Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

Ale ten typ myślenia pasuje generalnie do tego, gdzie chce zabrać nas PiS.

Świat szuka innych źródeł energii, a my przykuci do węgla.

To jeszcze nas mentalnie cofną i się wszystko wyrówna ;)

Joanna wiesz jak to jest. Jest lobby sa miejsca pracy to sie niestety grzeje na wegiel.

Sami finansjerzy byc nie moga. Swoja droga to chyba lepiej w biurze pod krawatem niz na dole.

Co do Pis to ja ogolnie jestem za podejsciem do polityki PO czyli sasiad to przyjaciel co sie z nim biznesy robi a nie idzie na wojne. Tylko prawda jest taka ze poza wykorzystaniem kasy z unii to Polska dalej jest w miejscu gdzie placimy 4 zl za euro i dolka. Wejsca do strefy euro po takim kursie nie widze. a zycia za minimalna pensje w Polsce nie wyobrazam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ze slaska jestem ale zawsze mnie zastanawialo to jak otrzymuje sie energie elektryczna z wegla. jak sie przyjzec schematowi to jest turbina i generator. nie daloby sie tego zwykla pompa obejsc ? naprawde trzeba tyle wegla palic ?

a co do pracy na dole to sa takie warunki ze niejeden krawaciorz nawet 15 min nie wytrzyma. gorac nie ma czym oddychac , ciemno jak w ... , i ten strach o zycie

A czym ta pompe napedzisz ? I generator ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposob PO szukalo innych zrodel energii? Opozniajac elektrownie atomowa, a pod koniec rzadow nawet wspominajac o jej anulowaniu?

A czy ja powiedziałam, że szukało?

Też mi przeszkadzało, że nie bardzo umiało podjąć jakieś decyzje, tylko się migało.

Joanna wiesz jak to jest. Jest lobby sa miejsca pracy to sie niestety grzeje na wegiel.

Sami finansjerzy byc nie moga. Swoja droga to chyba lepiej w biurze pod krawatem niz na dole.

Oczywiście, że lepiej w biurze, niż na dole. Tego nie neguję. Dziwię się tylko tym, co na dole, że im nie przeszkadza pracować aż na tylu, co na górze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym ta pompe napedzisz ? I generator ?

no wlasnie o to chodzi jak wydajny jest taki generator. jak jest zajebiscie wydajny to jedno wyjscie idzie :"na miasto" a drugie do pompy.

? da sie czy gdzies jest myk.

a generator jest napedzany mechanicznie opadajaca woda chodz pewnie trzeba jakies pewnie pole wytworzyc zeby mogl zbierac elektrony. przynajmniej ja to tak widze

Oczywiście, że lepiej w biurze, niż na dole. Tego nie neguję. Dziwię się tylko tym, co na dole, że im nie przeszkadza pracować aż na tylu, co na górze.

to ogolnie wiadomo ze gornicy pracuja na zwiazki, zarzad i warszawke.

tylko u Slazakow ta praca to juz troche taki nalog sie zrobil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie o to chodzi jak wydajny jest taki generator. jak jest zajebiscie wydajny to jedno wyjscie idzie :"na miasto" a drugie do pompy.

? da sie czy gdzies jest myk.

a generator jest napedzany mechanicznie opadajaca woda chodz pewnie trzeba jakies pewnie pole wytworzyc zeby mogl zbierac elektrony. przynajmniej ja to tak widze

Daj Pan spokoj.... Generator napedza turbine, turbine trzeba jakos napedzic - wiatrem, woda lub energia z wegla / wytworzona w reaktorze atomowym. Twoj koncept to peerpetum mobile, sprobuj moze Nobla dostaniesz jak zadziala (hint - nie zadziala). Serio myslisz ze nikt nie myslal przez tyle lat nad tym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie jak widzialem schemat to serio sie czulem jakbym wymyslil cos na nobla ;) ;) ;). i nie bylo tak jak Ty piszesz reaktor atomowy. tylko woda normalnie napedza turbine a turbina generator .

Schemat działania elektrowni węglowej
1. Chłodnia kominowa
2. Pompa wody chłodzacej
3. Sieć przesyłowa
4. Transformator blokowy
5. Generator
6. Część niskoprężna turbiny
7. Pompa wody zasilającej
8. Skraplacz
9. Część średnioprężna turbiny
10. Schładzacz pary
11. Część wysokoprężna turbiny
12. Odgazowywacz
13. Podgrzewacz
14. Podajnik węgla
15. Zbiornik węgla
16. Młyn węglowy
17. Walczak
18. Zbiornik popiołu
19. Przegrzewacz pary
20. Wentylator powietrza
21. Międzystopniowy przegrzewacz pary
22. Czerpnia powietrza
23. Podgrzewacz wody
24. Podgrzewacz powietrza
25. Filtr spalin
26. Wentylator spalin
27. Komin

https://pl.wikipedia.org/wiki/Elektrownia_cieplna#/media/File:PowerStation.svg

kaj tu masz reaktor atomowy ?

Elektrownia cieplna (konwencjonalna lub jądrowa) – zespół urządzeń produkujący energię elektryczną wykorzystując do tego celu szereg przemian energetycznych, wśród których istotne znaczenie odgrywa ciepło. Energia cieplna pochodzi zwykle ze spalania paliwa w kotle parowym. Służy ona do podgrzania i odparowania wody oraz przegrzania pary wodnej. W turbinie następuje zamiana energii cieplnej pary na energię mechaniczną odprowadzaną wałem do generatora elektrycznego, w którym zamieniana jest na energię elektryczną. W elektrowni wykorzystującej układ turbiny gazowej ciepło dostarczane jest w komorze spalania (układ otwarty), bądź w wymienniku ciepła (układ zamknięty).

to jest jedna z wersji . Inne jakie widzialem to podgrzewania i schladzanie wody zeby spadala na turbine i napedzala ja

ja tylko zadaje pytania bo widocznie o czyms nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowana większość elektrowni wytwarza energię elektryczną w ten sam sposób - para wodna napędza turbinę generatora. Jedynie sposoby wytwarzania energii cieplnej potrzebnej do zamiany wody w parę są różne - reaktor, piece węglowe/gazowe

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie jak widzialem schemat to serio sie czulem jakbym wymyslil cos na nobla ;) ;) ;). i nie bylo tak jak Ty piszesz reaktor atomowy. tylko woda normalnie napedza turbine a turbina generator .

No coraz ciepłej. I teraz żeby napedzic cokolwiek (w tym przypadku turbinę ) trzeba wykonac pracę i włożyć energię. Skąd ona się bierze ? Ja nie chce brzmieć niegrzeczne ale to jest fizyka z podstawówki a Ty niepotrzebnie zawracasz sobie głowę schematami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...