Skocz do zawartości
andyopole

Chciałem Powiedzieć Że...

Recommended Posts

2 godziny temu, andyopole napisał:

Bo to nie tyle temperatura Was wykoncza co wilgotnosc, szczegolnie w Ciupagowie...

34 stopnie to zawsze gorąco jak diabli, niezależnie od wilgotności ;) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moglby juz byc pazdziernik czy cos ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Październik też potrafi być gorący a zwłaszcza początek , pamiętam taki ok. 5 lat temu ,ze temperatury dobijały do 30 stopni , fakt ,że na początku miesiąca ale jednak. Mnie sie wydaje ,że Chicago ma tkai klimat 0-1 albo jest min -20 albo +30 .wiem trochę generalizuje ale jak dzwonie do znajomych to albo zamrażalnik albo piekarnik :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oj przestancie narzekac. Lato jest, musi byc cieplo! :P 

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
40 minut temu, ilon napisał:

Oj przestancie narzekac. Lato jest, musi byc cieplo! :P 

Popieram! Polecam zime w poludniowo-wschodniej VA. To jest permanentna jesien. Tylko bez pozolklych lisci.  

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam delegacje z Ciupagowa w domu. Narzekają ,ze w Polsce bieda,że nie ma nigdzie internetu i zacofanie technologiczne w porównaniu z 10 lat.... Chyba jednak zrobię wszystko by zobaczyć te cuda w USA .Co Wy tam macie zamiast aut statki kosmiczne?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak jeszcze beda podskakiwac I zgrywac Hamerykanow zapytaj ile placa za wyrwanie zeba oraz ile za skorzystanie z uslugi karetki pogotowia.

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 godziny temu, Łukasz90 napisał:

Mam delegacje z Ciupagowa w domu. Narzekają ,ze w Polsce bieda,że nie ma nigdzie internetu i zacofanie technologiczne w porównaniu z 10 lat.... Chyba jednak zrobię wszystko by zobaczyć te cuda w USA .Co Wy tam macie zamiast aut statki kosmiczne?

W PL internet jest na tysiac razy lepszym poziomie niz w US... Spytaj sie czy rachunkow czasem nie placa czekami...

• Upvote 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No wlasnie, ja tez czytalam ze w Polsce - ogolnie w Europie - internet jest lepszy niz tu... nie chcialam nic pisac bo nie znam sie na technice/komputerach

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
23 minuty temu, katlia napisał:

No wlasnie, ja tez czytalam ze w Polsce - ogolnie w Europie - internet jest lepszy niz tu... nie chcialam nic pisac bo nie znam sie na technice/komputerach

Przede wszystkim jest tanszy, szybszy i wiekszosci miast jest konkurencja. Tutaj ma sie jednego operatora - TWC, Comcast czy inny syf. W PL po skonczeniu sie umowy natychmiast dostaje sie propozycje jej odnowienia albo z obnizka ceny albo z szybsza predkoscia. Tutaj tylko podwyzszaja cene "bo skonczyla sie promocja".

A jezeli mowili o internecie mobilnym to centralnie ich p*******o albo maja wysoka goraczke.... U siebie w biurze sa miejsca gdzie nie mam zasiegu voice (!!!) a biuro znajduje sie w bardzo cywilizowanej okolicy.

• Upvote 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Booking.com

#kzielu ma racje! W Europie już jest albo wkrótce ma wejść przepis że provider musi określić minimalną prędkość internetu a w USA podają "up to...". Podstawowym mankamentem jest brak konkurencji. Skończył mi się dwuletni kontrakt w Verizon i w poniedziałek, będąc w Costco podszedłem do stoiska popatrzeć co tam teraz dają. Mam w tej chwili S5 i gdybym chciał zmienić na nowy musiałbym bulic w zależności od modelu bodaj do $39 miesięcznie przez dwa lata za S8+. Za nowego S5 chyba $25/MC. Żaden ze starych modeli nie jest za free. No, mogą mi dać trade za mojego S5 całe  $50. Niech się cmokna. 

Przeprowadziłem się na prowincję pół roku temu. Chciałem sam internet to dają nędzne DSL. Dobry internet tylko w pakiecie z TV cable i landline. Na kuta mnie to? Niech się cmokna. Doplacilem  $15 i komórka robi za hub dla tableta, laptopa i TV. 

