Skocz do zawartości

Wrzesień 2014 - Nowy Jork


Aslan

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Do Coney Island: 1 lub 2 do 59th st. przesiadka na D i wiooo aż do końca linii - przystanek Coney Island/Stillwell Ave. Czy warto? Hmm...dość długa podróż, ale to najbliższa Manhattanu plaża no i historyczne wesołe miasteczko.

Jimmy Fallon obecnie prowadzi The Tonight Show. Rezerwacja biletów:

http://www.nbc.com/the-tonight-show/blogs/2766

TKTS - lokallizacje i godziny:

http://www.nytix.com/Broadway/DiscountBroadwayTickets/TKTS/hoursofoperation.html

Sky Room/Press Lounge - lokale nastawione na imprezy firmowe i turystów. Nie martw się o strój. Mogą być nawet jeansy, oby nie poplamione i i nie podarte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu polecam kupić kartę NY Pass lub Explorer choć ta pierwsza ma więcej przywilejów. Bez takiej karty nawet i we wrześniu można stać w kolejkach marnując przy tym sporo czasu. Najgorsze kolejki były na Ground Zero, we wrzesniu to chyba trzeba będzie tam stać pól dnia i na Empire gdzie była tylko jedna kolejka bez względu czy ktoś ma kartę czy nie stoi się średnio 2-3h, poza sezonem letnim. Ogólnie myślę, że się zmieścicie w 2 tyg. jak dobrze rozpracujecie sobie plan dnia, choć zawsze trzeba brać pod uwagę że coś może ulec zmianie :) Aha dodałabym jeszcze muzeum Interpid, fajna sprawa szczególnie super wygląda to na dachu :) jeżeli chodzi o zakupy to owszem trzeba zobaczyć Macy's Century 21, Forever 21 itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych kolejek to się właśnie zaczynam obawiać. Wiadomo, że nawet najlepszy plan nigdy nie jest doskonały i trzeba go modyfikować, ale może te 2 tygodnie faktycznie starczą nam na zobaczenie chociaż pobieżnie całej naszej listy. Póki co mam zaplanowane 2 dni, ale daleko jeszcze do września :) 11 września w ogóle nie chcemy się pchać na dolny Manhattan bo pewnie będą tam tłumy. Zaraz spojrzę na to muzeum Intrepid co to za ciekawostka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych kolejek to się właśnie zaczynam obawiać. Wiadomo, że nawet najlepszy plan nigdy nie jest doskonały i trzeba go modyfikować, ale może te 2 tygodnie faktycznie starczą nam na zobaczenie chociaż pobieżnie całej naszej listy. Póki co mam zaplanowane 2 dni, ale daleko jeszcze do września :) 11 września w ogóle nie chcemy się pchać na dolny Manhattan bo pewnie będą tam tłumy. Zaraz spojrzę na to muzeum Intrepid co to za ciekawostka ;)

2 tyg na NY to powinno z gorka starczyc. Za mlodu zrobilem NYC w 5 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Mój wyjazd zbliża się dużymi krokami i chciałabym zamówić transport z Newark na Manhattan. Miałam wybraną firmę Go Airlink, ale dzisiaj coś mnie tknęło i dopiero zaczęłam czytać opinie na tripadvisor. To niestety był mój błąd. Są same złe opinie o nich i każdej innej firmie o której czytałam. Już sama nie wiem czy mam rezerwować czy nie. Może ktoś coś polecić? A może nie mam nic zamawiać i dogadamy się z jakimś taksówkarzem i zawiezie nas też za tą samą kwotę co bus? Gorzej jednak będzie w drugą stronę już jak będziemy wracać to nie ma takiej opcji że wyjdziemy sobie i ot tak złapiemy taxi na lotnisko. Chyba, że się mylę?

Dodam, ze w jedną stronę będzie nas 4 i każda ma bagaż główny i podręczny a z powrotem będzie nas 3 na Newark a jedna na inne lotnisko.

Ze względu na tą ilość bagaży i długą podróż za nami nie chcemy korzystać z transportu publicznego. Wolimy coś od razu na miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anubis a to są te wszystkie żółte taksówki tylko, że większe? Zmieścimy się w 4 osoby i tyle bagaży?

A powiedz mi czy taką taxi też można zamówić na telefon? Chodzi mi później o drogę powrotną z mieszkania na Newark, a jeszcze międzyczasie 2 z nas jadą do Vegas i też znowu trzeba coś zamówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anubis a to są te wszystkie żółte taksówki tylko, że większe? Zmieścimy się w 4 osoby i tyle bagaży?

A powiedz mi czy taką taxi też można zamówić na telefon? Chodzi mi później o drogę powrotną z mieszkania na Newark, a jeszcze międzyczasie 2 z nas jadą do Vegas i też znowu trzeba coś zamówić.

Przed terminalem czeka kolejka na taksówki a te podjeżdżają sznureczkiem,no i jest taki "dyżurny ruchu" - jeżeli zauważy że podjeżdżająca akurat taksówka będzie dla Was za mała, wpakuje Was w następną, możliwie większą. Na lotniska jezdzi dużo większych taxi właśnie z powodu bagaży.

Możesz zamówić telefonicznie tzw. car service. Jest ich do licha. Zamów dzień wcześniej. Oddzwonią jak samochód będzie przed domem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...