Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko uważaj, żeby się jak w filmie "The Hangover" nie skończyła zabawa :P.

No i mamy problem. Naoglądałem się amerykańskich filmow w Polskiej TV, teraz nie oglądam niemal wcale. Tego tez nie widziałem. Pozostane w blogiej nieswiadomosci tego co mnie czeka. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IKEA jest 5 minut ode mnie i jakieś 2 od miejsca gdzie pracuje, więc jakby co to daj znać...

no chyba sie jutro zbiore i pojade. otwieraja wrota w niedziele, wiec powinnam dac rade. zeby tylko nie padalo. bo jak bedzie padac, to pojade samochodem, a wtedy pewnie glupot nakupuje....

zlapie cie jutro w necie?

a edytuje jeszcze, zeby napisac, ze w ramach uwrazliwiania dzieci na przyrode, zabralam mlodsze potomstwo na wycieczke do parku stanowego wabash. zlal nas deszcz, ale dziecko chyba odziedziczylo po mnie gen przygody --- slowa krytyki nie uslyszalam, oprocz tego, ze nie mogl o mnie glowy oprzec, bo mu kask w podrozy przeszkadzal

jezdzicie na wycieczki do parkow stanowych? sama kupilam sobie juz drugi rok z rzedu karte wstepu na caly rok (wazna na samochod albo dwa motocykle) i wszystkie okoliczne juz obejrzalam; w przyszly weekend jade na kamping w troszke odleglejszy kat stanu - dla mnie niesamowita radocha!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba sie jutro zbiore i pojade. otwieraja wrota w niedziele, wiec powinnam dac rade. zeby tylko nie padalo. bo jak bedzie padac, to pojade samochodem, a wtedy pewnie glupot nakupuje....

zlapie cie jutro w necie?

a edytuje jeszcze, zeby napisac, ze w ramach uwrazliwiania dzieci na przyrode, zabralam mlodsze potomstwo na wycieczke do parku stanowego wabash. zlal nas deszcz, ale dziecko chyba odziedziczylo po mnie gen przygody --- slowa krytyki nie uslyszalam, oprocz tego, ze nie mogl o mnie glowy oprzec, bo mu kask w podrozy przeszkadzal

jezdzicie na wycieczki do parkow stanowych? sama kupilam sobie juz drugi rok z rzedu karte wstepu na caly rok (wazna na samochod albo dwa motocykle) i wszystkie okoliczne juz obejrzalam; w przyszly weekend jade na kamping w troszke odleglejszy kat stanu - dla mnie niesamowita radocha!

Spoko - bede w okolicy, na forum bede zagladal, w razie czego na priv - moge zawsze do Ikei podjechac, w sumie fajnie by bylo poznac kogos z forum w koncu ;-)

Jezdze do stanowych jak najbardziej - z Twoich (w IN mieszkasz ?) to Versailles State Park (genialne MTB trails, basen i w ogole calkiem wporzo park na odludziu) i Brown Country State Park (jeszcze genialniejsze MTB trails :) ) W OH stanowe parki z kolei sa darmowe (tzn. za wstep sie nie placi)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko - bede w okolicy, na forum bede zagladal, w razie czego na priv - moge zawsze do Ikei podjechac, w sumie fajnie by bylo poznac kogos z forum w koncu ;-)

Jezdze do stanowych jak najbardziej - z Twoich (w IN mieszkasz ?) to Versailles State Park (genialne MTB trails, basen i w ogole calkiem wporzo park na odludziu) i Brown Country State Park (jeszcze genialniejsze MTB trails :) ) W OH stanowe parki z kolei sa darmowe (tzn. za wstep sie nie placi)...

great. zamelduje sie z rana.

a w ogole to nikogo z forum nie znasz? no tez cos;)

w stanowych bliskich tobie nie bylam (no, ale ja umieszczona w polnocno wschodniej czesci tego dziwnego stanu), ale w przyszlym tygodniu jade na kamp do monroe lake - prawie w bloomington.

na ryby.

i pewnie znajac zycie zmoknac;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam powiedzieć, że wkurza mnie, że pod szyldem "uchodźcy" zalewa Europę fala arabskiej imigracji.

