Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie wrocilem z kościoła (katolickiego, amerykańskiego) gdzie odbyl się chrzest syna mojego kuzyna. Ojciec chrzestny przez cala msze jak i podczas sakramentu chrztu nie wyjal rak z kieszeni. Obawiam się ze niezbyt wiedział gdzie jest i z jakiej okazji. B)

O 3 pm zaczyna się przyjecie czyli po naszemu chrzciny. Czy będę bardzo zlosliwy jeśli powiem ze wpadłem do domu żeby cos przekąsić, wszak nigdy nie wiadomo czy dadza cos do zjedzenia. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit: Kurde, chyba porusza mnie to bardziej, niż myślałam. Znów się uruchamiam...

I jeszcze koleżanka podrzuciła mi ten link:

http://niezalezna.pl/70585-dlaczego-utonal-syryjski-chlopiec-oto-fakty-niewygodne-dla-proimigranckich-mediow

Joanna nie tylko Ciebie, uwierz mi. Ja miałam do tej pory mieszane uczucia co do tego tematu, ale oglądając takie obrazki jak na filmikach poniżej, coraz bardziej jestem na nie. Nawet jeśli oni nie chcą być w naszym kraju to i tak mnie to też dotyczy. Czuję się europejką i nie chcę, żeby wprowadzali w Europie chaos.

[YT]

[/YT]

[YT]

[/YT]

A tu polecam ciekawy artykuł dotyczący problemu:

http://nowadebata.pl/2015/06/04/europa-i-katastrofa-migracyjna-jedyne-wyjscie-uczyc-sie-od-australii/

... i nawet nie wiem czy to dobrze czy zle....? :D

Odpowiem dyplomatycznie:

To zależy :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrocilam z cinci:) ale za chiny nie moglam sie dostac na forum przez telefon :(

kzielu, nastepnym razem zgadamy sie zanim wyjade, a na pewno bedzie nastepny raz, bo znalazlam faceta, ktory hobbistycznie sklada i rozklada stare beemki i ma mnooooostwo czesci na sprzedaz.

w sprawie imigrantow mam osobiscie odmienne zdanie

prawda jest taka, ze jak swiat swiatem ludzie migrowali i migrowac beda --- uciekajac od wojen, glodu, przesladowan etnicznych czy religijnych

uwazam, ze nie mozna sie odwrocic od problemu, zreszta w jaki sposob? ustawic kordony wojsk na plazy i nie wpuszczac rozbitkow? w pewnym sensie tez jestem w stanie wyobrazic sobie dlaczego w tych ludzich tyle agresjii - syndrom zamkniecia i oczekiwania na niewiadomo co - natychmiast przypomina mi sie piekna awantura jaka urzadzilam na lotnisku, kiedy musialam po kilkugodzinnej podrozy czekac na opozniony samolot - jestesmy tylko ludzmi

nie uwazam, ze nalezy bezrefleksyjnie wszystkich wpuscic --- tu potrzeba stworzyc konkretna polityke imigracyjna, pod ktora podpisza sie wszyscy zainteresowani. zaproponowac konkretny plan asymilacyjny, zeby wyeliminowac emigracja dla benefitow socjalnych (chcialabym moc sie powstrzymac tutaj, ale jakos nie moge - taka jaka uprawia tysiace polakow pobierajacych benefity na dzieci w uk czy w krajach skandynawskich) - taka polityke tworzono dla naszych rodzimych saksowcow w RFN, wiec jakies doswiadczenie tutaj niemcy maja

zgodze sie, ze strach przed ekstremizmem jest uzasadniony, ale tez nie chce dac sie kompletnie zwariowac --- zreszta czasami mam wrazenie, ze wlasnie taki jest cel tego calego isisu - sprawic, zebysmy sie wiecznie bali. zreszta jestem zdania, ze jakiekolwiek radykalizmy religijne powinny byc jednostka chorobowa w psychiatrii. pocieszam sie jednak, ze ekstremisci to ciagle jeszcze margines muzulmanskiego swiata; wiekszosc muzulman to zwykli ludzie, ktorzy zyja, pracuja, ksztalca dzieci, placa podatki.

