Skocz do zawartości

Czy Odbędzie Się Dv 2016? Sugestie Lub Jakies Linki Z Informacjami?


Rekomendowane odpowiedzi

Małżeństwo z obywatelem usa też nie powinno dawać żadnych praw. Bo niby czemu i czym to sie różni od loterii, a nawet gorzej bo tu są chociaz jakieś wymogi.

Sprobuj coś z sensem napisać bo cos Ci kiepsko idzie... Personalne przytyki sobie oszczedz.

Btw - gdyby nie małżeństwo z obywatelem, to nigdy do US bym się nie przeniósł. Jezdzilem tu od 14 lat służbowo żeby było jasne, a bardziej permanentnie przyjechalem na L1B. Głupio Ci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Kzielu, skąd u Ciebie tyle złych emocji? <_<

A to nie wiesz że ściąganie żon dla Amerykanów to niezły interes?

Jeśli chodzi o loterię - według mnie jest ok, dzięki niej mogą znaleźć się w USA młodzi ludzie, którzy prawdopodobnie nie mieli by szans w inny sposób (brak studiów wyższych i doświadczenia zawodowego) I co z tego że taki młody Kajtek świeżutki po liceum/technikum będzie zapie....... w np taksówce. Daj mu 10 lat - wykształci się/znajdzie lepszą pracę itd. Jeśli niektórzy z was są przeciwni loterii - to jaka mogłaby być alternatywa (pomijam małżeństwo z obywatelem) dla takiego szczypiorka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam nadzieje, ze loteria zostanie zlikwidowana, a miejsca ktore po niej zostana dostana ludzie np na HB 1 ktorzy pracuja tu po 5-10 lat i nie moga dostac GC, albo dla tych ktorzy pokonczyli tu studia i doktoraty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupio? Niby czemu. Po prostu Cię nie lubię, tyle jadu od Ciebie bije zawsze...aż się odechciewa rodaków za granicą :(

miqhs za to ja lubię czytać twoje posty. Jakiś taki optymizm z nich bije. Mam nadzieję, że na miejscu spotkasz więcej życzliwych Ci osób. Tymi tutaj się nie przejmuj, nie warto marnować pozytywnej energii ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego jadu ? O zlikwidowaniu DV pisalem juz dawno - nie ma ona zadnego sensu ze wzgledu na losowosc ludzi w niej wybieranych a jej podstawowe zalozenie (diversity) dawno temu sie zdeaktualizowalo.Znacznie wiekszy sens by mial system bazujacy na kwalifikacjach - ktory byl proponowany, tylko caly projekt ugrzazl w przepychankach miedzypartyjnych.

Mnie ogolnie to zwisa - chocby ze wzgledu na powyzsze, ale czysto z puktu widzenia osoby mieszkajacej tu, wole zeby imigracje umozliwiono ludziom ktorzy cos potrafia, niz zbieraninie z ktorej czesc sobie niezle poradzi, czesc po kilku miesiacach uderzy o food stamps.

U mnie nie ma zadnych zlych emocji - nie ma zadnych sensownych argumentow poza kontynowaniem DV - i wiekszosc sensownie myslacych ludzi (patrz KaeR - bioracy zreszta udzial w loterii) dobrze o tym wie. Ja nie mam nic do miqhs, ktora moj post odbiera jako atak na siebie (nie wiem dlaczego) i ripostuje bezsensownym postem celujacym prosto we mnie.


Kzielu, skąd u Ciebie tyle złych emocji? <_<

A to nie wiesz że ściąganie żon dla Amerykanów to niezły interes?

Jeśli chodzi o loterię - według mnie jest ok, dzięki niej mogą znaleźć się w USA młodzi ludzie, którzy prawdopodobnie nie mieli by szans w inny sposób (brak studiów wyższych i doświadczenia zawodowego) I co z tego że taki młody Kajtek świeżutki po liceum/technikum będzie zapie....... w np taksówce. Daj mu 10 lat - wykształci się/znajdzie lepszą pracę itd. Jeśli niektórzy z was są przeciwni loterii - to jaka mogłaby być alternatywa (pomijam małżeństwo z obywatelem) dla takiego szczypiorka?

