Skocz do zawartości

Social Security Number - Czas Oczekiwania


MII

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

Nie znalazłam odpowiedzi na forum. Więc mam pytanie do wszystkich którzy niedawno otrzymali wizę imigracyjną, a następnie numer SS. Jaki jest mniej więcej czas oczekiwania na otrzymanie SSN pocztą od momentu przekroczenia granicy USA ? Wiem że teraz jest inaczej ze względu na to że już nie składa się aplikacji tylko jest to robione automatycznie w momencie wypełniania DS-260 ( tak mi się wydaje ale niech mnie ktoś poprawi jeżeli źle wyczytałam). Czy czas oczekiwania też się zmienił czy SSN przychodzi zwykle po 14 dniach ?

Dziękuję z góry za odpowiedzi


oo jednak znalazłam odpowiedź na nurtujące mnie pytanie :) Przepraszam że się tak pośpieszyłam z napisaniem nowego tematu . Jakby ktoś miał ten sam "problem" to załączam linka gdzie wszystko jest wytłumaczone .

http://www.socialsecurity.gov/ssnvisa/questions.htm#a0=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miqhs

To raczej teoria. Jest kilka wpisów na forum, jedni otrzymali poczta

w ciągu 2 tygodni, inni interweniowali w urzędzie. Jak dostanę swoje SSN to napiszę ile to trwało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
48 minut temu, kasya napisał:

Czyli trzeba iść do urzedu po ssn po przyjeździe czy tez trzeba czekać na pocztowe doręczenie?

ile osób tyle będzie odpowiedzi..

do dwóch tygodni powinnaś dostać numer jesli nie to idź do biura bo albo zaginęły albo w ogóle nie zostały wysłane i musisz iść do biura żeby to wyjaśnić i jak nie został wysłany to skladasz formularz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
  • 2 lata później...

Witam,

Mam pytanie, czy obecnie można złożyć wniosek elektronicznie o wydanie Social Security Number, a później iść tylko aby odebrać? I czy składając dokumentu na miejscu można go odebrać osobiście od ręki czy nie ma innej możliwości jak wysyłka przez nich pocztą? Jaki jest czas oczekiwania?

Mógłby ktoś napisać jakie dokumenty trzeba mieć ze sobą i jaki formularz złożyć aby uzyskać SSN (posiadam Zieloną Kartę).

Bardzo dziękuję za pomocne odpowiedzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Wiolettaa123 napisał:

Witam,

Mam pytanie, czy obecnie można złożyć wniosek elektronicznie o wydanie Social Security Number, a później iść tylko aby odebrać? I czy składając dokumentu na miejscu można go odebrać osobiście od ręki czy nie ma innej możliwości jak wysyłka przez nich pocztą? Jaki jest czas oczekiwania?

Mógłby ktoś napisać jakie dokumenty trzeba mieć ze sobą i jaki formularz złożyć aby uzyskać SSN (posiadam Zieloną Kartę).

Bardzo dziękuję za pomocne odpowiedzi.

Pozdrawiam

ssa.gov - tam jest wszystko czego potrzebujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Wiolettaa123 napisał:

Witam,

Mam pytanie, czy obecnie można złożyć wniosek elektronicznie o wydanie Social Security Number, a później iść tylko aby odebrać? I czy składając dokumentu na miejscu można go odebrać osobiście od ręki czy nie ma innej możliwości jak wysyłka przez nich pocztą? Jaki jest czas oczekiwania?

Mógłby ktoś napisać jakie dokumenty trzeba mieć ze sobą i jaki formularz złożyć aby uzyskać SSN (posiadam Zieloną Kartę).

Bardzo dziękuję za pomocne odpowiedzi.

Pozdrawiam

Lecisz na loterii wizowej?lecisz teraz pierwszy raz czy już byłaś w Stanach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...