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Andyopole a skąd wiedziałeś ,ze akurat to w pierwszej kolejności sami powiedzą. Wezwanie samej karetki (sam przyjazd do chorego -1000$) Dentystę maja za darmo ( w ramach ubezpieczenia- , płacą dodatkowo 950$ ubezpieczenia za całą rodzinę) .Gdyby chcieli zrobić rezonans od razu , na miejscu dodatkowo 1000$ dopłaty. Ostatnio trafił jeden do szpitala na prawie miesiąc zapłacił z własnych 6000$ a rachunek był według mnie bardzo  niski 250tys.$ (sztuczny oddech i chyba serce bo nie mogło podjąć własnej pracy) . Ale ogólnie to kij, bo  technologia stara w Polsce i to jest podstawowy problem . Zszokowali mnie bardzo bo im chodzi o prędkość neta i dostęp do WiFi podobno w Stanach jest wszędzie .Tak mnie to zszokowało ,ze drążyłem temat .Bo nie byłem ale z Waszych opowiadań Internet w Polsce dużo lepszy jest .Z dostępnością WiFi tez. A u nas wielki problem bo w Biedronce i Kauflandzie brak i w niektórych kawiarniach tez . Ja nie wiem czy nie ma problemu z WiFi w Polsce na amerykańskich urządzeniach  .Tak mnie wpienili ,ze chyba przejdę z nimi po Krakowie i im udowodnię ile tego jest…

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W PL tez masz dostep do internetu prawie w kazdym duzym centrum handlowym i nie tylko przynajmniej w Gdyni, co to zacofania to tutaj dopiero wprowadzaja karty czipowe i narzekaja, ze trzeba sie przestawic jak by to byl jakis rocket science, system bankowy jest 100 lat za murzynami.

• Upvote 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

2 minuty temu, Jackie napisał:

A my dziś zaczynamy przeprowadzkę :) 

Powodzenia :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 minuty temu, Jackie napisał:

Dwie przeprowadzki = powódź. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
4 godziny temu, Łukasz90 napisał:

Andyopole a skąd wiedziałeś ,ze akurat to w pierwszej kolejności sami powiedzą. Wezwanie samej karetki (sam przyjazd do chorego -1000$) Dentystę maja za darmo ( w ramach ubezpieczenia- , płacą dodatkowo 950$ ubezpieczenia za całą rodzinę) .Gdyby chcieli zrobić rezonans od razu , na miejscu dodatkowo 1000$ dopłaty. Ostatnio trafił jeden do szpitala na prawie miesiąc zapłacił z własnych 6000$ a rachunek był według mnie bardzo  niski 250tys.$ (sztuczny oddech i chyba serce bo nie mogło podjąć własnej pracy) . Ale ogólnie to kij, bo  technologia stara w Polsce i to jest podstawowy problem . Zszokowali mnie bardzo bo im chodzi o prędkość neta i dostęp do WiFi podobno w Stanach jest wszędzie .Tak mnie to zszokowało ,ze drążyłem temat .Bo nie byłem ale z Waszych opowiadań Internet w Polsce dużo lepszy jest .Z dostępnością WiFi tez. A u nas wielki problem bo w Biedronce i Kauflandzie brak i w niektórych kawiarniach tez . Ja nie wiem czy nie ma problemu z WiFi w Polsce na amerykańskich urządzeniach  .Tak mnie wpienili ,ze chyba przejdę z nimi po Krakowie i im udowodnię ile tego jest…

Ostatnio w USA modne jest zamawianie UBERa zamiast wzywania karetki. Podjeżdża szybciej a kosztuje kilkadziesiąt razy taniej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
14 minut temu, Jackie napisał:

Dokad ? Pamietam ze wynajmowaliscie apartament... Dom ? Relokacja do innego miasta ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Godzinę temu, kzielu napisał:

Dokad ? Pamietam ze wynajmowaliscie apartament... Dom ? Relokacja do innego miasta ?

