Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

Też dodam coś od siebie, i powiem, że dzisiaj w końcu odważyłam się i odnalazłam badania potrzebne do wizy imigracyjnej. Tak jak się spodziewałam, będę musiała mieć pobraną krew, a jest to mój największy życiowy strach i fobia (miałam nadzieję, że zdarzy się cud i to wcale nie będzie potrzebne). I mimo, że czeka mnie to dopiero za ponad rok, już o tym myślę i się martwię!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. Będziesz tak dobra jak ja to Ci obrzydnie latanie. ;)

Ja się ciesze ze dość slabo mowie po angielsku bo latałbym bez przerwy.... A tak, dwa, trzy razy na rok...

e tam, jeśli będą mnie wysylać za free do domu? Count me in!

Rozmowe mialam w poniedzialek. ;)

Ja bym chciala miec w ogole jakakolwiek prace. Nie potrafie sobie tego wyobrazic. Jak czytam czasami posty niektorych osob na forum odnosnie pracy to tak sie zastanawiam nad moim zyciem i mi sie przykro robi. XD

Spokojnie, znajdziesz :) moja trafiła mi się też w sytuacji gdy nie miałam lepszej alternatywy. Nie była pracą idealną (wręcz na studiach zarzekałam się, że nigdy nie będę robiła w korpo), ale po pewnym czasie okazało się, że nie jest tak źle.

Też dodam coś od siebie, i powiem, że dzisiaj w końcu odważyłam się i odnalazłam badania potrzebne do wizy imigracyjnej. Tak jak się spodziewałam, będę musiała mieć pobraną krew, a jest to mój największy życiowy strach i fobia (miałam nadzieję, że zdarzy się cud i to wcale nie będzie potrzebne). I mimo, że czeka mnie to dopiero za ponad rok, już o tym myślę i się martwię!

Nie ma się co przejmować ;) jedno ukłucie i z głowy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam Ci biora kapke tej krwi. Zanim sie zorientujesz, ze ci zaczela pobierac to juz bedzie po wszystkim. Czego sie tu bac, rozumiem myszy czy szczury, ale taka mala igielka? :P

Spokojnie, znajdziesz :) moja trafiła mi się też w sytuacji gdy nie miałam lepszej alternatywy. Nie była pracą idealną (wręcz na studiach zarzekałam się, że nigdy nie będę robiła w korpo), ale po pewnym czasie okazało się, że nie jest tak zle.

Z tego co dobrze pamietam, to Ty cos dzialasz z finansami, tak? ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie. Należę do tej grupy ludzi, którym serce mocniej bije jak nauczą się nowej funkcji w excelu :)

Haha, ja cos tam dzialalam troche z finansami, rachunkowoscia i podatkami w Polsce. Ale nie wiem na ile moje wyksztalcenie i doswiadczenie mi sie przyda gdziekolwiek za granica. Moze kiedys. ;)

Chcialby ktos skomentowac dzisiejsze wyniki wyborow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, ja cos tam dzialalam troche z finansami, rachunkowoscia i podatkami w Polsce. Ale nie wiem na ile moje wyksztalcenie i doswiadczenie mi sie przyda gdziekolwiek za granica. Moze kiedys. ;)

Chcialby ktos skomentowac dzisiejsze wyniki wyborow?

Co do wyborow. Amerykanskie "mohery" już po wyborach prezydenckich zaczely przygotowywać spisy mienia przesiedlenia. Teraz już maja gotowe i będą zglaszac się do polskich konsulatow i wracac do swojej wymarzonej Polski na stale.

Najbardziej smieszy mnie protest amerykanskich moherow przeciw wiekowi emerytalnemu 67 lat. Tutaj taki obowiazuje od dawna i jakos to im nie przeszkadza, zasuwają na dwóch, trzech pracach, często w soboty i niedziele a tak ich boli krzywda ludu w Polsce.

W każdym razie, lecąc do Polski w grudniu najbardziej obawiam się ze będą już zorganizowane lotne patrole sprawdzające posiadanie rozanca lub odpytujace przybywających na swieta rodakow dziesięciu przykazan "na wyrywki". Przygotuje sobie sciagę.... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyborow. Amerykanskie "mohery" już po wyborach prezydenckich zaczely przygotowywać spisy mienia przesiedlenia. Teraz już maja gotowe i będą zglaszac się do polskich konsulatow i wracac do swojej wymarzonej Polski na stale.

Najbardziej smieszy mnie protest amerykanskich moherow przeciw wiekowi emerytalnemu 67 lat. Tutaj taki obowiazuje od dawna i jakos to im nie przeszkadza, zasuwają na dwóch, trzech pracach, często w soboty i niedziele a tak ich boli krzywda ludu w Polsce.

W każdym razie, lecąc do Polski w grudniu najbardziej obawiam się ze będą już zorganizowane lotne patrole sprawdzające posiadanie rozanca lub odpytujace przybywających na swieta rodakow dziesięciu przykazan "na wyrywki". Przygotuje sobie sciagę.... ;)

Dla mnie jedynie zaskakujace jest jak krotka jest pamiec Polakow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jedynie zaskakujace jest jak krotka jest pamiec Polakow...

Polacy mimo wszystko maja zrypane mozgi przez komune. Glosuja na tego, kto im obieca więcej darmochy. Przywykli do maksymy "czy się stoi czy się lezy...."

Nikt nie kojarzy ze aby więcej mieć trzeba więcej pracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, ja cos tam dzialalam troche z finansami, rachunkowoscia i podatkami w Polsce. Ale nie wiem na ile moje wyksztalcenie i doswiadczenie mi sie przyda gdziekolwiek za granica. Moze kiedys. ;)

Chcialby ktos skomentowac dzisiejsze wyniki wyborow?

jeśli rachunkowość to warto nad CPA pomyśleć - w niektórych stanach tylko wykształcenie i egzaminy są porzebne (bez praktyki). Kiedyś jak to sprawdzałam to chyba mi wyszło że musiałabym się na 2-3 kursy w lokalnym college'u zapisać.

Ogólnie polecam trochę lektury fachowej albo darmowych e-learningów (mam trochę stron z e-learninagi polike'owanych, mogę podesłać) coby podszkolić język, podrasować CV (zwane inaczej resume) i wysyłać zgłoszenia ;)

Polacy mimo wszystko maja zrypane mozgi przez komune. Glosuja na tego, kto im obieca więcej darmochy. Przywykli do maksymy "czy się stoi czy się lezy...."

Nikt nie kojarzy ze aby więcej mieć trzeba więcej pracować.

nic tylko zostać w PL i robić dzieci. 500 zł na dziecko piechotą nie chodzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...