tygodniu.

Nie ma takze darmowego kindergarden, chyba ze uzadza was part time - od 8 do 14 - mniej wiecej. Potem sie placi, ale to juz zupelnie zalezy od szkoly i sytuacji. Placi sie takze za 'swietlice' po 15:30.

Właśnie o tego typu namiary mi chodziło :) . Znalazłem też w międzyczasie sporo stron które w każdym stanie znajdują jakieś przedszkola non-profit dla osób z niższymi dochodami. Wydaje mi się że jest to dobra opcja dla osób które dopiero zaczynają przygodę w USA. Niektóre stosują taktykę mieszania uczniów czyli część jest normalnie opłacana przez rodziców a część free. Tylko nie znalazłem nigdzie dokładnych godzin za free bo wszędzie szczegóły na telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Non-profit nic nie znaczy: Harvard kosztuje $60,000 na rok i jest non-profit!

Nie wszedzie sa takie miejsca, ale Denver jest dosyc progresywnym (czyt: demokraci dominuja, dzieki Bogu) miastem wiec pewne mozliwosci sa. Tylko sprawdz czy kwalifikujesz sie na takie cos (i czy maja miejsca.) Co do godzin, czesto od 6-7 rano to 18ej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas sa darmowe przedszkola,ale dla dzieci,ktore maja 4 lata i sa to przedszkola 3 godzinne,a zeby sie do nich dostac trzeba miec niskie dochody i wziac udzial w loterii,bo zawsze jest duzo chetnych,sa to przedszkola w szkolach publicznych.

Zlobki i przedszkola calodniowe kosztuja od 220$ do 350$ na tydzien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecej sie placi za male dziecko Bo wtedy musi byc jedna nauczycielka na 4 dzieci. Od twoch lat moze byc 1 na 7 dzieci. Daycare jest bardzo drogie. Mam dwojke I place $550 na tydzien. Chyba czesc dzieci w naszym daycare placa mniej I ja place wiecej dlatego ze one wlasnie placa mniej (price sharing). Uwazam ze to nie jest sprawledliwe ale nic na to nie poradze. Nie zaliczam sie na znizki Bo jestem za "bogata" :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...