To samo miasto, dwie ulice dalej. Nowe mieszkanie jest na jednym poziomie na drugim piętrze. Ciut mniejsze niż dotychczas, ale za to przepiękne :)  i z balonem. Aktualnie mamy (a raczej mieliśmy) 3 poziomowy townhouse. Syn miał własną sypialnię, game-room, oraz łazienkę na dolnym piętrze na tzw. garden level. My z kolei sypialnię, dwie łazienki i office na 2 piętrze, z salonem, half-bath, jadalnią i kuchnią na parterze. Fajny układ, ale młody ostatnio jest w domu tylko by spać, więc trochę szkoda płacić kupę kasy za coś czego się nie wykorzystuje. Zamiast $3000 będziemy płacić $1950 więc odłożymy więcej na downpayment.

Kupować będziemy za dwa lata jak młody skończy liceum i się wyprowadzi. Ja nie chcę pakować dużo kasy w kupno mieszkania. Będziemy tylko we dwoje, dzieciaki odchowane, no i wolimy przeznaczać pieniądze na podróże ;) Wystarczy nam dwusypialniowe z 1 łazienką, no może 1.5. Na yardy i ogródki nie mamy siły. Starzy jesteśmy :D  Jak tylko młody skończy high-school nie mamy powodu by nadal mieszkać w Oak Park. Prześliczne miasteczko, ale podatki od nieruchomości są obłędne.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja bardzo sobie chwale downsizing -- przeprowadzilismy sie z domu ktory mial 5 sypialni + den, do domku gdzie sa 3 sypialnie, w tym jedna w wykonczonej piwnicy, wiec tylko 2 na gorze. Akurat na 2 osoby i gosci od czasu do czasu. No i pozbylismy sie mase gratow. To zawsze dobre. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
6 godzin temu, Łukasz90 napisał:

A u nas wielki problem bo w Biedronce i Kauflandzie brak i w niektórych kawiarniach tez . 

LOL :D

Jackie powodzenia! 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

...wlasnie zaliczylem pierwsze zatrzymanie przez policje :) Pol mili od domu, dokladnie przed przedszkolem corki... Jak frajer, bo widzialem go w tym samym miejscu wczoraj...

W dodatku nie mam przedniej tablicy (bo nie :) ) i oczywiscie nie mialem pod reka dowodu ubezpieczenia. Cud ze zyje ;-) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
4 godziny temu, Jackie napisał:

To samo miasto, dwie ulice dalej. Nowe mieszkanie jest na jednym poziomie na drugim piętrze. Ciut mniejsze niż dotychczas, ale za to przepiękne :)  i z balonem. Aktualnie mamy (a raczej mieliśmy) 3 poziomowy townhouse. Syn miał własną sypialnię, game-room, oraz łazienkę na dolnym piętrze na tzw. garden level. My z kolei sypialnię, dwie łazienki i office na 2 piętrze, z salonem, half-bath, jadalnią i kuchnią na parterze. Fajny układ, ale młody ostatnio jest w domu tylko by spać, więc trochę szkoda płacić kupę kasy za coś czego się nie wykorzystuje. Zamiast $3000 będziemy płacić $1950 więc odłożymy więcej na downpayment.

Kupować będziemy za dwa lata jak młody skończy liceum i się wyprowadzi. Ja nie chcę pakować dużo kasy w kupno mieszkania. Będziemy tylko we dwoje, dzieciaki odchowane, no i wolimy przeznaczać pieniądze na podróże ;) Wystarczy nam dwusypialniowe z 1 łazienką, no może 1.5. Na yardy i ogródki nie mamy siły. Starzy jesteśmy :D  Jak tylko młody skończy high-school nie mamy powodu by nadal mieszkać w Oak Park. Prześliczne miasteczko, ale podatki od nieruchomości są obłędne.

Jak juz zdecydujecie sie kupowac, i narzekacie na podatki, to moze niesmialo zaproponuje przerzut na druga strone granicy stanowej ;) 

Godzinę temu, kzielu napisał:

...wlasnie zaliczylem pierwsze zatrzymanie przez policje :) Pol mili od domu, dokladnie przed przedszkolem corki... Jak frajer, bo widzialem go w tym samym miejscu wczoraj...

W dodatku nie mam przedniej tablicy (bo nie :) ) i oczywiscie nie mialem pod reka dowodu ubezpieczenia. Cud ze zyje ;-) 

No i za co cie zatrzymali i jaki wyrok dostales? :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz