Skocz do zawartości

Ssn I Gc Do Skrzynki


Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Być może jest już taki temat, ale go nie znalazłam. W razie czego proszę o podpięcie w odpowiednie miejsce.

Nurtuje mnie pytanie odnośnie otrzymania SSN i GC do skrzynki. Np. Dzis oplace Gc, wlece do USA za ok 4 tygodnie i skąd będą wiedzieć że to już mają mi wysłać gc i SSN? Czy imigration albo ktokolwiek informuje jakiś urząd,że już jestem w USA i oni wtedy wysyłają dokumnety na podany adres? I czy mój mąż i dziecko, którzy wleca razem ze mną w tym samym dniu tez dostaną w tym samym czasie dokumenty? W apilkacji zaznaczylam, że nie mam SSN i ze go chcemy.

Nasunelo mi się tez teraz pytanie, czy jak dostane te dokumenty to kusze gdzieś coś zgłaszać ze je już mam? Jakieś inne formalnosci trzeba zalatwiac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Hej. Być może jest już taki temat, ale go nie znalazłam. W razie czego proszę o podpięcie w odpowiednie miejsce.

Nurtuje mnie pytanie odnośnie otrzymania SSN i GC do skrzynki. Np. Dzis oplace Gc, wlece do USA za ok 4 tygodnie i skąd będą wiedzieć że to już mają mi wysłać gc i SSN? Czy imigration albo ktokolwiek informuje jakiś urząd,że już jestem w USA i oni wtedy wysyłają dokumnety na podany adres? I czy mój mąż i dziecko, którzy wleca razem ze mną w tym samym dniu tez dostaną w tym samym czasie dokumenty? W apilkacji zaznaczylam, że nie mam SSN i ze go chcemy.

Nasunelo mi się tez teraz pytanie, czy jak dostane te dokumenty to kusze gdzieś coś zgłaszać ze je już mam? Jakieś inne formalnosci trzeba zalatwiac?

Te dokumenty zostaną Ci wysłane po wlocie do USA .W trakcie "specjalnej"odprawy na lotnisku w USA zostaną Ci pobrane Twoje odciski palców do plastikowej GC .Mąż i dziecko również przejdą tą samą procedurę .Nikt wcześniej Wam nie wyśle żadnych dokumentów zanim nie wlecicie do USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam do tego ze narazie macie wizy na pobyt staly i nikt Wam GC,SSN nie wysle wczesniej niz po przekroczeniu granicy

numery powinny byc do 2 tyg ,karta powinna byc 3-4 tyg po przekroczeniu granicy,powyzej tego czasu powinnas sie tymi sprawami interesowac,udac sie do biura SSN i dowiedziec sie co sie dzieje w numerem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi0706 mógłbyś rozwinąć swoją odpowiedź?

Np. Dzis oplace Gc, wlece do USA za ok 4 tygodnie i skąd będą wiedzieć że to już mają mi wysłać gc i SSN?

Na lotnisku POE nie udajesz się do zwykłego przejścia jako turysta, tylko idziesz do Secondary Inspection gdzie jak powiedzieli przedmówcy pobierane są odciski i robione zdjęcia i do tego jeszcze oddajesz te żółte koperty które dostaliście z ambasady. To jest informacja dla Imigration, że jesteście już w USA i można wam przygotować i wysłać dokumenty.

I czy mój mąż i dziecko, którzy wleca razem ze mną w tym samym dniu tez dostaną w tym samym czasie dokumenty? W apilkacji zaznaczylam, że nie mam SSN i ze go chcemy.

Tak dostaną!

Ale to wcale nie jest powiedziane, że przyjdą w tym samym czasie. GC na 99% tak (chociaż mogę się mylić), ale SSN już pewno nie. Ja miałem sytuację, że mojej żony SSN przyszedł po kilku dniach, a mój nie i musiałem pojechać do Urzędu gdzie dowiedziałem się, że wcale nie został złożony wniosek na mój SSN. Złożyłem i przyszedł chyba po 10 dniach.

Nasunelo mi się tez teraz pytanie, czy jak dostane te dokumenty to kusze gdzieś coś zgłaszać ze je już mam? Jakieś inne formalnosci trzeba zalatwiac?

Jak już dostaniesz GC i SSN to NIGDZIE NIE MUSISZ TEGO ZGŁASZAĆ ANI NIGDZIE NIE MUSISZ IŚĆ!

:):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Do US wlecieliśmy w środę 23 lipca. Następnego dnia, czyli w czwartek udałem się do SS Office i złożyłem wniosek o przyznanie numerów mi i córce. Mój nr przyszedł pocztą już w pierwszy wtorek (29 lipca) po wizycie w urzędzie, natomiast dzień wcześniej w poniedziałek (28 lipca) moja żona złożyła wniosek o zmianę nazwiska panieńskiego w systemie SS na moje (miała SSN jeszcze z czasów pobytu na Camp America). Nowy SSN naszej córki przyszedł 5 sierpnia. Na kartonik z SSN żony po zmianie nazwiska nadal czekamy. Zielone karty jeszcze nie przyszły.

Karta do konta w amerykańskim Citibanku przyszła jakoś po tygodniu od założenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...