najbardziej jednak drazni mnie zalew hejtu w polskim necie - mysle, ze bardziej mnie to przeraza! jakies rozdwojenie jazni nagle, bo w dyskusjach o rownosci malzenskiej, ustawie antyprzemocowej, in-vitro itp. zaslaniamy sie wiara i katolickim sumieniem. to samo sumienie wybiorczo jednak pozwala na zamkniecie granic przed uchodzcami, nawet jesli nauki plynace z bliblii nakazuja cos innego. i to jest dla mnie najwieksze zaskoczenie w calej dyskusji, ze kraj, ktory szczyci sie swoimi chrzescijanskimi wartosciami i oskarza europe o atak na te wartosci, tak bardzo niechrzescijansko potrafi sie zachowac.

ehhhh...

  • Upvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam proponuje żeby wszyscy Polacy, ktorzy chcą tych imigrantów sami ich przyjeli do siebie do domu i ich utrzymywali np. 1 imigrant na 1 polską rodzinę, która stoi murem za ich przyjęciem i zeby ich utrzymywali z wlasnych funduszy :P Problem solved. Wszyscy beda szczesliwi. ;)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam proponuje żeby wszyscy Polacy, ktorzy chcą tych imigrantów sami ich przyjeli do siebie do domu i ich utrzymywali np. 1 imigrant na 1 polską rodzinę, która stoi murem za ich przyjęciem i zeby ich utrzymywali z wlasnych funduszy :P Problem solved. Wszyscy beda szczesliwi. ;)

napisze ci tak: organizacja pozarzadowa, z ktora wspolpracuje jest wlasnie w trakcie sciagania kilkunastu rodzin z okolic kobane. zdam ci relacje jak idzie. nie, nie beda mieszkac w moim domu. organizujemy im samodzielne zycie --- na razie w wynajetym od wspolnoty mieszkaniowej kompleksie (udalo sie to zaklepac doslownie pol godziny temu), ale jak sie da ich usamodzielnic, pojda swoja droga. obiecuje zdac relacje.

wiesz, taki test mi przychodzi do glowy: whoever saves one life, saves the world entire.

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - poza tym wydaje się część z nich to czysto ekonomiczna emigracja - taka sama jaka czasami widzimy na forum w wykonaniu (nielegalnym) Polaków do US.

Nie taka sama.

Nielegalni w USA (bez znaczenia Polacy, Meksykanie czy inni Brazylijczycy) w wiekszosci pracuja.

W Europie mamy do czynienia z inna forma emigracji ekonomicznej - nazwalbym ja "benefitowa". Muzulmanie nie planuja pracowac i sie bogacic, oni planuja wykorzystwac kazdy dostepny zasilek.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie taka sama.

Nielegalni w USA (bez znaczenia Polacy, Meksykanie czy inni Brazylijczycy) w wiekszosci pracuja.

W Europie mamy do czynienia z inna forma emigracji ekonomicznej - nazwalbym ja "benefitowa". Muzulmanie nie planuja pracowac i sie bogacic, oni planuja wykorzystwac kazdy dostepny zasilek.

Zgadzam sie w sumie - dodatkowo branie wszystkich jak leci (przez Niemcow np.) tylko zacheci reszte do tego. Na zdrowy rozsadek to jezeli przemytnikowi musza dac 1000 euro zeby sie przez morze przedostac, to najbiedniejsi raczej nie sa - Ci najbiedniejsi to zostali na miejscu. Zreszta - kto bardziej potrzebuje pomocy - niezle ubrani i wygladajacy Syryjczycy ktorzy sami niejako sobie ten ISIS wychowali czy dzieciaki w Afryce umierajace z glodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...