A skad zalozenie ze kazdemu na swiecie nalezy sie szansa mieszkania w US ? Myslac tym utopijnym tropem, PL byla by daaaaleko na koncu kolejki bo jest z pol setki panstw gdzie mlodzi Kajtkowie maja tysiac razy mniejsze szanse niz w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kzielu - a skąd założenie Twoje że ja uważam że każdemu na świecie należy się szansa mieszkania w US? Na 10 kajtków znajdzie się 1 który chciałby mieszkać i pracować poza Polską - w Kanadzie/Australii/USA. Kanada dla takich osób zaoferowała program, USA nie. No i młodzik pojedzie do Kanady, znajdzie pracę i dostanie pozwolenie pobytu i pracy, pójdzie sobie później na studia / założy własny interes / będzie płacił podatki / spłodzi potomków. Ma to jakiś sens.

Faktycznie najlepiej ściągać Mądre Głowy z co najmniej doktoratem. Ale przecież nie na tym USA zostały zbudowane :) Sorry za moje utopijne względnie idealistyczne podejście do tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest, ze tak to kazdy krytykuje w Polsce wszystko, sluzba zdrowia - be, politycy - be, prawo - be, a jak komus nie podoba sie system loterii to od razu, ze czlowiek zolcia pluje? System jest do bani. Kropka. Gdyby to byl jakis sposob na lepsza Ameryke, to nikt by nie dyskutowal o jej likwidacji. Loteria zyje jeszcze tylko z jednego powodu: nie mozna jej ot tak sobie jej zlikwidowac. Trzeba zmieniac prawo. Czy 50K rocznie zmieni cos w USA? Nie. Co wiecej, wielu zwyciezcow juz w USA nie ma. Jak ostatnio probowalem nawiazac kontakt ze znajomymi z loterii, 3 z 5 juz jest u siebie w kraju z paszportem USA. Tak buduja Ameryke, serfaina. Jak pamietam legalnie zbytnio tez w USA nie pracowali.

Jakbyscie sie nie starali, nie ma argumentow na obrone loterii. Jesli wygram w 2015, to zdania nie zmienie. Daja za darmo GC? Biore, ale to nie oznacza, ze zdurnialem i nagle system nabral jakiegos sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie pragnę podkreślić że wśród osób myślących o emigracji z Polski jest pewna grupa która myśli o tym na poważnie, przy czym są to młode osoby, w takcie studiów. Ty KaeR podajesz że 3 na 5 osób wróciło do Pl, to ja powiem że ze wszystkich osób, które wyemigrowały do USA / Kanady / Australii jedyną osobą która wróciła jest pani w wielu emerytalnym. Pozostali normalnie funkcjonują i co więcej, ściągają swoje rodziny. Moim zdaniem ważne jest podejście do tematu emigracji przez potencjalnego emigranta. I wcale nie są to osoby szczególnie wykształcone czy super profesjonaliści.

Dla takich osób loteria jest dobrym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla takich osób loteria jest dobrym rozwiązaniem.

Moim zdaniem ważne jest podejście do tematu emigracji przez potencjalnego emigranta. I wcale nie są to osoby szczególnie wykształcone czy super profesjonaliści.

Serafina - loteria jest dobrym rozwiazaniem dla kazdego, bo mu z nieba spada mozliwosc emigracji. To jest oczywiste i nie ma wielkiego sensu tego poruszac. Zamiast tego wylicz moze dlaczego loteria jest dobrym rozwiazaniem dla US i co US z tego ma...

Prawda jest taka ze nie ma absolutnie nic, i przy najblizszej aktualizacji prawa imigracyjnego (ktore sie moze nie zdazyc przez najblizsze x lat) zostanie ubita. Z tego dokladnie powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...