Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

Ja byłam na meczu takiego futbolu. Co prawda to było polskie superbowl, ale jednak dyscyplina ta sama ;)

Jedyne, co mi się podobało, to niektórzy zawodnicy :P

Reszta była przenudna, bo cały czas przerywali gre i było to dla mnie w ogóle niezrozumiałe :lol:

Normalny futbol, to przynajmniej wiadomo. Grają, kiwają się, strzelają gole, itp. A tu? Co i rusz zatrzymanie gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłam na meczu takiego futbolu. Co prawda to było polskie superbowl, ale jednak dyscyplina ta sama ;)

Jedyne, co mi się podobało, to niektórzy zawodnicy :P

Reszta była przenudna, bo cały czas przerywali gre i było to dla mnie w ogóle niezrozumiałe :lol:

Normalny futbol, to przynajmniej wiadomo. Grają, kiwają się, strzelają gole, itp. A tu? Co i rusz zatrzymanie gry.

Ja nie mialem wyjscia ;-) Mozna by duzo pisac, ale "for starters" - tam jest 1000 razy wiecej taktyki (wbrew pozorom) niz w pilce noznej. Zawodnicy fizycznie sa poziomie kosmicznym w porownaniu do takiej pilki noznej (wiekszosc running backow i kick returnerow ma wyniki w sprincie zblizajace sie do wysokiego poziomu sprinterow) a przede wszystkim liga - ktora oczywiscie istnieje zeby zarabias kase - stara sie trzymac wysokie standardy moralne. Ci co mieszkaja tutaj pewnie pamietaja akcje jak Ray Rice (RB z Baltimore) trafil w windzie swoja wtedy narzeczona - nie gra do dzisiaj. Adrian Peterson (RB z Minnesoty) potraktowal rozga swojego syna (a byl po sezonie w ktorym zostal MVP) - nie gral przez rok. Jakby narzucic takie standardy w Europie to by zawodowa pilka nozna przestala istniec ;-)

Zeby byc fair to oczywiscie zdarzaja sie ludzie jak O.J. Simpson i pewnie sporo innych ... Anyway - warto sprobowac sie zaznajomic. Futbol amerykanski wszedzie poza US jest na poziomie glownie smiesznym wiec moze tylko zniechecic. Najblizej chyba jakiegos sensownego poziomu jest kanadyjski CFL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też próbowali zaznajomić z zasadami tej gry, ale jakoś nie umiem tego załapać.

Generalnie nie wiem, co się tam dzieje, bo akcja jest za szybka. Tak szybko rzucają czasami tą piłkę, że nie wiem, gdzie jest. :D

Może ktoś pokusiłby się o wyjaśnienie zasad na forum - dla potomności? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obejrzalem jeden filmik jakis czas temu, chyba tutaj: http://plfa.pl/rules, i zaskoczylo - od tej pory ogladanie futbolu amerykanskiego to przyjemnosc. A superbowl z rodzinka w niedziele byl obowiazkowy! Go Broncos :)

Na polskim "superbowl" na Stadionie Narodowym bylismy z zona (wtedy jeszcze narzeczona) w 2012 roku i bylo calkiem fajnie, aczkolwiek nie wiem czemu obsadzili tylko czesc trybun, bo zainteresowanie bylo ogromne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też próbowali zaznajomić z zasadami tej gry, ale jakoś nie umiem tego załapać.

Generalnie nie wiem, co się tam dzieje, bo akcja jest za szybka. Tak szybko rzucają czasami tą piłkę, że nie wiem, gdzie jest. :D

Może ktoś pokusiłby się o wyjaśnienie zasad na forum - dla potomności? :D

Jak bede mial chwile to napisze - ja na dzień dobry po przyjedzie do US dostałem od żony "football for dummies". Swietna książka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie i futbol i baseball trwaja za dugo, za duzo przerw i sa zbyt nudne. Gdy bylem pierwszy raz w USA w 1994 roku poprosilem wujka aby w krotkich zolnierskich slowach objasnil mi o co kaman w baseballu. On na to: co Ci bede tlumaczyl, w sobote idziemy na mecz. Tylek mialem kwadratowy od twardej lawki, mecz za dlugi, za nudny, zasady pojalem ale radosci z ogladania jakos nie udalo mnie sie wykrzesac. Najbardziej zapamietalem gdy po meczu wychodzilsmy z lawek a haldy smieci siegaly miejscami kolan, kubki, tacki, papiery, wszystko na ziemi, taki folklor.

W tym tez roku, byly w USA Mistrzostwa Swiata w pilce noznej, na tamte czasy dyscyplina dla amerykanow rownie tajemnicza jak dla europejczyka futbol amerykanski. Wujek dla odmiany prosil mnie o wyjasnienie jak to jest ze 20 chlopa lata po boisku, czasem strzela trzy bramki czasem jedna, czasem wcale a po meczu fachowcy twierdza ze to byla swietna, zacieta, dobra pilka. Tego nie umial zrozumiec, jeden, dwa czy trzy gole przez 90 minut a mecz stal na wysokim poziomie. W USA licza sie punkty, im wiecej tym lepeij, im bardziej skomplikowane zdobywanie punktow tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...