Jeszcze dwa tygodnie temu byłam całkowicie za tym, żeby przyjmować ich bez wyjątku, ale zaczęłam się dokładniej wszystkiemu przyglądać i powoli ogarnia mnie przerażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam powiedzieć, że wkurza mnie, że pod szyldem "uchodźcy" zalewa Europę fala arabskiej imigracji.

Jeszcze dwa tygodnie temu byłam całkowicie za tym, żeby przyjmować ich bez wyjątku, ale zaczęłam się dokładniej wszystkiemu przyglądać i powoli ogarnia mnie przerażenie.

Mam dokładnie takie same odczucia jak ty. I coraz bardziej jestem tym wszystkim przerażona. Nie wyobrażam sobie, aby Ci ludzie w jakikolwiek sposób mieli się zasymilować z europejczykami. Zresztą różne przykłady w UK czy we Francji, pokazują, że oni tego nie chcą czy też nie potrafią (lub jedno i drugie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam powiedzieć, że wkurza mnie, że pod szyldem "uchodźcy" zalewa Europę fala arabskiej imigracji.

Jeszcze dwa tygodnie temu byłam całkowicie za tym, żeby przyjmować ich bez wyjątku, ale zaczęłam się dokładniej wszystkiemu przyglądać i powoli ogarnia mnie przerażenie.

Dokładnie - poza tym wydaje się część z nich to czysto ekonomiczna emigracja - taka sama jaka czasami widzimy na forum w wykonaniu (nielegalnym) Polaków do US.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to mi chodzi.

80% "uchodźców" to zdrowi, młodzi faceci. Kobiet i dzieci jest tam jak na lekarstwo.

Oczywiście ruszyło mnie zdjęcie chłopca, którego ciało wyrzuciło na brzeg Turcji, bo musiałabym nie mieć serca, żeby mnie nie ruszyło.

Ale potem ojciec zabrał go, swoją żonę i chyba dwie córki, które też utonęły (tylko ojciec przeżył) do Syrii, żeby ich pochować. No to uciekali oni przed wojną czy nie?

A potem patrzę na zamieszki, jakie nacjonaliści urządzili imigrantom w Budapeszcie i widzę, że do bicia z takim staje ojciec (swoją drogą też niezły bysior) z małym dzieckiem, siedzącym na jego ramionach. I łapię się za głowę, że no serio?

Mam nadzieję, że rząd polski się nie ugnie i nie da nam wcisnąć dziesiątek tysięcy imigrantów.

Owszem, w Polsce mieszka kilka tysięcy muzułmanów, ale są jako tako zasymilowani z nami i słyszymy o nich właściwie tylko wtedy, kiedy jacyś narodowcy im meczet zbeszczeszczą, za to co inni muzułmanie szambią gdzieś indziej... Obawiam się, że nowym imigrantom nie chodzi o asymilację. Zresztą przez dekady napływali do Francji, Anglii i Niemiec. Pozwalano im na wszystko, nie egzekwowano przestrzegania praw, więc mają swoje enklawy, do których policja nawet nie zagląda.

Ja nie jestem nacjonalistką, jestem bardzo daleko od takich poglądów, ale nie chcę takich obrazków u nas.

Wyciągamy stamtąd chrześcijan, bo mają tam przerąbane, zwłaszcza w obliczu ISIS i uważam, że to wystarczy.

Zresztą już kilkanaście osób przeniosło się do Niemiec, bo tam obiecali im więcej, niż my im możemy dać.

Uważam, że nie możemy nabrać ich ilu się da, a potem "jakoś to będzie". To tak nie działa.

Edit: Kurde, chyba porusza mnie to bardziej, niż myślałam. Znów się uruchamiam...

I jeszcze koleżanka podrzuciła mi ten link:

http://niezalezna.pl/70585-dlaczego-utonal-syryjski-chlopiec-oto-fakty-niewygodne-dla-proimigranckich-mediow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...