Skocz do zawartości

Ile czeka sie na Zielona Karte (sponsorowanie przez rodzine)


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos orientuje sie ile czasu zajmuje obecnie rozpatrzenie petycji? Ja mam petycje zlozona na poczatku 2002 roku (rozpatruje ja USCIS w Nebrasce). Sledze informacje na stronie rzadowej, ale tam od przeszlo pol roku nie zmienia sie data aktualnie rozpatrywanych spraw (jest to niby 13 kwietnia 2001). Przez telefon nie udzielaja informacji na ten temat. Z kolei w biuletynie wizowym widnieje informacja,ze aktualnie nadawane sa numery wiz imigracyjnych dla osob z data 22 maja 2001. Nic juz nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Petycje zlozyl moj MAZ - REZYDENT.

O ile dobrze zrozumialam informacje na oficjalnej stronie USCIS (aczkolwiek moj angielski nie jest perfekcyjny), to najpierw sprawa powinna byc zatwierdzona w Nebrasce, a potem przekazana do Centrum Wizowego w celu nadania numeru wizy imigracyjnej. Potem mozna juz sie starac o Adjustment of Status. Zastanawiam sie wiec jakim cudem rozpatrywana jest data 13 kwietnia '01, a numery wiz sa przydzielane juz dla 22 maja, skoro tych petycji nawet jeszce nie ma w Centrum Wizowym. Albo oni tam maja burdel, albo ja zle interpretuje te procedury.

Jesli ktos jest kompetentny w tej dziedzinie, to blagam niech mnie oswieci!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tera to ja zglupialem ja rowniez jestem sponsorowany prr rodzicow petycja wplynela w 2001 roku w lipcu a te daty co podalas to mnie wszokowalas bo ja nie wiem gdzie sprawdzac jaka dokladnie data jest rozpatrywana (moj status sponsorowanie przez rodzine(matka-rezydent) 26 lat kawaler) jesli ktoras byle ktora data byla prawdziwa to i tak mi zostaloby blisko czy to mam tak rozumiec dajcie znac bo jak by sie to potwierdzilo to sie uchleje) hehe zartuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cie Grzesiu!

Aktualne daty nadawania numerow wizom przez National Vasa Center mozesz sprawdzic:

- po polsku: http://www.prawoimigracyjneusa.com/ (kliknij na "rozpatrywanie petycji")

- po angielsku: http://travel.state.gov/visa/frvi/bulletin...letin_1360.html

Co do dat petycji rozpatrywanch w Nebrasce, to dostepne sa na stronie:

https://egov.immigration.gov/cris/jsps/Proc...Center=Nebraska

Dla mnie sa to inne daty niz dla Ciebie, bo mnie sponsorowac bedzie maz, a Ciebie rodzice.

Pozdrowionka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm oki stronki znam ale na stronie egov.com jest napisane ze

"petition for alien relative-pernament resident(czyli ci co posiadaja green card-o ile sie nie myle) filling for an unmarried son and doughter over 21 years old-april 13 2001 czyli ja sie z tej kategorii bym sie zaliczal skoro moi rodzice nie sa obywatelami usa a tyleko maja green card ona zlozyli na mnie petycje w roku 2001 a dokaldniej 2 lipiec i przyslali mi nawet pismo z National Visa Center ze moja data priotytetowa jest 2 lipiec 2001 rok. czyli wsio bylo by fajnie ale..... na stronie www.prawoimigracyjne.pl w dziale rozpatrywanie petycji jest napisane"Family Second Preference, 2 B: F2B - 01 STYCZNIA 1996 : niezonaci synowie oraz niezamezne corki ( w wieku powyzej 21 lat ), ktorych przynajmniej jedno z rodzicow ma ‘zielona karte‘. do jasnej cianej ( bo przeklinac nie wolno:) hehe i nie lubie na co mam patrzec. na stronach z innymi forami pisza ze oczekiawnie na Green card w moim przypadku moze potrwac od 4 do 5 lat(oby tak bylo) ale z tego co jest napiasne na stronie prawoimigracyjne.pl to wcale mi sie nie usmiecha no i czekac jeszcze okolo 5 lat no chyba ze w rok rozpatruja wiecje petycji to przy dobrych wiatrach bylo by to za jakies 10 lat czy to wogole jest mozliwe aby tyle czekac przeciz to jest troszke dziwne:)) najwyrazniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://travel.state.gov/visa/frvi/bulletin...letin_2539.html

W Visa Bulletin sa dokladnie te same dane co www.prawoimigracyjneusa.com ..... A Visa Bulletin jest wytyczna.

   All Chargeability Areas Except Those Listed   CHINA-mainland born   INDIA   MEXICO   PHILIP-PINES

Family                

1st  08APR01  08APR01  08APR01  01JAN83  08FEB91

2A*  22MAY01  22MAY01  22MAY01  22MAY98  22MAY01

2B  01JAN96  01JAN96  01JAN96  01JAN91  01JAN96

3rd  01FEB98  01FEB98  01FEB98  01JAN92  01SEP90

4th  08SEP93  08SEP93  15JAN93  01JAN87  01JAN83

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak - nie ma tu znaczenia szybkosc rozpartywania petycji ( o czym piszesz w swoim poscie ) - ma natomiast znaczenie ilosc wydawanych rocznie wiz dla kazdej kategorii. Dla twojej kategorii nie ma zbyt wielu wiz - jest to liczba ograniczona - wiec dlatego bedziesz czekal jeszcze co najmniej kilka lat (chyba, ze ktorys z rodzicow sie naturalizuje - wtedy bedzie szybciej ). Na pewno bedziesz czekal jeszcze kilka dobrych (chyba, ze zmieni sie prawo...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Grzeska:

Piszesz, ze dziwne, zebys mial czekac jeszcze ok. 10 lat na GC. Niestety jest to bardzo prawdopodobne. Prawo imigracyjne jest bezduszne. Bo jak skomentowac fakt rozdzielania rodziny z dwojka malych dzieci na kilka lat? (Wg. prawa, podczas gdy ja czekam na GC moj maz musi mieszkac w USA, a ja w Polsce; oczywiscie przyjezdzam do niego co pol roku na wizie turystycznej, ale co to za zycie. Ile rodzin rozpadlo sie juz przez te glupie przepisy? )

Z innej beczki: pisales, ze dostales list z National Visa Center, ze Twoje papiery wplynely w lipcu 2001. Czyli dostales dwa potwierdzenia jedno z USCIS, a drugie z NVC? Probuje to ustalic, bo ja dostalam tylko Notice of Action z USCIS. Czyzby tamto drugie zagubila poczta?

Do Kariny:

Widze, ze orientujesz sie dobrze w sprawach imigracyjnych. Mam kilka pytan, na ktore nie moge znalezc odpowiedzi lub informacje sa sprzeczne na roznych forach.

1. Czy w mojej kategorii (wspolmalzonkowie rezydentow) przydziela sie duzo wiz rocznie? (w tej chwili czekam 3 lata, jak dlugo jeszcze?)

2. Jak wyglada cala ta imigracyjna procedura, bo nadal nikt mi nie odpowiedzial. Czy papiery od razu w momencie zlozenia w USCIS sa przesylane tez do NVC i leza sobie w tych dwoch miejscach czekajac na swoja kolej? Czy tez najpierw musza byc zatwierdzone przez USCIS, a dopiero potem wyslane do NVC?

Napisz jakbys miala chwilke. Z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...