Skocz do zawartości

Czy Odbędzie Się Dv 2016? Sugestie Lub Jakies Linki Z Informacjami?


Rekomendowane odpowiedzi

Jedynie pragnę podkreślić że wśród osób myślących o emigracji z Polski jest pewna grupa która myśli o tym na poważnie, przy czym są to młode osoby, w takcie studiów. Ty KaeR podajesz że 3 na 5 osób wróciło do Pl, to ja powiem że ze wszystkich osób, które wyemigrowały do USA / Kanady / Australii jedyną osobą która wróciła jest pani w wielu emerytalnym. Pozostali normalnie funkcjonują i co więcej, ściągają swoje rodziny. Moim zdaniem ważne jest podejście do tematu emigracji przez potencjalnego emigranta. I wcale nie są to osoby szczególnie wykształcone czy super profesjonaliści.

Dla takich osób loteria jest dobrym rozwiązaniem.

Tak, ale to wciaz nie jest argument. Gdyby taki system funkcjonowal w Polsce, to bylaby wrzawa. Wiekszosc Amerykanow nie zdaje sobie sprawy, ze cos takiego istnieje. Nie przypominam sobie, zebym uslyszal w jakiejkolwiek dyskusji o reformie, w amerykanskiej telewizji czy radiu, slowo o loterii a jestem dosc oczytany i osluchany. Wspominasz jakis Kajtkow. Domyslam sie, ze przecietny Amerykanin nie chce tu tego Kajtka widziec na oczy. Smutna prawda, ale prawda. Przypuszczam, ze do mnie tez miloscia nie palaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

niestety mogę tylko podać argumenty będąc Polką mieszkającą w Polsce, za tym, dlaczego loteria jest dobra

Natomiast jeśli USA opłaca się ściągać ludzi to niech to robią dalej, jeśli nie to niech przestaną. Nie śledzę przemów Obamy ani kongresmenów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety mogę tylko podać argumenty będąc Polką mieszkającą w Polsce, za tym, dlaczego loteria jest dobra

Natomiast jeśli USA opłaca się ściągać ludzi to niech to robią dalej, jeśli nie to niech przestaną. Nie śledzę przemów Obamy ani kongresmenów

Moment, czy Ty przypadkiem nie emigrujesz do stanow (sorry nie pamietam)? Jesli tak, to Ciebie przemowy Obamow i kongresmenow, i kogo USA sciaga wlasciwie dotycza bardziej niz mnie. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast tego wylicz moze dlaczego loteria jest dobrym rozwiazaniem dla US i co US z tego ma...

Najwidoczniej COŚ USA z tego musiało mieć pozytywnego, skoro nie zostało to wycofane od razu po wprowadzeniu

Moment, czy Ty przypadkiem nie emigrujesz do stanow (sorry nie pamietam)? Jesli tak, to Ciebie przemowy Obamow i kongresmenow, i kogo USA sciaga wlasciwie dotycza bardziej niz mnie. :>

Tak bardzo śledzę politykę jak Amerykańscy obywatele :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety mogę tylko podać argumenty będąc Polką mieszkającą w Polsce, za tym, dlaczego loteria jest dobra

Natomiast jeśli USA opłaca się ściągać ludzi to niech to robią dalej, jeśli nie to niech przestaną. Nie śledzę przemów Obamy ani kongresmenów

Spokojnie - przyjezdziesz, pomieszkasz to zaczaisz skad takie rzeczy sie biora - prawo tutaj ustanawiane jest na podstawie tego co aktualna grupa kongresmenow probuje przepchnac - albo wprost, albo na boku ukrywajac to jako czesc "wiekszego" bill.

Tak zostala ustanowiona DV, w ten sposob jakies tam kraje dostaja specjalne pule wiz pracowniczych, itd... Szeroka publika ma marne pojecie jak wyglada prawo a zdecydowana wiekszosc to kompletnie za przeproszeniem wali.

Reforma imigracyjna interesuja sie praktycznie tylko i wylacznie srodowiska latynoskie (dla ktorych to glosow ta reforma a dokladnie jej projekt w ogole powstal) i troszeczke srodowiska STEM - ktore licza na zmiane prawa. Reszta ma to centralnie gdzies. Postaw siebie w sytuacji przecietnego amerykanskiego taxpayera ktorym bedziesz za pare miesiecy - ze swoich podatkow utrzymujesz KCC oraz jakas czesc tychze imigrantow, ktorzy po przyjezdzie uderza od razu po benefity w rodzaju food stampow (przyklad byl na forum).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwidoczniej COŚ USA z tego musiało mieć pozytywnego, skoro nie zostało to wycofane od razu po wprowadzeniu

Tak bardzo śledzę politykę jak Amerykańscy obywatele :)

Obawiam sie ze masz bardzo wyidealizowane pojecie o tym jak dziala amerykanskie prawo. W porownianiu do niego, Polska to ideal demokracji. Sprobuj poczytac ile to milionow $ przyznali sobie pracownicy Veteran Affairs w dopiero co odkrytej aferze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość espe

Tak, ale to wciaz nie jest argument. Gdyby taki system funkcjonowal w Polsce, to bylaby wrzawa. Wiekszosc Amerykanow nie zdaje sobie sprawy, ze cos takiego istnieje. Nie przypominam sobie, zebym uslyszal w jakiejkolwiek dyskusji o reformie, w amerykanskiej telewizji czy radiu, slowo o loterii a jestem dosc oczytany i osluchany. Wspominasz jakis Kajtkow. Domyslam sie, ze przecietny Amerykanin nie chce tu tego Kajtka widziec na oczy. Smutna prawda, ale prawda. Przypuszczam, ze do mnie tez miloscia nie palaja.

Dokładnie tak, pamiętam jak kiedyś kilku amerykanom z klasy tzw. średniej tłumaczyłem że jest taki program gdzie się losuje kto może przyjechać do US. Generalnie za głowę się łapali :) Jak to się losuje??? Jak to loteria??? A co nasz kraj to wesołe miasteczko??? Poważnie takie były reakcje. A co do emocji to mnie też dziwi jak to jest że jak ktoś pisze o PL że jest źle, beee i w ogóle buuuuuu to jest super a jak napisze że US nie jest idealne i np. program DV to jest negatywnie nastawiony. Co prawda obserwując to forum zauważyłem że po wylądowaniu w US u części osób ten sposób postrzegania się diametralnie zmienia :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ja nie zbadam zagadnienia pt. Grupy lobbujące czy niesprawiedliwe dysponowanie środkami publicznymi. Nikt tego nie zbada, nawet Wy Mądre Głowy. Nawet jak sobie cośtam poczytacie w internecie lub w gazetach to i tak 1. nie wiadomo czy jest to prawda 2. jeśli jest to prawda to jest to zaledwie wierzchołek góry lodowej

Ale tak czy inaczej dla przeciętnego Amerykanina chyba ważniejsza są inne kwestie, bardziej rzucające się w oczy -np dlaczego granice z Meksykiem są TAK nieszczelne i dlaczego za pieniądze podatników nielegalni imigranci leczą się itd

Zresztą co ja tam wiem, nie mieszkam w USA i "mam wyidealizowany obraz amerykańskiej praworządności" :)


A malo to durnych przepisow w USA? Jeden mniej czy wiecej roznicy nie robi. :)

To samo mogłabym powiedzieć o PL :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...